اخبار ارز دیجیتال

کیف پول Alameda چند روز پس از وثیقه SBF فعال شد، جامعه به بازی ناپسند فکر می کند

جابجایی اخیر وجوه از کیف آلامدا تنها چند روز پس از آزادی سم بنکمن-فرید به قید وثیقه، بسیاری را در مورد زمان بندی آن شگفت زده کرد.

یک کیف پول رمزنگاری مرتبط با شرکت خواهر FTX که اکنون شرکت تجاری ورشکسته Alameda Research است، چند روز پس از آزادی مدیر عامل سابق سم بانکمن فرید در مزرعه برنج ۲۵۰ میلیون دلاری در حال انتقال وجوه مشاهده شد.

نقل و انتقالات از کیف پول Alameda کنجکاوی جامعه را برانگیخت، اما بیشتر از آن، نحوه انتقال این وجوه توجه جامعه را به خود جلب کرد. کیف پول Alameda در حال مبادله بیت های ERC20 برای ETH/USDT یافت شد، پس از آن اتر (ETH) و USDT (USDT) از طریق مبدل های فوری و میکسرها به بیرون درز کردند.

به عنوان مثال، آدرس کیف پولی که با 0x64e9 شروع می‌شود، بیش از ۶۰۰ اتریوم از کیف پول متعلق به Alameda دریافت می‌کند که برخی از آن‌ها به USDT مبادله شده و بقیه تراکنش به ChangeNow ارسال می‌شود.

ZachXBT تحلیلگر زنجیره ای اشاره کرد که کیف پول های Alameda در نهایت از صرافی های غیرمتمرکز مانند FixedFloat و ChangeNow برای تبدیل وجوه به بیت کوین (BTC) استفاده می کنند. این پلتفرم ها اغلب توسط هکرها و سوء استفاده کنندگان برای پنهان کردن ریشه تراکنش ها استفاده می شود.

حماسه بی پایان FTX هر روز پیچش های جدیدی را نشان می دهد، و آخرین نقل و انتقالات وجوه برای حذف آنچه در این کیف پول های رمزنگاری باقی مانده است، نگرانی جامعه است.

بسیاری حدس می زدند که الگوی مبادله این وجوه استثمارگرانه به نظر می رسد، اما با توجه به سابقه جنایی شناخته شده بانکمن-فرید، بسیاری حدس می زنند که این کیف ها باقی مانده اند.

دیگران شرایط وثیقه او را زیر سوال بردند و پرسیدند چرا به او دسترسی به اینترنت داده شده است. من نوشته ام مدیر عامل سابق “به شدت در تلاش است پول بگذارد” و افزود: “چرا شرایط وثیقه او شامل دسترسی به کامپیوتر/اینترنت نمی شود؟”

مرتبط: وزارت دادگستری ایالات متحده در حال بررسی ۳۷۲ میلیون دلار FTX Exploit: گزارش

ادامه انتقال وجوه از کیف پول Alameda با آزادی بانکمن-فرید به قید وثیقه همزمان شد. به همین ترتیب، مدت کوتاهی پس از اعلام ورشکستگی FTX در ۱۱ نوامبر، کیف پول صرافی به مبلغ میلیون ها دلار هک شد. وزارت دادگستری ایالات متحده در حال حاضر در حال بررسی یک سوء استفاده ۳۵۲ میلیون دلاری FTX بلافاصله پس از اعلام ورشکستگی است.نویسنده: Prashant Jha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا