🚨 اخبار ارز دیجیتال

ابزار هوش مصنوعی ساخته شده توسط جی پی مورگان، گفتار فدرال رزرو را برای اطلاع رسانی به معاملات تجزیه و تحلیل می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این بانک سرمایه گذاری از ChatGPT OpenAI برای استراق سمع سیگنال های تجاری از بیانیه های سیاست فدرال رزرو استفاده می کند.

غول بانکداری سرمایه گذاری جی پی مورگان گزارش شده است که از ابزار هوش مصنوعی (AI) برای تجزیه و تحلیل بیانیه ها و سخنرانی های فدرال رزرو برای شناسایی سیگنال های تجاری بالقوه رونمایی کرده است.

در ۲۷ آوریل، بلومبرگ گزارش داد که یک بانک سرمایه گذاری وال استریت از یک مدل زبان مبتنی بر ChatGPT برای خلاصه کردن نظرات بانک مرکزی ایالات متحده استفاده می کند.

این سیگنال‌های سیاست فدرال رزرو در مقیاسی از آسان تا محدود کننده ارزیابی می‌شوند تا آنچه را که بانک‌ها امتیاز Hawk-Dub می‌نامند به دست آورند.

“Hawkish” یک اصطلاح سیاست پولی برای افزایش نرخ بهره برای مهار تورم است. اپوزیسیون «دیویش» است که طرفدار سیاست پولی انبساطی و نرخ بهره پایین است.

این ابزار هوش مصنوعی به تحلیلگران اجازه می‌دهد تا تغییرات سیاست‌ها را شناسایی کنند و بانک‌ها اطلاعاتی در مورد سیگنال‌های تجاری به دست آورند. جوزف لوپتون، اقتصاددان جی پی مورگان، گفت که درخواست اولیه دلگرم کننده بود.

از این ابزار می توان برای پیش بینی تغییرات در انقباض بانک مرکزی استفاده کرد. به عنوان مثال، بیانیه سیاست جنگ طلبانه می تواند بازدهی یک ساله خزانه داری را بالاتر ببرد.

بر اساس مدل جی پی مورگان، که می تواند اظهارات ۲۵ سال پیش را تحلیل کند، احساسات فدرال رزرو اخیراً نوسان داشته است، اما تا حد زیادی مغرضانه باقی مانده است.

منبع امتیازات فدرال رزرو و FOMC Hawk-Dove: بلومبرگ

طبق گزارش بلومبرگ، فدرال رزرو هفته آینده نرخ بهره را ۲۵ واحد پایه دیگر به ۵.۲۵ درصد افزایش خواهد داد.

افزایش ۱۰ امتیازی در امتیاز Hawk-Dub حاکی از احتمال ۱۰ درصدی افزایش نرخ در جلسه سیاست گذاری بعدی است.

مربوط: جی پی مورگان مزایای توکن های سپرده را نسبت به استیبل کوین های بلاک چین بانک های تجاری می بیند

جی پی مورگان مشتاق برنامه های هوش مصنوعی به نفع خود است، اما علاقه کمتری به اجازه دادن به کارمندانش برای استفاده از آنها دارد.

گزارش شده است که این شرکت در ماه فوریه استفاده از ChatGPT توسط کارمندان خود را محدود کرده است. هیچ حادثه خاصی باعث تصمیم گیری برای مسدود کردن دسترسی کارمندان به چت ربات های هوش مصنوعی نشد و سایر شرکت ها در حال انجام اقدامات مشابه هستند.

جیمی دیمون، مدیرعامل جی‌پی مورگان، در نامه‌ای سالانه به سهامداران اعلام کرد که این بانک بیش از ۳۰۰ مورد استفاده از هوش مصنوعی را اداره می‌کند.

مجله: موج رقیب ChatGPT چین، علی بابا چندین زنجیره می شود

نویسنده: Martin Young

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا