🚨 اخبار ارز دیجیتال

دومین بانک بزرگ تایلند ۱۰۰ میلیون دلار صندوق هوش مصنوعی راه اندازی کرد

این صندوق که KXVC نام دارد، هوش مصنوعی، وب ۳ و استارت‌آپ‌های فناوری عمیق متمرکز بر منطقه آسیا و اقیانوسیه را هدف قرار خواهد داد.

بر اساس بیانیه مطبوعاتی منتشر شده در ۱۳ سپتامبر، این صندوق دارای بودجه سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیون دلاری خواهد بود و توسط کریتینگ پونپول، رئیس گروه فناوری تجاری KBank مدیریت خواهد شد. به قول پونپل:

بانک Kasikorn (KBank)، یکی از بزرگترین بانک های خصوصی تایلند، یک صندوق شاخص برای سرمایه گذاری در هوش مصنوعی (AI) راه اندازی کرده است. این صندوق که KXVC نام دارد، بر منطقه آسیا و اقیانوسیه (APAC) تمرکز خواهد کرد و هوش مصنوعی، وب ۳ و استارت آپ های فناوری عمیق را هدف قرار خواهد داد.

“KXVC یک پله برای بنیانگذاران جهانی خواهد بود تا با هم افزایی قوی با KBank و شرکای ما، توسعه تجارت در APAC را پیش ببرند.”

به‌طور دقیق‌تر، KXVC قصد دارد روی هوش مصنوعی متمرکز بر مصرف‌کننده، امنیت سایبری، ابزارهای AI/ML مانند پلت‌فرم‌های استقرار، حاشیه‌نویسی داده‌ها و بهینه‌سازی مدل، و استارت‌آپ‌های هوش مصنوعی خاص سرمایه‌گذاری کند. سرمایه گذاری در Web3 با هدف مصرفی سازی زیرساخت Web3، اعتبارسنجی گره ها، ارائه دهندگان RPC، میان افزار، فناوری های مدولارسازی، حریم خصوصی، ZKP، کیف پول ها، L1/L2 جایگزین، اوراق بهادار مشترک، LsdFi و NFT ها انجام می شود.

مربوط: سورتا تابیسین، نخست وزیر بعدی تایلند، سابقه ای در زمینه ارزهای دیجیتال دارد

این صندوق در بیش از ۳۰ استارتاپ و صندوق سرمایه گذاری در سراسر جهان با تمرکز بر ایالات متحده، اتحادیه اروپا، اسرائیل و منطقه آسیا و اقیانوسیه سرمایه گذاری خواهد کرد.

وقتی صحبت از اقتصاد دیجیتال به میان می آید، Kbank جدید نیست. در سال ۲۰۲۱، آزمایش خدمات مالی غیرمتمرکز (DeFi) را به عنوان بخشی از برنامه های توسعه کسب و کار خود آغاز کرد. و در سال ۲۰۱۸، این بانک به راه حل B2B مبتنی بر بلاک چین ویزا برای تراکنش های پرداخت فرامرزی پیوست.

Kbank دومین بانک بزرگ تایلند از نظر ارزیابی دارایی است. تا سال ۲۰۲۳، ۳.۶ تریلیون بات تایلند به ارزش حدود ۱۰۰ میلیارد دلار در اختیار خواهد داشت.

مجله: آیا DAO ها برای قابل دوام بودن بیش از حد تبلیغاتی هستند؟

نویسنده: David Attlee
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا