🚨 اخبار ارز دیجیتال

نانسن گزارش: آلامدا ۴.۱ میلیارد دلار توکن FTT را قبل از سقوط به FTX منتقل کرد

تحلیلگران Nansen در روزهای منتهی به ورشکستگی FTX مشاهده کردند که “معاملات غیرمعمول بین FTX و Alameda”.

تحلیلگران داده های بلاک چین در Nansen به روزهای منتهی به سقوط FTX، از جمله انتقال ۴.۱ میلیارد دلار توکن FTT بین صرافی و Alameda Research نگاه می کنند.

گزارش نانسن که با کوین تلگراف به اشتراک گذاشته شده است، مشاهدات منحصربه‌فرد شرکت تحلیل بلاک چین را نشان می‌دهد و رابطه نزدیک بین این دو شرکت که توسط سام بانکمن فرید تأسیس شده‌اند را برجسته می‌کند. مدیر عامل سابق FTX برای اولین بار در دادگاه حاضر شد تا با یک سری اتهامات مربوط به سقوط گروه FTX روبرو شود.

به طور گسترده گزارش شده است که سقوط FTX توسط گزارش های اولیه در سپتامبر ۲۰۲۲ رخ داده است که سهم قابل توجهی از ۴۰ درصد از دارایی های ۱۴.۶ میلیارد دلاری Alameda را در توکن های FTT نشان می دهد.

تحلیلگران Nansen فاش کردند که قبل از افشای این گزارش ها، تعاملات مشکوک زنجیره ای بین FTX و Alameda را مشاهده کرده اند. از ۲۸ سپتامبر تا ۱ نوامبر، Alameda 4.1 میلیارد دلار توکن FTT را به FTX منتقل کرد و همچنین به طور مداوم ترکیبی از استیبل کوین های USD را به مبلغ ۳۸۸ میلیون دلار منتقل کرد.

داده های زنجیره ای همچنین نشان داد که FTX تقریباً ۲۸۰ میلیون FTT (80٪) از کل عرضه ۳۵۰ میلیون FTT را در اختیار دارد. داده‌های بلاک چین همچنین نشان‌دهنده نسبت قابل توجهی از حجم تراکنش‌های FTT است که بالغ بر میلیاردها دلار است که بین کیف‌پول‌های مختلف FTX و Alameda جریان دارد.

نانسن همچنین تاکید کرد که اکثر عرضه توکن FTT، شامل توکن‌های شرکتی و توکن‌های غیرشرکتی فروخته‌نشده، در قراردادهای سرمایه گذاری سه ساله قفل شده است. تحلیلگران می گویند که تنها ذینفع این معامله کیف پولی است که توسط Alameda کنترل می شود.

با توجه به اینکه هر دو شرکت حدود ۹۰ درصد از عرضه توکن FTT را کنترل می کردند، نانسن پیشنهاد می کند که هر دو شرکت قادر به حمایت از ترازنامه یکدیگر بودند.

این گزارش همچنین نشان می‌دهد که Alameda احتمالاً توکن‌های FTT را در خارج از بورس یا به عنوان وثیقه برای وام‌های شرکت‌های وام‌دهنده کریپتو فروخته است.

این نظریه بر اساس مشاهدات زنجیره‌ای گذشته از جریان‌های ورودی و خروجی بزرگ با حجم انتقال تا ۱.۷ میلیارد دلار بین کیف‌پول‌های FTX، Alameda و Genesis Trading است که در دسامبر ۲۰۲۱ تأیید شد. داده‌ها از آن پشتیبانی می‌کنند.»

سقوط استیبل کوین الگوریتمی Terra/LUNA و متعاقب آن ورشکستگی Three Arrows Capital (3AC) احتمالاً به دلیل کاهش ارزش FTT، مشکلات نقدینگی را برای Alameda ایجاد کرد که منجر به تامین مالی ۴ میلیارد دلاری با حمایت FTT شد.

“داده های زنجیره ای ما نشان می دهد که ممکن است این اتفاق افتاده باشد. در میان فروپاشی ۳AC در اواسط ژوئن ۲۰۲۲، آلامدا تقریبا ۱۶۳ میلیون FTT را به کیف پول FTX خود منتقل کرد که ارزش آن در آن زمان حدود ۴ میلیارد دلار بود.”

محققان ادعا می کنند که حجم معاملات ۴ میلیارد دلاری با ۴ میلیارد دلار وام که دستیاران بانکمن فرید در مصاحبه با رویترز فاش کردند، مطابقت دارد.

داده‌های بلاک چین همچنین نشان می‌دهد که چگونه Alameda نتوانست پیشنهاد بایننس را برای خرید توکن‌های FTT به قیمت ۲۲ دلار در ۶ نوامبر قبول کند. این امر پس از آن صورت گرفت که Changpeng ‘CZ’ Zhao، مدیر عامل Binance اعلام کرد که صرافی پس از این تهمت، توکن‌ها را تخلیه خواهد کرد. گزارش ترازنامه آلامدا.

مجله: کارآگاه بلاک چین: سقوط کوه گوکس شاهد تولد Chainalysis بود

نویسنده: Gareth Jenkinson
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا