🚨 اخبار ارز دیجیتال

استارت‌آپ هوش مصنوعی Helsing ۲۲۳ میلیون دلار بودجه سری B برای راه‌حل‌های دفاعی جمع‌آوری می‌کند

این شرکت بر تعهد خود به پیشرفت فناوری هوش مصنوعی برای محافظت از دموکراسی ها تأکید کرد.

شرکت دفاعی هوش مصنوعی اروپایی (AI) Hellsing روز پنجشنبه، ۱۴ سپتامبر اعلام کرد که ۲۲۳ میلیون دلار (تقریباً ۲۰۹ میلیون یورو) از بودجه سری B به رهبری شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر General Catalyst دریافت کرده است. شرکت هوافضا و خودروساز سوئدی ساب نیز به عنوان یک سرمایه گذار استراتژیک شرکت کرد.

این شرکت بر تعهد خود به پیشرفت فناوری هوش مصنوعی برای محافظت از دموکراسی ها تأکید کرد. گانبرت شاف، بنیانگذار Hellsing در بیانیه ای گفت:

ما Hellsing را تأسیس کردیم زیرا معتقدیم هوش مصنوعی برای دموکراسی‌ها ضروری است تا ارزش‌های خود را حفظ کنند.

هلسینگ که در سال ۲۰۲۱ تأسیس شد، در ایجاد راه‌حل‌ها و اجزای نظامی مبتنی بر هوش مصنوعی برای پروژه‌هایی مانند به‌روزرسانی آینده هواپیمای یوروفایتر ناتو و ابتکار سیستم هوای رزمی آینده (FCAS) تخصص دارد.

از زمان معرفی ChatGPT OpenAI در نوامبر ۲۰۲۲، گسترش سریع هوش مصنوعی با رقابت مشابه شده است. تعداد فزاینده‌ای از شرکت‌ها در نظر دارند تا به دولت‌ها و ارتش‌ها فناوری نظامی کارآمدتر و مقرون‌به‌صرفه‌تر مبتنی بر هوش مصنوعی ارائه کنند. از جمله شرکت هایی که نقش هوش مصنوعی را در جنگ به چالش می کشند، Kratos Defense و Shield AI مستقر در سن دیگو هستند.

هوش مصنوعی در سال‌های اخیر با سرعت بی‌سابقه‌ای رشد کرده و در صنایع مختلف گنجانده شده است. معرفی هوش مصنوعی مولد به طور قابل توجهی قابلیت های سیستم های پردازش زبان طبیعی (NLP) را بهبود بخشیده است. این مدل ها می توانند متنی شبیه انسان تولید کنند، ترجمه زبان را انجام دهند، به سوالات پاسخ دهند و حتی محتوای خلاقانه ایجاد کنند.

مربوط: اتحادیه اروپا ابتکار عملی را برای تسریع دسترسی به ابررایانه‌ها برای استارت‌آپ‌های هوش مصنوعی اعلام کرد

در یک کنفرانس مطبوعاتی در ۱۳ جولای، بازیگران هالیوود اعتراف کردند که به دلیل دخالت هوش مصنوعی در جایگزینی بازیگران پس زمینه دست به اعتصاب زده اند.

هوش مصنوعی مولد نوعی هوش مصنوعی است که می تواند از دستورات برای ایجاد محتوای جدید مانند متن، تصاویر و موسیقی استفاده کند. چنین ابزارهایی بر روی حجم وسیعی از داده های موجود برای تولید چنین خروجی هایی آموزش دیده اند.

مجله: AI Leviathan Tencent از کلاهبرداری ۸۳ میلیون دلاری کشف کرد، اینفلوئنسر چینی ممنوع شد: آسیا اکسپرس

نویسنده: Amaka Nwaokocha
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا