اخبار ارز دیجیتال

گزارش Alameda Research 65 میلیارد دلار خط اعتباری مخفی در FTX داشت

سام بنکمن-فرید به گری وانگ یکی از بنیانگذاران FTX دستور داده است که یک خط اعتباری را که گفته می شود توسط مشتریان صرافی تامین مالی شده است باز کند.

مدیر عامل سابق FTX سام بنکمن آزاد (SBF) 65 میلیارد دلار «تسهیلات اعتباری مخفی در پشتی» را برای تحقیقات Alameda در کریپتو اکسچنج، گری وانگ، وکیل FTX، اندرو دیتریش گفت.

نیویورک پست گزارش داد که وکیل این اطلاعات را در جلسه دادگاه ورشکستگی دلاور در ۱۱ ژانویه فاش کرد. خط اعتباری مشکوک با وجوه مشتریان FTX تأمین مالی شد. طبق شهادت دیتریش، “درپشتی روشی پنهانی برای آلامدا بود تا از مشتریان در بورس بدون اجازه قرض بگیرد.”

«آقای وانگ این در پشتی را با درج یک عدد واحد در میلیون‌ها خط کد برای صرافی ایجاد کرد و یک خط اعتباری از FTX به Alameda ایجاد کرد که مشتری با آن موافقت نکرد.

و ما اندازه آن خط اعتباری را می دانیم. ۶۵ میلیارد دلار بود.

Alameda Research، یک شرکت خواهر FTX، در مرکز سقوط چشمگیر صرافی‌های ارزهای دیجیتال قرار داشت. در نوامبر ۲۰۲۲، گروه FTX و بیش از ۱۳۰ شرکت تابعه در ایالات متحده به دلیل “بحران نقدینگی” اعلام ورشکستگی کردند.

مرتبط: اسامی مشتریان FTX در حال حاضر مهر و موم شده است، قضاوت قوانین

SBF در یک “مشخصه قبل از مرگ” که در ۱۲ ژانویه منتشر شد، اتهامات مربوط به سرقت وجوه FTX را رد کرد. او گفت: “Alameda نقدینگی خود را از دست داده است و FTX International نیز نقدینگی خود را از دست داده است زیرا Alameda موقعیت های حاشیه را در FTX باز کرده بود.

در ماه دسامبر، کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده (CFTC) شکایتی را مبنی بر تعدادی از اقدامات تجاری ناعادلانه بین این دو شرکت ارائه کرد. این کمیسیون ادعا کرد که مدیران FTX یک ویژگی در کد ایجاد کرده اند که “به Alameda اجازه می دهد تا خط اعتباری نامحدودی را در FTX حفظ کند.”

کارولین الیسون، مدیر عامل سابق Alameda Research و گری وانگ، یکی از بنیانگذاران FTX، قبلاً به اتهامات مرتبط با این پرونده اعتراف کرده اند. Bankman-Fried در مورد هشت اتهام جنایی، از جمله تخلفات مالی کمپین و کلاهبرداری با سیم، خود را بی گناه دانسته است. محاکمه او قرار است در ماه اکتبر آغاز شود.

نویسنده: Ana Paula Pereira

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا