🚨 اخبار ارز دیجیتال

اوکراین نقشه راه نظارتی هوش مصنوعی را ارائه می کند

این نقشه راه مبتنی بر رویکردی از پایین به بالا است و پیشنهاد می‌کند تا قبل از اعمال قانون، ابزارهایی را برای کسب‌وکارها فراهم کند تا برای الزامات آینده آماده شوند.

در ۷ اکتبر، وزارت تحول دیجیتال اوکراین نقشه راه نظارتی برای هوش مصنوعی (AI) را اعلام کرد. این در وب سایت این وزارتخانه منتشر شده است و گفته می شود با هدف کمک به شرکت های داخلی برای ارائه قوانینی مشابه قانون هوش مصنوعی اتحادیه اروپا آماده می شود. . همچنین قصد دارد به مردم آموزش دهد که چگونه از خود در برابر خطرات هوش مصنوعی محافظت کنند.

طبق اعلام نقشه راه، نقشه راه مبتنی بر رویکردی از پایین به بالا است که حرکت از کمتر به بیشتر را پیشنهاد می‌کند و به کسب‌وکارها ابزارهایی را می‌دهد تا قبل از اعمال قانون برای الزامات آینده آماده شوند. من این کار را انجام خواهم داد.

مربوط: اوکراین از شرکت های رمزنگاری محلی درخواست کمک مالی می کند

نقشه راه این دوره مقدماتی را برای مشاغل تعیین می کند تا قوانین بالقوه را در دو تا سه سال آینده اعمال کنند. الکساندر بولنیاکوف به عنوان معاون وزیر تحول دیجیتال گفت:

“ما قصد داریم فرهنگ خودتنظیمی کسب و کار را از راه های مختلفی ایجاد کنیم، به ویژه با ثبت نام در یک کد رفتار داوطلبانه که استفاده اخلاقی از هوش مصنوعی توسط شرکت ها را تایید می کند. ابزار دیگر، کاغذ سفید برای کمک به کسب و کارها برای درک رویکرد است. زمان و مراحل اجرای مقررات.

بر اساس نقشه راه، پیش‌نویس لایحه هوش مصنوعی اوکراین در سال ۲۰۲۴ تکمیل می‌شود، زمانی که اتحادیه اروپا با قانون هوش مصنوعی لازم‌الاجرا شود و قوانین ملی در نظر گرفته شود.

قانون هوش مصنوعی اتحادیه اروپا در ژوئن توسط پارلمان اروپا تصویب شد. با اجرایی شدن این قانون، انواع خاصی از خدمات و محصولات هوش مصنوعی ممنوع و برخی دیگر محدود یا محدود خواهند شد.

برخی از فناوری‌هایی که کاملاً ممنوع شده‌اند شامل نظارت بیومتریک، سیستم‌های امتیازدهی اجتماعی، پلیس پیش‌بینی‌کننده، به اصطلاح «تشخیص احساسات» و سیستم‌های تشخیص چهره غیرهدف‌مند هستند. مدل‌های هوش مصنوعی مولد، مانند ChatGPT OpenAI و Bard Google، مجاز به کار هستند، مشروط بر اینکه خروجی آنها به وضوح برچسب تولید شده توسط AI باشد.

نویسنده: David Attlee
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا