🚨 اخبار ارز دیجیتال

علی بابا مدل های هوش مصنوعی مانند ChatGPT را پس از مقررات زدایی چین در اختیار عموم قرار می دهد

این اعلامیه تنها چند هفته پس از آن صورت می گیرد که مقامات چینی شروع به پذیرش برنامه های کاربردی برای سیستم های هوش مصنوعی عمومی کردند.

علی بابا اعلام کرد که مدل زبانی در مقیاس بزرگ اختصاصی آن، یک سیستم هوش مصنوعی به نام Tongyi Qianwen، از ۱۳ سپتامبر برای دسترسی عمومی و تجاری در سراسر چین در دسترس خواهد بود.

Tongyi Qianwen یک مدل زبان در مقیاس بزرگ شبیه به ChatGPT است که بر روی مجموعه ای از متون انگلیسی و چینی آموزش داده شده است. مشخصات دقیق آن ناشناخته است، اما شایعات اولیه حاکی از آن بود که با ۱۰ تریلیون پارامتر، ۱۰ برابر بیشتر از GPT4 OpenAI آموزش داده می شود، اگرچه هنوز این پارامترها نشان داده نشده است. علی بابا قبلاً دو مدل ۷ میلیارد پارامتری مبتنی بر Tongyi منتشر کرده بود. منبع باز معماری Qianwen.

تا پیش از این، Tongyi Qianwen تنها برای گروه محدودی از کاربران در مرحله آزمایش بتا در دسترس بود. این انتشار عمومی با تخفیف‌های نظارتی اخیر مربوط به استفاده از فناوری‌های هوش مصنوعی در جمهوری خلق چین همزمان است.

مجموعه دستورالعمل‌هایی که در ماه ژوئن توسط دولت چین صادر شد، تصریح می‌کند که از این پس، تمام فناوری‌های هوش مصنوعی که برای عموم منتشر می‌شود، نیازمند بررسی و فرآیند صدور گواهی‌نامه ویژه هستند.

این قانون از ۱۵ آگوست اجرایی شد. همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است، تعدادی از شرکت های چینی از جمله Baidu، Tencent، TikTok و ByteDance برای عرضه این مدل تایید شده اند.

مربوط: تنسنت از رقیب ChatGPT در چین رونمایی کرد زیرا ممنوعیت تراشه های هوش مصنوعی ایالات متحده همچنان ادامه دارد

مقررات گنجانده شده در مقررات به روز شده شامل ممنوعیت تولید تصاویری شبیه به X Jinping رئیس جمهور چین و الزام سازمان ها برای نشان دادن اینکه در عرض سه ماه به محتوای اعتراض آمیز رسیدگی خواهند کرد. لایحه قبلی جریمه هایی را اعمال می کرد، اما همانطور که Cointelegraph گزارش داد، این طرح لغو شده است.

ایالات متحده تنها گام های اولیه برای تنظیم فناوری هوش مصنوعی برداشته است زیرا چین به دنبال مقررات زدایی است. اخیراً، در اولین مجمع از نه مجمعی که برای ۱۳ سپتامبر برنامه ریزی شده بود، چاک شومر، رهبر اقلیت سنا، میزبان مجموعه ای از مدیران عامل و بنیانگذاران فناوری ایالات متحده بود تا درباره ایده های سیاسی بالقوه بحث کنیم.


نویسنده: Tristan Greene
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا