اخبار ارز دیجیتال

همگرایی هوش مصنوعی و بلاک چین: انقلابی در قراردادهای هوشمند و ارزهای دیجیتال


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

همگرایی هوش مصنوعی و فناوری بلاک چین راه را برای اکوسیستم قراردادهای هوشمند هوشمندتر، ایمن تر و کارآمدتر هموار می کند.

با ظهور برنامه های کاربردی هوش مصنوعی (AI) خارج از جعبه مانند ChatGPT، ما در حال آغاز دوره جدیدی از بهبود سریع قراردادهای هوشمند مبتنی بر بلاک چین هستیم. این همگرایی انقلابی فناوری‌ها، صنعت را متحول می‌کند و راه را برای سطوح بی‌سابقه توسعه قرارداد، اتوماسیون و کارایی هموار می‌کند.

فناوری دفتر کل توزیع شده بلاک چین که به ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین و اتریوم قدرت می دهد، به دلیل توانایی بی نظیرش در ارتقای شفافیت و اعتماد در بین شرکت کنندگان شبکه، توجه گسترده ای را به خود جلب کرده است. در همان زمان، هوش مصنوعی پیشرفت های باورنکردنی در پردازش زبان طبیعی (NLP)، یادگیری ماشین (ML) و تجزیه و تحلیل داده ها داشته است. هنگامی که این دو غول با هم برخورد می کنند، می تواند اجرای قرارداد هوشمند را به طور اساسی تغییر دهد و قابلیت های شبکه های بلاک چین را افزایش دهد.

هوش مصنوعی شبکه های بلاک چین را تقویت می کند

شبکه های بلاک چین ذاتاً غیرمتمرکز هستند و هیچ نقطه کنترل یا شکست تضمین شده ای ندارند. تمرکززدایی امنیت را افزایش می‌دهد، اما چالش‌های مقیاس‌پذیری و کارایی زیادی را نیز به همراه دارد. گنجاندن هوش مصنوعی – آماده بهینه سازی پردازش و ذخیره سازی داده ها در بلاک چین. یکی از محدودیت های قابل توجه فناوری بلاک چین سرعت پایین تراکنش آن در مقایسه با سیستم های پرداخت سنتی است. الگوریتم‌های هوش مصنوعی با پیش‌بینی و اولویت‌بندی پردازش تراکنش کمک می‌کنند، زمان‌های تأیید سریع‌تر و تجربه کاربری یکپارچه را امکان‌پذیر می‌کنند. علاوه بر این، این سیستم‌های هوشمند می‌توانند الگوهای تراکم شبکه را شناسایی کنند و به بلاک چین اجازه می‌دهند تا به صورت پویا وفق داده و حداکثر عملکرد را حفظ کنند.

به جامعه ای بپیوندید که می تواند آینده را تغییر دهد. حلقه نوآوری کوین تلگراف رهبران فناوری بلاک چین را گرد هم می آورد، به هم متصل می کند، همکاری می کند و در معرض دید قرار می دهد. اکنون درخواست دهید

هوش مصنوعی به همین جا ختم نمی شود. همچنین می تواند یکپارچگی شبکه های بلاک چین را با شناسایی و جلوگیری از تقلب تقویت کند. الگوریتم‌های یادگیری ماشین (ML) داده‌های تراکنش را برای شناسایی رفتار مشکوک و پرچم‌گذاری عوامل مخرب بالقوه تجزیه و تحلیل می‌کنند. این رویکرد امنیتی فعال نه تنها می تواند بازیگران بد را بازدارد، بلکه اعتماد شبکه را نیز تقویت می کند.

هوش مصنوعی اجرای قراردادهای هوشمند را بهبود می بخشد

علیرغم نامشان، قراردادهای هوشمند واقعاً قرارداد نیستند. آنها قراردادهای خوداجرای کدگذاری شده بر روی بلاک چین هستند که شرایط آنها مستقیماً در کد نوشته شده و در صورت تحقق شرایط از پیش تعیین شده به طور خودکار اجرا می شوند. آنها شفاف، ضد دستکاری هستند و از همه مهمتر جایگزینی مقرون به صرفه برای قراردادهای سنتی ارائه می دهند. متأسفانه، قراردادهای هوشمند به سختی طراحی شده‌اند، می‌توانند برای انجام معاملات پیچیده مشکل داشته باشند و به راحتی نمی‌توانند با شرایط در حال تحول سازگار شوند. اینجاست که هوش مصنوعی می‌تواند برای بهبود اجرای قراردادهای هوشمند و عملکرد آن مداخله کند.

قراردادهای هوشمند سیال و پاسخگو

از آنجایی که قراردادهای هوشمند با کد نوشته می شوند، می توانند با طراحی سفت و سخت و غیر قابل انعطاف باشند. هوش مصنوعی این پتانسیل را دارد که قراردادهای هوشمند را به صورت پویا تنظیم کند تا بتوانند با شرایط در حال تغییر سازگار شوند و اطلاعات جدید را به محض ظهور جذب کنند. برای مثال، الگوریتم‌های یادگیری ماشینی می‌توانند شرایط قرارداد را بر اساس شرایط بازار و عملکرد دارایی به‌روزرسانی کنند. با ادغام هوش مصنوعی، قراردادهای هوشمند هوشمندتر و پاسخگوتر می شوند و توافقات پیچیده و آگاه از زمینه را تسهیل می کنند که به نیازهای طرفین پاسخ می دهد.

ساده سازی حل اختلاف

اختلافات قرارداد هوشمند می تواند از سوء تفاهم، اشتباه یا اختلاف نظر بین طرفین ناشی شود. هوش مصنوعی این پتانسیل را دارد که شرایط قراردادهای هوشمند را ارزیابی و تفسیر کند و به طور بالقوه فرآیند حل اختلاف را با ارزیابی و حل مسائل به صورت موردی قبل از اجرای قرارداد بهبود بخشد.

افزایش تصمیم گیری با تجزیه و تحلیل پیش بینی

هوش مصنوعی می تواند فرآیند تصمیم گیری قرارداد هوشمند را تا حد زیادی بهبود بخشد. با استفاده از تجزیه و تحلیل پیش‌بینی‌کننده، هوش مصنوعی می‌تواند مجموعه داده‌های عظیم را برای شناسایی روندها، الگوها و خطرات بالقوه‌ای که می‌تواند بر نتایج قرارداد تأثیر بگذارد، بررسی کند. این تجزیه و تحلیل پیچیده، بینش های ارزشمندی را برای کمک به مذاکره و پیش نویس قراردادهای هوشمند، متناسب با نیازها و اهداف خاص طرفین، ارائه می دهد. با استفاده از رویکرد داده محور، می توانید ریسک را به حداقل برسانید، عدم اطمینان را کاهش دهید و تصمیمات آگاهانه تری بگیرید.

آینده همکاری هوش مصنوعی و بلاک چین

همگرایی هوش مصنوعی و فناوری بلاک چین راه را برای اکوسیستم قراردادهای هوشمند هوشمندتر، ایمن تر و کارآمدتر هموار می کند. با پتانسیل بی‌سابقه ترکیب هوش مصنوعی و بلاک چین، دیدن توسعه هر دو فضا برای ارتقای یکدیگر و بهبود تجربه کاربرانی که به آنها خدمات می‌دهند، جالب خواهد بود.

براد اسپان باوئر بنیانگذار Currency Hub، یک شرکت بلاک چین و ارزهای دیجیتال است. حرفه او شامل تجربه در بخش داده های مراقبت های بهداشتی است.


این مقاله از طریق حلقه نوآوری Cointelegraph منتشر شده است. حلقه نوآوری کوین تلگراف یک سازمان تأیید شده متشکل از مدیران ارشد و کارشناسان در صنعت فناوری بلاک چین است که از طریق قدرت ارتباط، همکاری و رهبری فکری در حال ساختن آینده هستند. نظرات بیان شده لزوما منعکس کننده نظرات Cointelegraph نیست.

درباره حلقه نوآوری Cointelegraph بیشتر بدانید و ببینید آیا واجد شرایط هستید یا خیر

نویسنده: Brad Spannbauer

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا