🚨 اخبار ارز دیجیتال

افشاگر: تحقیقات Alameda 190 میلیون دلار در تقلب و بلاک چین «مشکوک» از دست داده است.

Aditya Bharadwaj، مهندس سابق Alameda Research، گفت که یک تاجر بیش از ۱۰۰ میلیون دلار با کلیک بر روی یک پیوند جعلی ضرر کرده است.

به گفته یکی از مهندسان سابق این شرکت، صندوق سرمایه گذاری خواهر FTX، Alameda Research، حداقل ۱۹۰ میلیون دلار از صندوق های معاملاتی را به دلیل یک کلاهبرداری قابل اجتناب از دست داده است.

Aditya Balidwaj، مهندس سابق Alameda Research که به افشاگر تبدیل شد، در پستی در ۱۲ اکتبر در X با عنوان “هک ها” نوشت که او چابکی “نفس گیر” شرکت را توصیف کرد. ادعا می کند که هر چند ماه یک بار باعث “حوادث امنیتی جدی” شده است.

در یکی از نمونه‌های بزرگ‌ترین سوء استفاده، باریدواج ادعا می‌کند که یک تاجر سابق Alameda بیش از ۱۰۰ میلیون دلار از سرمایه شرکتش را پس از کلیک بر روی پیوند مخرب تبلیغ شده در بالای نتایج جستجوی Google از دست داده است.

به گفته باریدواج، معامله گر در تلاش بود تا تراکنش DeFi را تأیید کند.

او گفت که به عنوان مثالی دیگر، آلامدا در یک بلاک چین جدید با «مشروعیت مشکوک» کشاورزی سود می‌برد، اقدامی که در نهایت بیش از ۴۰ میلیون دلار ضرر برای شرکت تجاری داشت.

بهارادواج نوشت که سام بنکمن فرید، بنیانگذار FTX معتقد است که “مهمترین چیز” برای Alameda و FTX توانایی حرکت سریع است. او گفت که این ذهنیت آلامدا را به نادیده گرفتن استانداردهای مهندسی و شیوه های حسابداری صنعت برای این شرکت ها سوق داده است.

آقای Bharadwaj نوشت: “این بدان معنی بود که کد عملاً آزمایش نشده بود و محاسبات موجودی کامل نبود. بررسی های ایمنی برای تراکنش ها فقط در صورت نیاز اضافه می شد.”

کلید خصوصی بلاک چین و کلید API مبادله در متنی واضح در فایلی ذخیره می شدند که برای چندین کارمند قابل دسترسی بود.

پس از فاش شدن نسخه قدیمی فایل متنی ساده حاوی کلیدهای کیف پول Alameda، این جرقه یک حادثه امنیتی دیگر شد که میلیون ها دلار برای شرکت هزینه داشت.

بهارادواج گفت که مهاجمان وجوهی را از “صرافی های منتخب” منتقل کردند و مجموعاً بیش از ۵۰ میلیون دلار خسارت وارد شد.

او گفت که آلامدا از حوادث “بسیاری دیگر” مشابه مواردی که قبلاً توضیح داده شد، رنج می برد، که بسیاری از آنها قبل از شروع کار برای شرکت رخ داده اند.

مربوط: محاکمه سام بنکمن فرید، مدیر عامل سابق FTX [Day 6] – آخرین به روزرسانی ها

مهندس سابق علناً در مورد کاستی‌های زیاد Alameda و FTX پس از فروپاشی آن در نوامبر گذشته صحبت کرده است و بنیانگذار آن Sam Bankman Freed در مورد فلسفه “مضحک” خود تحت پوشش یک فلسفه ایده آلیستی صحبت کرد. او به Cointelegraph گفت که چگونه بسیاری از کارهای خود را توجیه می کند. اقدامات. همچنین به عنوان نوع دوستی موثر شناخته می شود.

اظهارات بهاردواج در حالی بیان شد که کارولین الیسون، مدیر عامل سابق آلامدا، در ششمین روز محاکمه کلاهبرداری بانکمن فرید در جایگاه ایستاد. در چند روز گذشته، تعدادی از همکاران سابق، از جمله آدام یدیدیا و گری وانگ، شواهد زیادی را علیه میلیاردر سابق ارائه کردند.

وانگ اعتراف کرد که آلامدا کد خاصی را نوشته است که به او امکان داد و ستد با یک خط اعتباری تقریباً نامحدود از FTX را می دهد و کارولین الیسون جزئیات پیچیده ادغام وجوه ادعایی بین FTX و Alameda را توضیح داد.

آقای بانکمن فرید نسبت به اتهاماتی که علیه او مطرح شده بیگناه اعتراف کرده است و در دادگاهی که در حال انجام است بی گناه است.

مجله: “هوش مصنوعی صنعت را کشت” – رئیس EasyTranslate در مورد سازگاری با تغییرات صحبت می کند


نویسنده: Tom Mitchelhill
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا