اخبار ارز دیجیتال

ابزارهای هوش مصنوعی با راهنمایی جراحان انقلابی در درمان تومور مغز ایجاد می کنند: مطالعه


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

دقت این ابزار ممکن است با آزمایش‌های ژنتیکی فعلی مطابقت نداشته باشد، اما توانایی پیش‌بینی سریع پروفایل‌های تومور را دارد.

ابزار هوش مصنوعی (AI) برای کمک به پزشکان در مبارزه با تومورهای تهاجمی مغز پدید آمده است. این به شناسایی ویژگی های کلیدی کمک می کند که در طول عمل جراحی هدایت می شوند.

دستگاه ارزیابی و بررسی هیستوپاتولوژی بخش منجمد (CHARM) یک ابزار پیشرفته است که به طور موثر تصاویر را برای شناسایی مشخصات ژنتیکی گلیوما، یک نوع تومور مغزی پیشرفته، تجزیه و تحلیل می کند. در حال حاضر این فرآیند از روزها تا هفته ها طول می کشد. کان-هسینگ یو، نویسنده اصلی گزارش ۷ ژوئیه در The Med، توضیح داد که جراحان برای هدایت جراحی بر تشخیص دقیق تکیه می کنند.

دقت این ابزار ممکن است با آزمایش‌های ژنتیکی فعلی مطابقت نداشته باشد، اما توانایی پیش‌بینی سریع پروفایل‌های تومور را دارد. یو توضیح داد که این تجزیه و تحلیل سریع به پزشکان اجازه می دهد تا بدون برنامه ریزی یا انجام جراحی های اضافی، درمان مناسب را انجام دهند و در وقت ارزشمند خود صرفه جویی کنند.

علاوه بر این، CHARM می تواند بین سلول های تومور بدخیم و خوش خیم تمایز قائل شود و درجه تومور را تعیین کند که نشان دهنده سطح بدخیمی است. اینها ارزیابی هایی هستند که یک آسیب شناس انسانی معمولاً در طول جراحی انجام می دهد. اما به گفته یو، CHARM می تواند نیاز به ۱۰ تا ۱۵ دقیقه انتظار در حین عمل جراحی یا یک آسیب شناس را برطرف کند.

خلاصه ای گرافیکی از مطالعه CHARM.منبع: Med

گلیوما، به ویژه نوع فرعی تهاجمی که به نام گلیوبلاستوما شناخته می شود، یک تهدید قابل توجه است که در موارد درمان نشده منجر به مرگ ظرف شش ماه می شود. متأسفانه، کالج آمریکایی جراحان مغز و اعصاب گزارش می دهد که تنها ۱۷ درصد از بیماران مبتلا به گلیوبلاستوما پس از سال دوم زنده می مانند.

یو و تیمش از تصاویر نمونه‌های جراحی مغز برای آموزش الگوریتم یادگیری ماشین و تأیید صحت آن در برابر تشخیص‌های بیمار استفاده کردند. CHARM عملکرد بهتری در شناسایی پروفایل های ژنتیکی تومور در مقایسه با سایر سیستم های هوش مصنوعی نشان داد.

جراحان هنگام تصمیم گیری های حیاتی در مورد وسعت فرسایش بافت و استفاده بالقوه از ویفرهای پوشش داده شده با دارو در درمان تومورهای گلیوما، به شدت به مشخصات ژنتیکی تومور متکی هستند. متأسفانه در حال حاضر دستیابی به این اطلاعات به زمان نیاز دارد.

مربوط: هوش مصنوعی می تواند قیمت بیت کوین را به بالای ۷۵۰۰۰۰ دلار برساند – آرتور هیز

تحقیقات انجام شده توسط یو و تیمش به تلاشی جامع برای مهار هوش مصنوعی برای تقویت تشخیص و درمان سرطان کمک می کند. سرمقاله قابل توجهی که در شماره ژوئن The Lancet Oncology منتشر شده است، توانایی برخی از سیستم ها را برای شناسایی دقیق افراد در معرض خطر ابتلا به سرطان پانکراس، ریه و سینه برجسته می کند.

مجله: رزرو سفر با هوش مصنوعی به طرز خنده‌داری بد است، ۳ کاربرد عجیب ChatGPT و افزونه‌های رمزنگاری

نویسنده: Amaka Nwaokocha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا