اخبار ارز دیجیتال

“هوش مصنوعی صنعت را کشت”: رئیس EasyTranslate در مورد سازگاری با تغییرات صحبت می کند

فردریک پدرسن، رئیس Easy Translate می‌گوید: «اگر اکنون کسب‌وکار خود را برای بهره‌گیری از هوش مصنوعی متحول نمی‌کنید، عقب خواهید ماند.

عرضه محصولات مولد هوش مصنوعی در 9 ماه گذشته باعث ایجاد گفتگوهایی در سراسر جهان در مورد چگونگی تغییر آینده شده است. بسیاری از مردم می ترسند. برخی از این فرصت هیجان زده هستند.

گزارشی از مشاوران استراتژی Next Move در ماه گذشته پیش‌بینی کرد که صنعت هوش مصنوعی طی هفت سال آینده 20 برابر خواهد شد و یک تجارت 2 تریلیون دلاری ایجاد خواهد کرد که از ارزش فعلی آن 100 میلیارد دلار است. ممکن است به نظر یک هیاهو وحشیانه باشد، اما دیگر تحلیلگران مک کینزی، مورگان استنلی و بلک راک مسیر مشابهی را ترسیم می کنند. هوش مصنوعی اینجاست تا بماند و زندگی بسیاری از مردم را برای همیشه تغییر دهد. اما این فرصتی است که یک بار در زندگی می‌آید.

فردریک پدرسن، یکی از بنیانگذاران شرکت دانمارکی هوش مصنوعی EasyTranslate و پسر یکی از مشهورترین چهره های دانمارکی، در حال بررسی آینده است.

مدت‌هاست که می‌گویم ترجمه مرده است و هوش مصنوعی صنعت را آنطور که ما می‌شناسیم نابود کرده است و رقبای ما با استقبال خاصی روبرو نشده‌اند. اما اکنون همان افراد گوش می دهند و متوجه می شوند که اگر بخواهند کسب و کار خود را متحول کنند، ممکن است خیلی دیر شده باشد.

پسر کلاوس ریسکل پدرسن، سیاستمدار دانمارکی

فرزند یک مرد قدرتمند بودن آسان نیست، همانطور که در یک سریال تلویزیونی اخیر به زیبایی به تصویر کشیده شده است وراثت. وقتی یک لوگان روی در خانواده وجود دارد، برای یک کودک سخت است که خودش باشد.

برخی تصادف می کنند و می سوزند، در حالی که برخی دیگر، مانند خوانندگان جاستین بیبر و مایلی سایرس، سعی می کنند با انجام کاری وحشیانه و مستقل والدین خود را تحت تاثیر قرار دهند. به ندرت خوب به نظر می رسد.

اما برخی از افراد رویکردی هوشمندانه‌تر را در پیش می‌گیرند و با استفاده از مکانیسم‌های دیگری برای ایجاد شهرت از سایه والدین خود خارج می‌شوند.

برای پدرسون که اکنون 35 سال دارد، این فناوری بود که این امکان را فراهم کرد. ابتدا نرم افزار ترجمه بود، اما اکنون هوش مصنوعی مولد از آن پیشی گرفته است.

فردریک پدرسون می داند چگونه چرخش کند
پدرسون می‌داند که چگونه چرخش کند. (مشمول)

پدر او، کلاوس ریسل پدرسن، رهبر حزب سیاسی، کارآفرین، تاجر و نویسنده جنجالی دانمارکی است. همه در دانمارک نام او را می دانند.

فعالیت پر حادثه او شامل عضویت در پارلمان اروپا حزب لیبرال، نوشتن کتاب و توسعه، ساخت و فروش تقریباً 15 شرکت در بیش از 30 سال است. او در سال 2018 حزب سیاسی خود را تأسیس کرد.

اما مناقشاتی نیز وجود داشت. او محکومیت های متعددی برای کلاهبرداری داشته است، دوره های مختلفی را در زندان گذرانده است، افکار عمومی دانمارک را دو قطبی کرده، و زندگی اجتماعی به ظاهر شادی داشته است.

در ابتدا (فردریک) پدرسن با مشکل مواجه شد. من برای یافتن راهی برای قبولی در داخل و خارج از مدرسه تلاش کردم. اگرچه او به دانشگاه نرفته بود، اما به فن آوری آگاه بود و به قدرت آن علاقه داشت و در نتیجه راهی برای شخم زدن شیار خود پیدا کرد.

مدتی طول کشید تا مسیرم را پیدا کنم، اما کم کم متوجه شدم که دنیا فقط در ارتباط است. می‌دانستم از خانواده‌ای ممتاز هستم، اما وقتی بزرگ شدم، مربیان همیشه احساس همدلی و ارتباط نداشتند. بودن مکان بسیار سختی بود زیرا احساس می‌کرد متفاوت از هر کاری که قبلاً انجام داده بودم.

اما من آن را پشت سر گذاشتم و آن درس های زندگی مرا برای همه تغییراتی که زندگی بر سر شما ایجاد می کند آماده کرد. بنابراین من یک شرکت ترجمه راه اندازی کردم که اکنون به سمت هوش مصنوعی مولد می رود. پدرسن می‌گوید به این دلیل است که هوش مصنوعی فرصت بزرگی را برای بشریت فراهم می‌کند، به ویژه برای ارائه همان عناصر ارتباطی.

دسترسی اولیه به OpenAIs ChatGPT

نور هوش مصنوعی در سال 2020 شروع به تابیدن روی او کرد.

در آن سال، پدرسن از صندوق نوآوری دانمارک درخواست کمک مالی 65000 یورویی کرد تا یک موتور تولید کننده محتوا ایجاد کند که بتواند اشکال جدیدی از ترجمه ایجاد کند.

او توضیح داد که بزرگ‌ترین چالش زبان در تجارت الکترونیک، خود ترجمه نیست، بلکه ایجاد محتوای بومی‌سازی شده برای خرده‌فروشان است تا محصولات مختلفی را به نمایش بگذارند که مشتریان بتوانند با آنها ارتباط برقرار کنند، و شرکت شبکه‌های عصبی را برای ایجاد آن آموزش داده است. بنابراین. این توضیحات محصول

همچنین بخوانید: AI Eye Real برای هوش مصنوعی ارز دیجیتال، رقیب GPT-4 گوگل و AI edge برای کارمندان بد استفاده خواهد شد.

شبکه‌های عصبی نوعی فرآیند یادگیری ماشینی به نام یادگیری عمیق هستند که از گره‌ها یا نورون‌هایی که در ساختار لایه‌ای مشابه مغز انسان به هم متصل هستند، استفاده می‌کنند.

ما آن را به عنوان محتوا به عنوان یک سرویس نامگذاری کردیم، و نمی توانستیم باور کنیم که یکی از اولین شرکت هایی بودیم که این کار را انجام دادیم، اما همانطور که مشخص شد، اوایل اشتباه است. او می گوید این ضرب المثل قدیمی را ثابت می کند که وجود دارد. به خوبی آنجا بودن

به هر حال، ما از منحنی فناوری جلوتر بودیم، و در حالی که فناوری ما می‌توانست جملات بسازد، برای مشتریانمان به اندازه کافی خوب نبود.

با این حال، این تلاش اولیه ارزش صرف زمان و هزینه را داشت و به این معنی بود که شرکت می‌توانست زمانی که مدل زبان در مقیاس بزرگ منتشر شد، پیشرفت کند. EasyTranslate به زودی به ChatGPT دسترسی پیدا کرد زیرا قبلاً یک حساب کاربری با OpenAI داشت و می‌توانست به سرعت این فناوری را بپذیرد و اجرا کند.

از آن نقطه به بعد، EasyTranslate بر اساس تئوری پدرسن مبنی بر اینکه ترجمه سنتی واقعا مرده است، به آینده ای از محتوای هوش مصنوعی مولد پرداخت.

ترجمه با تکنولوژی روبرو می شود

این اولین تغییر مسیر پدرسنس نبود. خدمات ترجمه که در سال 2010 بدون سرمایه گذاری مخاطره آمیز تأسیس شد، به سرعت رشد کرده است.

در سال 2016، این شرکت با راه اندازی Apples FaceTime فرصتی را دید و به دنبال ماهی های بزرگتر رفت و شروع به ارائه خدمات ترجمه به دولت دانمارک کرد. پدرسن گفت که ترجمه بسیار گران، ناکارآمد و وقت گیر است و سفر برای رویدادهای حضوری به هیچ وجه سازگار با آب و هوا نیست.

پدرسن یک برنامه تفسیر ویدیویی ایجاد کرده است که با ارائه خدمات تطبیق بازار و مترجم و همچنین خدمات تفسیر از راه دور، هزینه ها را ساده می کند و کارایی را بهبود می بخشد.

مقامات محلی دانمارک، از جمله وزارت دادگستری دانمارک، برای این خدمات ثبت‌نام کرده‌اند و تشخیص داده‌اند که ارائه مترجم به دادگاه‌ها بسیار پرهزینه است، به‌ویژه که چنین نیازهایی اغلب لحظه آخری هستند.

لطفا همچنین بخوانید
امکانات

آیا باید آن را بفروشم یا نگه دارم؟ چگونه برای پایان یک بازار گاوی آماده شویم، قسمت 2

امکانات

الان استقلالی هستی؟استقلال مالی و مبادلات غیرمتمرکز

جراحی دانمارکی موفقیت آمیز بود، اما بیمار فوت کرد

در اوج خود، روزانه 1000 کنفرانس تفسیری برگزار می‌کرد و بیش از 70 درصد از کار تفسیری دولت دانمارک از سال 2017 تا 2019 را بر عهده داشت.

اما پدرسن گفت که دولت دانمارک هرگز چنین کاری را برون سپاری نکرده است و روابط تیره شده است.

پدرسن معتقد است که هوش مصنوعی و انسان ها می توانند در هماهنگی با هم کار کنند
پدرسن معتقد است که هوش مصنوعی و انسان ها می توانند به طور هماهنگ با هم کار کنند. (مشمول)

اگرچه این یک رابطه بسیار متقابل و ثمربخش برای مدت طولانی بوده است، اما متوجه شده ایم که کار با دولت دشوارتر از آن چیزی است که تصور می کردیم. مثل کلیشه ای بود که نفتکش های سنگین قادر به دور زدن نیستند.

باز هم، این یک منحنی یادگیری برای من بود. بله، پردازش داده‌های ما آنطور که می‌توانست خوب نبود و کار با سیستم‌ها و استدلال‌های قدیمی بسیار سخت بود.

در نهایت، دولت دانمارک تصمیم گرفت که نمی خواهد رابطه خود را با ما ادامه دهد. اگرچه در آن زمان دشوار بود، اما او می‌گوید هنوز معتقد است که موفق بوده و چیزهای زیادی یاد گرفته است.

به شما بگویم که عمل موفقیت آمیز بود، اما بیمار فوت کرد. همچنین مخالفت زیادی از سوی اتحادیه های کارگری قدرتمند دانمارک وجود داشت که فکر می کردند ما شغل مردم را از بین می بریم.

اما هدف از کار بیکار کردن افراد نبود، بلکه استفاده از فناوری به همان روشی بود که امروز با هوش مصنوعی رفتار می کنیم. مترجمانی که تصمیم گرفتند به انجمن ما بپیوندند از نرم افزار ما بسیار راضی بودند. آنها گفتند این مانند یک سازمان خصوصی است که تقویم خود را تنظیم می کند و روزهای پربار را با بهترین درآمد ممکن تضمین می کند تا درآمد خود را افزایش دهد.

تاثیر هوش مصنوعی بر اشتغال

تأثیر فناوری هوش مصنوعی بر مشاغل، منبع اضطراب زیادی برای بسیاری است، برخی پیش‌بینی می‌کنند که کل صنایع ناپدید می‌شوند، در حالی که برخی دیگر پیشنهاد می‌کنند که مشاغل به جای ناپدید شدن، تغییر و تکامل خواهند یافت.

یک مطالعه اخیر توسط سازمان بین المللی کار نشان داد که زنان به طور نامتناسبی تحت تأثیر اتوماسیون قرار می گیرند، به طوری که تقریباً 7.8 درصد از مشاغل توسط زنان در کشورهای با درآمد بالا (یا 21 میلیون نفر) احتمالاً خودکار است. توسط زنان احتمالاً خودکار است. مردان (9 میلیون).

صنعت ترجمه نیز دارای جنسیت بالایی است و تقریباً 67 درصد مترجمان زن هستند.

پدرسنز معتقد است که تولید محتوا یا هوش مصنوعی مولد اکنون در قلب تجارت EasyTranslates در مورد عنصر انسانی در فناوری قرار دارد.

همچنین بخوانید: AI Eye ChatGPT، AI جعلی پورنو کودک، بررسی هوش مصنوعی آمازون برای نتایج بهتر

او مثالی از دانش‌آموزی سخت‌کوش دبیرستانی را ذکر کرد که از دست همکلاسی‌هایش به خاطر استفاده از هوش مصنوعی برای تقلب عصبانی بود و معتقد است ترکیب انسان و هوش مصنوعی قدرتمندتر از تکیه بر هوش مصنوعی برای انجام همه کارها است.

او به جای اینکه خودش را گول بزند، از ChapGPT خواست تا به مقاله ای که قبلا نوشته بود نمره بدهد. گرامر و اشتباهات تایپی پاک شد و منابع و پیوندهای بیشتری به او داده شد تا کارش را فراتر از یک کلاهبردار بهبود بخشد.

در تجارت، همه به دنبال جادوی تعادل در بازار هستند: نقطه ای شیرین که در آن قیمت، نوآوری و فناوری همسو می شوند. ما در حال انجام کاری مشابه با هوش مصنوعی و انسان هستیم. او می گوید در آنجا نیز باید تعادل جادویی وجود داشته باشد.

انسان ها هنوز در حلقه نیاز داشتند

او به حضور انسان در حلقه به عنوان راهی برای پیشروی انسان ها و ماشین ها اشاره می کند. هوش مصنوعی مولد کارهای سنگین را انجام می دهد و انسان ها می توانند کار را به پایان برسانند و آن را به پایان برسانند. محتوا را به هر زبانی ایجاد کنید که توسط هوش مصنوعی تولید شده و توسط انسان پشتیبانی می شود.

سایرین در این صنعت، مانند رویترز، علناً اعلام کرده اند که یک انسان در داخل Loopphrase وجود دارد. باز هم، مدت‌هاست که می‌گویم این گامی رو به جلو برای پیشرفت تکنولوژی و انسان است.

با استفاده از قدرت هر دو، و افزایش یادگیری ماشینی در این فرآیند، من معتقدم که مزیت LLM امروزی با مدل‌های زبانی کوچک‌تر جایگزین می‌شود که می‌توانند دقیقاً متناسب با هوش مصنوعی تولید شده منبع باز مشتری آینده باشند.

این همان برنامه ای است که کل بخش هوش مصنوعی چگونه عمل خواهد کرد. شرکت هایی که آماده باشند موفق خواهند شد. او می گوید کسانی که این کار را نکنند، شکست خواهند خورد.

علاقه سرمایه گذاران به EasyTranslate از زمانی که Pedersens در پایان سال 2022 روی هوش مصنوعی متمرکز شد، افزایش یافته است و این شرکت در اوایل سال جاری 2.75 میلیون یورو جذب کرد.

ما معتقدیم که جلوتر از منحنی بودیم و این باور باعث شد که هوش مصنوعی را بپذیریم و آن را به سطح بعدی ببریم. هوش مصنوعی خود فقط آینه چیزی است که بشریت قبلا خلق کرده است. هوش مصنوعی حقیقتاً تاریخ فناوری دانش بشری است.

من فکر می کنم واضح است که این دو کاملاً با هم سازگار هستند و تعادل جادویی دارند. بنابراین همانطور که هوش مصنوعی مولد تکامل می‌یابد، انسان‌ها نیز در این حلقه تکامل می‌یابند. هیچ کس با مغز سازگار خوب هرگز شغل خود را از دست نمی دهد. او نتیجه می گیرد که شغل و نقش آنها بهتر و خلاقانه تر می شود.

پدرش باید افتخار کند.


نویسنده: Monty Munford
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا