اخبار ارز دیجیتال

کارولین الیسون از Alameda و گری وانگ از FTX با اتهامات کلاهبرداری اضافی مواجه شدند

دستیار سابق میلیاردر دستگیر شده رمزارز، سام بنکمن-فرید، با اتهامات دیگری از سوی یک آژانس دولتی بزرگ ایالات متحده مواجه است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) و کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) اتهامات کلاهبرداری جدیدی را علیه کارولین الیسون، مدیر عامل سابق Alameda Research و گری وانگ، یکی از بنیانگذاران سابق FTX ارائه کرده اند.

کیفرخواست‌های جدید SEC و CFTC در حالی مطرح می‌شوند که این زوج به اتهامات کلاهبرداری فدرال که توسط وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) در ۲۲ دسامبر ارائه شده است، اقرار کردند.

SEC می گوید الیسون و وانگ به دلیل نقش داشتن در “طرح چند ساله برای کلاهبرداری از سرمایه گذاران سهام FTX” متهم شده اند، و SEC همچنین در حال این سوال است که آیا آنها سایر قوانین اوراق بهادار را نقض کرده اند یا خیر. ما همچنین در حال بررسی هستیم.

SEC ادعا می کند که الیسون با دستکاری قیمت توکن FTX (FTT) تحت هدایت مدیر عامل سابق FTX سام بنکمن-فرید، این طرح را تسهیل کرده است. این دستکاری با «خرید عمده در بازار آزاد برای بالا بردن قیمت ها» انجام شد که از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۲ انجام شد.

با توجه به کیفرخواست CFTC، اتهامات کلاهبرداری ۱۳ دسامبر علیه ساموئل بانکمن-فرید، FTX Trading و Alameda Research اصلاح شده است تا الیسون و وانگ را به عنوان متهمان نامبرده در مزرعه برنج شامل شود.

سام بنکمن فرید، مدیر عامل سابق FTX، دستبند زده شده و برای استرداد به فرودگاه می رود.منبع: پلیس سلطنتی باهامیان

شکایت اصلاح شده اکنون الیسون را به “کلاهبرداری و ارائه مطالب نادرست مرتبط با فروش محصولات دارایی دیجیتال در تجارت بین ایالتی” متهم می کند. در مورد وانگ، مدیر سابق FTX به “کلاهبرداری مربوط به فروش محصولات دارایی دیجیتال در تجارت بین ایالتی” متهم شده است.

در رابطه با رفتاری که منجر به کیفرخواست شد، هم SEC و هم CFTC دریافتند که وان کد نرم افزاری FTX را ایجاد کرده است، Alameda وجوه مشتری را از FTX منحرف کرده و الیسون آن وجوه را به فعالیت های تجاری Alameda هدایت کرده است. ادعا می کند که این کار را ممکن کرده است.

مرتبط: SBF اسناد استرداد را امضا می کند و قصد دارد به پیگرد قانونی در ایالات متحده بازگردد

سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX نیز پس از استرداد از باهاما به اتهام کلاهبرداری توسط دولت ایالات متحده، گزارش شده است که در ایالات متحده فرود آمده است.

SBF توسط وزارت دادگستری به همراه SEC و CFTC به اتهام کلاهبرداری از سرمایه گذاران و وام دهندگان متهم شده است. پلیس سلطنتی باهاما این میلیاردر سابق ارزهای دیجیتال را در ۱۲ دسامبر دستگیر کرد و درخواست اولیه وثیقه او توسط دادگاه باهاما رد شد.

نویسنده: Brayden Lindrea

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا