اخبار ارز دیجیتال

آلامدا یک مزیت تجاری «ناعادلانه» داشت، دسترسی ویژه به وجوه FTX: پرونده های CFTC

پرونده های دادگاه CFTC یک رابطه مبهم بین FTX و Alameda Research را نشان می دهد و مزیت تجاری ناعادلانه دومی و سوء استفاده از وجوه کاربران را برجسته می کند.

پرونده های دادگاه همچنان به روشن کردن روابط مشکوک بین FTX و Alameda Research می پردازد و به صندوق های تامینی یک مزیت تجاری “ناعادلانه” می دهد و سابقه ای برای مالکیت کاربر در صرافی های رمزنگاری وجود ندارد.

کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده در ۱ دسامبر شکایتی را به دادگاه منطقه جنوبی نیویورک تسلیم کرد که به کلاهبرداری های متعدد بین صرافی ارزهای دیجیتال FTX سم بنکمن-فرید و شرکت تجاری او Alameda Research اصرار داشت.

این شکایت مجموعه ای از اتهامات را فهرست می کند که به جزئیات چگونگی نقض قانون بورس کالا و مقررات مختلف توسط شرکت ها و برخی افراد داخلی از جمله بانکمن-فرید اشاره می کند. این پس از آن صورت گرفت که مدیر عامل سابق در ۱۲ دسامبر در باهاما دستگیر شد و قرار بود به ایالات متحده مسترد شود.

CFTC نشان می دهد که چگونه Bankman-Fried مالکیت و اداره FTX.com و شرکت های تابعه آن و Alameda و نهادهای وابسته به آن را از ماه مه ۲۰۱۹ تا ورشکستگی آن در نوامبر ۲۰۲۲ افزایش داده است.

Alameda به عنوان یک بازارساز اولیه برای FTX.com فعالیت می کرد و نقدینگی را برای بازار ارزهای دیجیتال فراهم می کرد. این شرکت‌ها به‌عنوان یک «جوینت ونچر» فعالیت می‌کردند، که CFTC ادعا می‌کند به طرق مختلف مورد سوء استفاده قرار گرفته است.

بر اساس این پرونده، حلقه کوچکی از خودی‌ها سپرده‌های مشتریان FTX Alameda، از جمله ارزهای فیات، بیت‌کوین (BTC) و اتر (ETH) را «پذیرفتند، نگهداری کردند و/یا برای آنها اعمال کردند». برای خودم.

علاوه بر این، CFTC ادعا می‌کند که مدیران FTX قابلیتی را در کد صرافی ایجاد کرده‌اند که «آلامدا را قادر می‌سازد تا خط اعتباری نامحدودی را در FTX حفظ کند».

مطالب مرتبط: بازی Crypto Blame پس از دستگیری SBF به منوی سیاستمداران ایالات متحده بازگشت

استثنائات دیگری ایجاد شده است تا به Alameda اجازه دهد در هنگام معامله در معافیت های فرآیند FTX از “مزیت غیرمنصفانه” برخوردار شود.

Bankman-Fried و یکی دیگر از مدیران Alameda گفتند که صندوق تامینی از FTX و وجوه کاربران برای تجارت در صرافی‌های ارزهای دیجیتال خارجی برای تامین مالی “سرمایه گذاری در انواع صنایع دارایی دیجیتال پرخطر” استفاده خواهد کرد.

علاوه بر این، Bankman-Fried و سایر مدیران FTX صدها میلیون دلار از Alameda به عنوان “وام” غیرمستند برداشت کردند. این وجوه برای خرید املاک و املاک لوکس و همچنین برای تأمین مالی مشارکت های سیاسی استفاده می شد.

اختلاس گسترده وجوه مشتریان در حالی رخ داد که FTX Trading در شرایط خدمات خود ادعا کرد که مشتریان دارایی‌هایی را در حساب‌های خود دارند و آن‌ها را کنترل می‌کنند و این دارایی‌ها محافظت شده و از وجوه FTX جدا شده است.

نویسنده: Gareth Jenkinson

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا