اخبار ارز دیجیتال

روند هوش مصنوعی گوگل در بالاترین حد خود قرار دارد، اما بیت کوین همچنان از آن پیشی گرفته است

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

طبق داده‌های Google Trends، هوش مصنوعی در مقایسه با بیت کوین در سال 2017، علیرغم همه هیاهوها، هنوز کمرنگ است. در چین داستان کاملاً متفاوت است.

داده‌ها نشان می‌دهد که علاقه جستجوی جهانی به عبارت “AI” به بالاترین حد خود در گوگل رسیده است، اما هنوز از اوج شیدایی بیت کوین (BTC) در سال 2017 فاصله دارد.

هوش مصنوعی در چند ماه گذشته بر سرفصل های خبرها تسلط داشته است و برخی معتقدند که این جدیدترین “شوق فناوری” پس از ارزهای دیجیتال و متاورس است.

اخیراً، مدیران OpenAI در یک پست وبلاگی در 23 می گفتند که در دهه آینده هوش مصنوعی از سطوح مهارت های تخصصی در “بیشتر زمینه ها” پیشی خواهد گرفت و به اندازه “یکی از بزرگترین شرکت های امروزی” سازنده خواهد بود. من به شما هشدار دادم که بدتر خواهد شد.

با این حال، علاقه جستجوی جهانی و ایالات متحده به هوش مصنوعی در بالاترین حد خود است و در Google Trends به #89 رسیده است، در حالی که بیت کوین در دسامبر 2017 به بالاترین حد خود یعنی 20000 دلار نزدیک می شد. اوج علاقه جستجوی 100 برای این سکه هنوز به دست نیامده است. رسیده است.

مقایسه روند جستجو برای کلمات کلیدی 10 ساله “AI، Metaverse” و “Bitcoin” در ایالات متحده منبع: Google Trends

بر اساس گزارش Business Insider، مارک سیلسکی، کارشناس فناوری Alliance Bernstein در 31 مه گفت که هوش مصنوعی “هنوز با هیپ مطلق بیت کوین فاصله زیادی دارد.” تحلیل او به طور خاص بر روند جستجوی ایالات متحده متمرکز بود.

سیریسکی سه مورد از «بیشترین حوزه‌های مورد بحث در صنعت فناوری» را در دهه گذشته مقایسه می‌کند: «AI»، «Metaverse» و بیت‌کوین، و متوجه می‌شود که «بیت کوین» در حجم جستجو به اوج خود رسیده است. نشان داده شده است که بالاتر از در مورد هوش مصنوعی تا اینجا.

چه کسی گفت چین بیت کوین است؟

اما در چین، جایی که ارزهای دیجیتال ممنوع و جستجوهای گوگل محدود شده است، نتایج بسیار متفاوت است. این کشور بایدو را به عنوان یک موتور جستجو ترجیح می دهد.

بر اساس گوگل ترندز، کاربران گوگل در چین از ماه می 2013 به طور مداوم علاقه بیشتری به جستجوی هوش مصنوعی نسبت به بیت کوین نشان داده اند.

روند جستجوی کلمات کلیدی “AI”، “Metaverse” و “Bitcoin” را در چین مقایسه کنید.منبع: Google Trends

در طول دهه گذشته، تنها سه مورد در چین وجود داشته است که بیت کوین از جستجوهای هوش مصنوعی بهتر عمل کرده است و آن را با رویدادهای مهم مرتبط با بیت کوین برابری می کند.

در نوامبر 2013، بیت کوین در زمان جستجو برای اولین بار در چین از هوش مصنوعی پیشی گرفت، در حالی که به طور همزمان در صرافی ارزهای دیجیتال منحل شده Mt. Gox به بالاترین قیمت خود یعنی 300 دلار رسید.

در دسامبر 2017، بیت کوین بار دیگر در صدر فهرست علاقه مندی های جستجو قرار گرفت، در زمانی که بیت کوین به بالاترین رقم تاریخ 17249.92 دلار رسید.

سومین و جدیدترین رویداد در فوریه 2021 رخ داد، زمانی که بیت کوین به دنبال خبر خرید 1.5 میلیارد دلار بیت کوین توسط تسلا و تصمیم آن برای شروع پذیرش پرداخت بیت کوین به 40000 دلار رسید. به بالای 3000 دلار رسید.

این کشور در سال 2021 ارزهای دیجیتال را ممنوع کرد، اما بلافاصله پس از آن، کارکنان کوین تلگراف چین گزارش دادند که جستجوهای آنلاین چندین صرافی اصلی ارزهای دیجیتال هیچ نتیجه ای به همراه نداشته است.

مربوط: استرالیا از مذاکرات اعلام نشده درخواست می کند که هوش مصنوعی «خطر بالا» را ممنوع کند

در همین حال، در چین، تعداد جستجوهای “AI” در آوریل 2023 به رکورد 100 نفر خواهد رسید. امتیاز جستجوی فعلی حدود 94 است.

در ماه مه، شرکت دولتی هوش مصنوعی Flytek چین اعلام کرد که یک سیستم هوش مصنوعی به نام Spark Model را راه اندازی خواهد کرد که برای رقابت مستقیم با ChatGPT OpenAI طراحی شده است.

مقامات چینی اخیراً در نشستی در 30 مه در مورد نیاز به “تلاش های اختصاصی برای حفظ امنیت سیاسی و بهبود حاکمیت امنیتی داده های اینترنت و هوش مصنوعی” بحث کردند. رسانه های محلی گفته اند:

ما باید برای بدترین سناریوهای شدید آماده شویم و برای مقاومت در برابر آزمون بزرگ بادهای تند، دریاهای مواج و حتی طوفان های خطرناک آماده باشیم.»

مجله: 500٪ از نکات سهام ChatGPT درآمد کسب کنید؟ Bard Lean Left، 100 میلیون دلار AI Meme Coin: AI Eye

نویسنده: Ciaran Lyons

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا