اخبار ارز دیجیتال

Alameda Research 1.15 میلیارد دلار در Crypto Miner Genesis Digital: گزارش سرمایه گذاری می کند

با سم بانکمن-فرید در مورد تزریق سرمایه که قبل از کاهش شدید قیمت ارزهای دیجیتال صورت گرفت، مشورت شد.

شرکت استخراج ارزهای دیجیتال Genesis Digital Assets بزرگترین سرمایه گذاری مخاطره آمیز توسط شرکت خواهر FTX Alameda Research بود و در مرکز ورشکستگی صرافی قرار داشت. براساس اسناد منتشر شده توسط بلومبرگ در 3 دسامبر، جنسیس دیجیتال در کمتر از 9 ماه 1.15 میلیارد دلار از Alameda جمع آوری کرده است.

تزریق سرمایه از آگوست 2021 تا آوریل سال جاری و قبل از کاهش قیمت ارز دیجیتال انجام شد. جنسیس دیجیتال به جنسیس کپیتال، یک شرکت پیشرو در استخراج بیت کوین و شرکت بازرگانی مستقر در ایالات متحده، با سرمایه ای به ارزش 175 میلیون دلار که در حساب های تجاری FTX قفل شده است، وابسته نیست.

سام بانکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX اخیراً مشارکت در تصمیمات سرمایه‌گذاری Alameda، از جمله سرمایه‌گذاری در جنسیس دیجیتال را تایید کرد، اما در ابتدا آن را به رگولاتورها رد کرد. بر اساس اسناد، آلامدا 100 میلیون دلار در آگوست 2021، 550 میلیون دلار در ژانویه، 250 میلیون دلار در فوریه و 250 میلیون دلار در آوریل 2022 جذب خواهد کرد.

سال گذشته، جنسیس دیجیتال در مجموع 556 میلیون دلار از طریق دو دور بودجه جداگانه برای پیشبرد برنامه های رشد تهاجمی خود جمع آوری کرد. برخی از صندوق ها به دنبال خرید 20000 ماینر بیت کوین از Canaan، یک مرکز داده جدید در تگزاس، و گسترش فعالیت های خود در ایالات متحده و شمال اروپا بودند.

بخش معدن با افزایش هزینه‌های انرژی و بازار نزولی حاشیه‌هایی را کاهش می‌دهد. آخرین گزارش استخراج سه ماهه سوم Hashrat Index چندین عامل را نشان می دهد که در کاهش قابل توجه قیمت هش و هزینه بالاتر برای تولید 1 BTC نقش داشته اند. درآمد ماینر بیت کوین به کمترین میزان در دو سال گذشته یعنی 11.67 میلیون دلار کاهش یافت.

بحران اخیر FTX اعتماد سرمایه گذاران را از بین برده است و انتظار می رود زمستان کریپتو را طولانی تر کند. بر اساس گزارش کوین بیس، تسلط استیبل کوین به بالاترین حد خود یعنی 18 درصد رسیده است که نشان می دهد بحران نقدینگی حداقل تا پایان سال 2023 ادامه خواهد داشت.

نویسنده: Ana Paula Pereira

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا