اخبار ارز دیجیتال

سیستم های هوش مصنوعی مورد استفاده در عملیات های نظامی مرگبار در اسرائیل: گزارش


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

طبق گزارش ها، ارتش اسرائیل هوش مصنوعی را به طور گسترده ای به کار گرفته است و به طور فزاینده ای این سیستم ها را در نیروهای مختلف مستقر می کند تا خود را به عنوان یک رهبر جهانی در سلاح های خودمختار معرفی کند.

بر اساس گزارش ها، نیروهای دفاعی اسرائیل از هوش مصنوعی (AI) برای انتخاب اهداف برای حملات هوایی و مدیریت لجستیک در زمان جنگ، در بحبوحه تنش های فزاینده با سرزمین های اشغالی و ایران استفاده می کنند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، مقامات نظامی اسرائیل استفاده ارتش از سیستم های توصیه هوش مصنوعی را تایید کردند. گزارش شده است که این سیستم مقادیر زیادی از داده ها را برای کمک به انتخاب هدف برای حملات هوایی تجزیه و تحلیل می کند. علاوه بر این، Fire Factory، یکی دیگر از مدل‌های هوش مصنوعی، می‌تواند حملات بعدی را با محاسبه بار مهمات، اولویت‌بندی و تعیین اهداف، و پیشنهاد برنامه‌ریزی بر اساس داده‌های تایید شده توسط ارتش، تسریع کند.

هوش مصنوعی به طور گسترده در صنایع بزرگ استفاده می شود. یکی از این کاربردها اتوماسیون است که در آن فناوری هوش مصنوعی وظایف تکراری را ساده می کند و کارایی و بهره وری کلی را بهبود می بخشد. علاوه بر این، الگوریتم‌های هوش مصنوعی تجزیه و تحلیل داده‌های مقیاس بزرگ را برای شناسایی الگوها و ارائه بینش‌های ارزشمند ضروری برای تصمیم‌گیری آگاهانه امکان‌پذیر می‌سازند.

تصویری از نرم افزار Fire Factory. منبع: بلومبرگ

علیرغم نظارت و تأیید اپراتورهای انسانی بر اهداف و طرح‌های حمله فردی، مقامات نیروهای دفاعی اسرائیل (IDF) می‌گویند که فناوری مورد استفاده در این سیستم‌ها تابع مقررات سطح بین‌المللی یا ملی است. طبق گزارش‌ها، گم شدن آنها تأیید شده است.

طرفداران استدلال می کنند که الگوریتم های پیچیده این پتانسیل را دارند که از توانایی های انسانی فراتر رفته و تلفات را به حداقل برسانند. اما منتقدان درباره خطرات بالقوه مرتبط با افزایش اتکا به سیستم‌های مستقل هشدار می‌دهند و پیامدهای بالقوه کشنده را برجسته می‌کنند.

این گزارش می‌گوید که ارتش اسرائیل برای تثبیت خود به عنوان یک رهبر جهانی در زمینه تسلیحات خودمختار، به طور گسترده از هوش مصنوعی استفاده می‌کند و این سیستم‌ها را در نیروهای مختلف خود افزایش می‌دهد. طبق گزارش‌ها، پیمانکاران دفاعی اسرائیل در حال ساخت برخی از این سیستم‌ها هستند، اما از هزاران ساعت فیلم برای شناسایی افراد و اشیاء استفاده می‌کنند، مانند دوربین کنترل مرزی StarTrack که توسط ارتش ساخته شده است. برخی از سیستم‌ها از آن استفاده می‌کنند.

مربوط: لایحه معافیت اتباع خارجی از مالیات بر ارز مجازی در مراحل مقدماتی در اسرائیل تصویب شد

جزئیات استفاده ارتش اسرائیل از هوش مصنوعی در عملیات خود طبقه بندی شده است، اما مقامات نظامی می گویند که ارتش اسرائیل در طول تشدید تنش های منظم در نوار غزه، تجربه میدان جنگ با این سیستم های بحث برانگیز به دست آورده است. حملات هوایی اسرائیل در پاسخ به حملات راکتی اغلب در منطقه مشاهده می شود.

طبق گزارش ها، کارشناسان پتانسیل کاهش تلفات غیرنظامیان را با ادغام هوش مصنوعی در سیستم های میدان نبرد برجسته کرده اند. Simona R. Soare از مؤسسه بین‌المللی مطالعات استراتژیک می‌گوید که فناوری هوش مصنوعی، زمانی که به درستی مورد استفاده قرار گیرد، می‌تواند مزایای قابل‌توجهی در کارایی و اثربخشی ارائه دهد و به طور بالقوه می‌تواند دقت بالایی را در زمانی که پارامترهای فنی به خوبی کار می‌کنند، به دست آورد. اشاره کردم که وجود دارد.

مجله: کارشناسان می خواهند به هوش مصنوعی «روح» انسانی بدهند تا همه ما را نکشد

نویسنده: Amaka Nwaokocha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا