اخبار ارز دیجیتال

سام بانکمن فرید “امتیازات ویژه” را در حساب Alameda FTX سفارش می دهد – گری وانگ

مدیر ارشد فناوری سابق FTX در دادگاه گفته است که سام بانکمن فرید، مدیر عامل وقت، به او اجازه داد وجوهی بیش از آنچه در حساب Alameda Research وجود داشت معامله کند.

گری وانگ، یکی از بنیانگذاران و مدیر ارشد سابق فناوری FTX، در چهارمین روز محاکمه جنایی سام «SBF» مدیر عامل سابق بانکمن فرید، دوباره در دادگاه حاضر شد و اعلام کرد که صرافی ارزهای دیجیتال و در مورد رابطه با Alameda Research صحبت کرد.

بر اساس گزارش Inner City Press، وانگ برگشت آلامدا با حضور در دادگاه نیویورک در 6 اکتبر شهادت داد که حساب FTX او تنها حسابی است که مجاز به معامله بیش از مقدار موجود بود (این به عنوان “مجوز منفی” شناخته می شود). گزارش شده است که مدیر ارشد فناوری سابق مدعی شده است که بانکمن فرید به وانگ و مدیر مهندسی سابق FTX، نیشاد سینگ دستور داده است که این ویژگی را در سال 2019 پیاده سازی کنند.

به گفته وانگ تا، افزودن «مجاز منفی» به کد FTX به Alameda کمک کرد تا به ترازهای منفی دست یابد که از درآمد FTX در سال 2020 (150 میلیون دلار در مقابل 200 میلیون دلار) بیشتر بود. او گویا شهادت داد که Bankman Freed به آلامدا 65 میلیارد دلار خط اعتباری داده است، علیرغم اظهارات مخالف مردم در مورد روابط بین دو شرکت.

بر اساس این گزارش، وانگ گفت: «ما گفتیم که از این بودجه استفاده نخواهیم کرد. «اگر به شما بگویم که موجودی آلامدا میلیاردها دلار کاهش یافته است. [SBF] از من خواسته شد که در دفتر باهاما ملاقات کنم. او از من در مورد اشکال پرسید و سپس به کارولین گفت. [Ellison] آلامدا می تواند ادامه دهد و بدهی را پرداخت کند. ”

به گفته وانگ، Bankman Freed گفت که “امتیازات ویژه” Alameda در FTX حول توکن های FTT صرافی متمرکز شده است، که شرکت برای معامله در زمانی که موجودی حساب به زیر صفر می رسد، استفاده می کند. گزارش شده است که یک CTO سابق شهادت داده است که Alameda قادر به برداشت مستقیم وجوه از FTX بوده است.

در مرکز پرونده دادستان علیه Bankman Freed ادعاهایی وجود دارد که مدیر عامل سابق مسئول استفاده از وجوه کاربران FTX در Alameda بدون رضایت مشتریان بوده است. در شهادت در 5 اکتبر، وانگ به همراه بانکمن فرید و مدیر عامل سابق آلامدا، کارولین الیسون، به ارتکاب جنایت اعتراف کرد و قبلاً در دسامبر 2022 به کلاهبرداری متهم شده بود. به جرم خود اعتراف کرده بود.

مربوط: FTX Exploiter 36.8 میلیون دلار اتر را با شروع آزمایشی Sam Bankman Freed منتقل می کند.

“[J]شیلا وارن، مدیر عامل شورای نوآوری کریپتو، به کوین تلگراف گفت: «پرونده SBF در مورد ارزهای دیجیتال نیست، همانطور که پرونده الیزابت هلمز در مورد آزمایش‌های تشخیصی نبود. سام یک انفجار تماشایی و مداوم را تجربه کرده است، و با ادامه این محاکمه، امیدواریم شواهد بیشتری را کشف کنیم که سام در درجه اول برای خودش آنجا بوده است.

انتظار می رود محاکمه جنایی بانکمن فرید تا ماه نوامبر ادامه یابد و الیسون و سینگ نیز احتمالا علیه مدیر عامل سابق شهادت دهند. پس از اینکه قاضی لوئیس کاپلان وثیقه خود را در ماه اوت لغو کرد، SBF احتمالاً در بین وظایف دادگاه در انتظار محاکمه در زندان خواهد ماند. مشخص نیست که آیا بنکمن فرید قصد دارد خود شاهد موضع گیری باشد یا خیر.

مجله: آیا پس از فروپاشی FTX می توان به صرافی های ارز مجازی اعتماد کرد؟


نویسنده: Turner Wright
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا