اخبار ارز دیجیتال

مدیر عامل جدید پلتفرم موسیقی هوش مصنوعی می گوید موسیقی هوش مصنوعی باعث ایجاد وحشت در صنایع سنتی می شود

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم

Can Ansay، بنیانگذار AI Streaming و Marketplace Platform Musixy.ai، می گوید موسیقی تولید شده توسط هوش مصنوعی انقلابی است، کارایی را به تولید می رساند و هزینه ها را کاهش می دهد.

هوش مصنوعی (AI) در صنایع مختلف در سراسر جهان موج می زند. با این حال، تضاد بین سودمندی و توانایی آن در نقض مالکیت معنوی (IP) کار را به ویژه برای صنایع خلاق دشوار کرده است.

همه شرکت‌های بزرگ در صنعت موسیقی، از هنرمندان و شرکت‌های ضبط موسیقی گرفته تا سازمان‌هایی مانند گرمی و یوتیوب، باید به نوعی هوش مصنوعی را در نظر بگیرند.

در حالی که فضاهای سنتی برای فناوری در صنعت موسیقی وجود دارد، پلتفرم های جدیدی در این میان در حال ظهور هستند که از همان ابتدا فناوری را در بر می گیرند. Musixy.ai در 14 سپتامبر راه اندازی شد تا به عنوان یک پلتفرم استریم، برچسب و بازار برای موسیقی که منحصراً توسط هوش مصنوعی تولید می شود، خدمت کند.

برای درک بهتر اینکه چگونه دادن فضای اختصاصی به موسیقی تولید شده توسط هوش مصنوعی آینده صنعت موسیقی را شکل خواهد داد، Cointelegraph با Can Ansay، مدیرعامل و بنیانگذار Musixy.ai صحبت کرد. من داستان را شنیدم.

Musixy.ai گفت که قصد دارد به “Spotify برای موفقیت های هوش مصنوعی” تبدیل شود، به ویژه برای آهنگ های ممنوعه در سایر سیستم عامل ها. Spotify و دیگر پلتفرم‌های پخش اصلی از زمانی که گروه موسیقی یونیورسال در سال گذشته ایمیلی ارسال کرد و از آن‌ها درخواست کرد تا اجرای آهنگ‌های هوش مصنوعی دارای حق چاپ را افزایش دهند، هوشیارتر شده‌اند.

آقای Ansay گفت که “تاسیس” و برچسب های اصلی دوباره در وحشت هستند “زیرا آنها از از دست دادن درآمد ناشی از یک فناوری جدید مخرب می ترسند، درست مانند آنچه با Napster انجام دادند.”

برخلاف آن زمان، انقلاب هوش مصنوعی نه تنها کاملاً قانونی است، بلکه حتی وجود شرکت‌های ضبط را تهدید می‌کند. موسیقی نه تنها کارآمدتر تولید می‌شود، بلکه ارزان‌تر نیز خواهد بود.

او گفت که هوش مصنوعی به «تهیه‌کنندگان با استعداد» این امکان را می‌دهد که آهنگ‌های موفق را به هر زبانی و با هر صدای معروفی خلق کنند و کسب درآمد کنند. Musixy.ai به طور خاص بر روی ایجاد آهنگ های جدید و سرپوشیده با استفاده از آوازهای تولید شده توسط هوش مصنوعی از هنرمندان مشهور تمرکز دارد.

مربوط: مدیران موسیقی می گویند موسیقی تولید شده توسط هوش مصنوعی کارایی و هزینه برچسب های سنتی را به چالش می کشد.

Musixy.ai همچنین با Ghostwriter همکاری کرد تا آهنگ ویروسی “Heart on My Sleeves” را بسازد که شامل آهنگ‌های صوتی تولید شده توسط هوش مصنوعی از هنرمندان Drake و The Weeknd بود.

در ابتدا گفته می شد که این آهنگ واجد شرایط جوایز گرمی است، اما این احساس بعداً توسط مدیر عامل گرمی روشن شد و گفت که آهنگ از پلتفرم های پخش تجاری حذف خواهد شد و هنرمند یا برچسب از شباهت آوازی استفاده خواهد کرد. که اجازه گرفته نشده بود. من واجد شرایط نامزدی در انتخابات نیستم.

آقای انسی گفت که اگر Musixy.ai به عنوان یک پلتفرم استریم توسط آکادمی ضبط شناخته شود،

این آهنگ‌های شگفت‌انگیز که با کمک هوش مصنوعی خلق شده‌اند، می‌توانند برای اولین بار برنده جایزه گرمی شوند.»

او ادامه داد: “این به ویژه در مورد آهنگ هایی که به طور غیررسمی از آواز خواننده های مشهور با کمک هوش مصنوعی استفاده می کنند، که به طور خودسرانه از سایر پلت فرم های پخش شناخته شده ممنوع شده اند، صادق است.”

انسی استدلال می‌کند که از منظر حقوقی، شباهت‌های آوازی را نمی‌توان «محافظت» کرد، زیرا این شباهت‌ها اخلاق حرفه‌ای را نقض می‌کنند و کار یک خواننده را با صدایی مشابه با صدای معروف‌تر دیگری که انجام می‌دهند دشوار می‌سازد.

در عوض، او پیشنهاد می کند که آهنگ های صوتی هوش مصنوعی باید به عنوان “غیر رسمی” علامت گذاری شوند تا از سردرگمی جلوگیری شود.

اخیرا گزارش شده است که گوگل و گروه موسیقی یونیورسال در حال مذاکره برای ابزاری هستند که به کاربران اجازه می‌دهد به صورت قانونی آهنگ‌های هوش مصنوعی را با استفاده از شباهت یک هنرمند ایجاد کنند.

هنگامی که از او پرسیده شد که آیا موسیقی تولید شده توسط هوش مصنوعی از نظر جوایز و به رسمیت در همان سطح با موسیقی های غیر تولید شده با هوش مصنوعی “رقابت” خواهد کرد یا زمین بازی خود را خواهد داشت، او گفت که هر دو جهت ممکن است. او گفت که امکان پذیر است. .

برای اینکه این اتفاق بیفتد، ما باید از نظر قانونی، قانونی، و شاید بر اساس مقررات گرمی، تفاوت هایی را مشخص کنیم که چه وظایفی و تا چه اندازه از هوش مصنوعی در تولید موسیقی استفاده می شود.

در غیر این صورت، او معتقد است که باید دسته بندی جدیدی مانند “آهنگ سال از هوش مصنوعی” ایجاد شود. او استدلال کرد: «از آنجا که طبق بیانیه ماموریت جوایز گرمی در وب سایت خود، جوایز گرمی همچنین می خواهد برتری در «علم» را به رسمیت بشناسد.

مجله: توکن کردن حق چاپ موسیقی به عنوان NFT می تواند به تیلور سویفت بعدی کمک کند

نویسنده: Savannah Fortis
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا