اخبار ارز دیجیتال

ربات به مهمان رهبری ارکستر سمفونیک ملی کره را بر عهده دارد

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

Android EveR 6 و رهبر ارکستر Choi Soo Yeol به طور مشترک شش اجرا را با ارکستر سمفونیک ملی کره رهبری کردند.

در 30 ژوئن، روبات‌ها صحنه تئاتر ملی را زینت بخشیدند و ارکستر سمفونیک ملی را رهبری کردند و اولین رهبر ربات کره‌ای را در معرض دید عموم قرار دادند.

اندروید «EveR 6» که اجرای مشترک «غیبت» را کارگردانی کرد، توسط موسسه فناوری صنعتی کره (KITECH) طراحی شده است. این ربات صورت انسان نما دارد و شکل زندگی انسان با نیم تنه، دو بازو، گردن و سر است.

KITECH EveR 6 را با استفاده از فناوری “تصویر حرکت” از طریق یک اتصال حسگر که به صورت دیجیتالی مسیر باتوم هادی را ثبت می کند، آموزش داد. این ربات همچنین برای ردیابی سرعت حرکت باتوم آموزش دیده است.

پیش از اجرا، تئاتر ملی کره در کانال یوتیوب خود ویدئویی را منتشر کرد که نمایی از روند تمرین و آموزش را نشان می دهد.

چوی سو یول، رهبر ارکستر، که یک رهبر ارکستر نیز هست، روی صحنه به ربات پیوست. به نقل از چوی، یکی از سخت‌ترین جنبه‌های روبات‌ها «گفت‌وگو و ارتباط بلادرنگ» به‌ویژه در زمینه موسیقی است.

او گفت که “ضعف اصلی” Ever 6 ناتوانی آن در شنیدن است. با این حال، آقای چوی همچنین گفت: “روبات می‌توانست حرکات بسیار دقیق‌تری را از آنچه تصور می‌کردم بیان کند.”

Choi و EveR 6 هر دو به نوبت آهنگ‌ها را هدایت می‌کردند و ربات آنها را در 3 آهنگ از 5 آهنگ هدایت می‌کرد و سپس یک آهنگ را در کنار هم پخش می‌کرد. چوی پس از کنسرت گفت:

این ارائه‌ای بود که نشان داد[روبات‌ها و انسان‌ها]می‌توانند همزیستی کنند و یکدیگر را تکمیل کنند، نه اینکه یکی جایگزین دیگری شود.»

کوین تلگراف بلافاصله به درخواست نظر نوازندگانی که توسط اندروید در ارکستر سمفونیک ملی کره رهبری می شد، پاسخ نداد.

مربوط: گزارش شده است که Spotify هزاران آهنگ تولید شده توسط هوش مصنوعی را حذف کرده است

نظرات حضار متفاوت بود و لی یانگ جی، شرکت کننده کنسرت، در مورد توانایی ربات در حفظ ریتم اظهار نظر کرد. حاضران گفتند که تنگی نفس دارند و گفتند:

“به نظر می رسید کارهایی برای انجام این کار وجود دارد.”

یکی دیگر از تماشاگران، سونگ این هو، گفت که این ربات در سطح بسیار ابتدایی کار می کند، اما اگر به سیستم هوش مصنوعی (AI) برای کمک به درک و تجزیه و تحلیل موسیقی مجهز باشد، می تواند کارهای بیشتری انجام دهد.

با این وجود، این نوع اجرا اولین بار در کره بود. در سال 2008، او ارکستر سمفونیک دیترویت را با ربات Asimo که قبلا توسط هوندا ساخته شده بود، رهبری می کرد.

در سال 2017، روباتی به نام YuMi به عنوان مهمان در سوئیس اجرا کرد. سرانجام، در سال 2020، یک ربات طراحی ژاپنی به نام Alter 3 که یک “اپرای اندرویدی” محسوب می شود، هفت دقیقه موسیقی با عنوان “زیبایی ترسناک” را اجرا کرد.

مجله: AI Eye: رزروهای سفر با هوش مصنوعی به طرز خنده‌داری بد هستند، 3 استفاده عجیب از ChatGPT و افزونه‌های رمزنگارینویسنده: Savannah Fortis

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا