🚨 اخبار ارز دیجیتال

یکی از بنیانگذاران باشگاه AirBit “ponzi” به ۱۲ سال زندان محکوم شد

پابلو رناتو رودریگز، کلاهبردار مجرم نیز پس از اتمام دوران محکومیت ۱۲ ساله خود، ملزم به گذراندن سه سال آزادی تحت نظارت خواهد بود.

یکی از بنیانگذاران AirBit Club، یک طرح هرمی ارز مجازی که بیش از ۱۰۰ میلیون دلار از سرمایه گذاران کلاهبرداری می کرد، به دلیل نقشش در یک طرح هرمی ۱۰۰ میلیون دلاری که ادعا می شود مربوط به استخراج ارزهای دیجیتال بود، به ۱۲ سال زندان محکوم شد.

این حکم تقریباً هفت ماه پس از آن صادر شد که رودریگز، یکی از بنیانگذاران AirBit Club، در ماه مارس به جرم داشتن توطئه کلاهبرداری در دادگاه منطقه ای ایالات متحده اعتراف کرد.

در بیانیه ای در ۲۶ سپتامبر، دیمین ویلیامز، وکیل ایالات متحده در ناحیه جنوبی نیویورک، گفت رودریگز با وعده های دروغین مبنی بر سرمایه گذاری وجوه در معاملات قانونی ارزهای دیجیتال و عملیات ماینینگ ساده نیست. ” سرمایه گذاران.

رودریگز به جای سرمایه‌گذاری از طرف سرمایه‌گذاران، وجوه قربانیان خود را در یک طرح پولشویی پیچیده با استفاده از بیت‌کوین، حساب‌های امانی وکیل و شرکت‌های بین‌المللی مخفی کرد. من از آن برای غنی‌سازی جیب خود استفاده کردم.

جورج بی. دانیلز، قاضی دادگاه منطقه، رودریگز را به ۱۲ سال زندان محکوم کرد و به دنبال آن سه سال دیگر به آزادی تحت نظارت محکوم شد.

کلاهبردار محکوم به ضبط ۶۵ میلیون دلار و مجموعاً ۳۸۰۰ دلار بیت کوین (BTC) به ارزش ۱۰۰ میلیون دلار، عمارت ایروین رودریگز در کالیفرنیا، ۹۰۰۰۰۰ دلار از اموال ضبط شده و ۱ مورد دیگر از جمله نزدیک به یک دلار دستور ضبط شد. ۱ میلیون دلار قبلاً در یک جت Gulfstream نگهداری می شد.

متهمان دیگر، دوس سانتوس، اسکات هیوز، سیسیلیا میلان و کارینا چایرز نیز به جرم خود اعتراف کرده اند و در انتظار صدور حکم هستند.

مربوط: چگونه تشخیص دهیم که یک پروژه ارز دیجیتال یک طرح پونزی است یا خیر

AirBit Club در سال ۲۰۱۵ تاسیس شد. به سرمایه گذاران بالقوه گفته شد که AirBit Club از طریق استخراج و تجارت ارزهای رمزنگاری شده درآمد کسب می کند و قربانیان می توانند با خرید عضویت، سود روزانه تضمین شده و غیرفعال به دست آورند.

با این حال، از سال ۲۰۱۶، اعضای باشگاه که می خواستند درآمد خود را برداشت کنند، با بهانه، تاخیر، هزینه های پنهان مواجه شدند و به آنها گفته شد که اگر می خواهند پول خود را پس بگیرند، باید اعضای جدید جذب کنند.

رودریگز و سایر اپراتورهای باشگاه در آگوست ۲۰۲۰ توسط وزارت دادگستری به اتهام کلاهبرداری و پولشویی متهم شدند و پس از تحقیقاتی که توسط تحقیقات امنیت داخلی ایالات متحده انجام شد.

بر اساس گزارش ۲۸ ژوئن شرکت اطلاعاتی بلاک چین TRM Labs، ۷.۶ میلیارد دلار سرمایه در سال ۲۰۲۲ در کریپتو پونزی و طرح‌های هرمی از دست خواهد رفت.

مجله: سکه ناپایدار: گیر کردن، چسباندن و سایر خطرات وجود دارد


نویسنده: Brayden Lindrea
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا