اخبار ارز دیجیتال

آهنگ تولید شده توسط هوش مصنوعی دریک نامزد گرمی شد

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم

آهنگ موفق، ساخته شده از آهنگ آوازی رپر دریک که توسط هوش مصنوعی ساخته شده است، نامزد دو جایزه گرمی آکادمی ضبط شده است.

نیویورک تایمز در 5 سپتامبر گزارش داد که آهنگ ویروسی تهیه کننده ناشناس “Ghostwriter” که از آهنگ صوتی ایجاد شده توسط هوش مصنوعی توسط رپر دریک استفاده می کرد، برای نامزدی گرمی ارسال شد. گفته می شود که

یکی از نمایندگان به NYT گفت: قطعه “Heart on My Sleeve” توسط تیم شبح نویس آن برای نامزدی بهترین آهنگ و آهنگ رپ سال به آکادمی ضبط، سازمان پشت جوایز گرمی ارسال شد.

در هر دو بخش، این جایزه به ترانه سرایانی تعلق می گیرد که توسط نمایندگان Ghostwriter نیز انسان بودن آنها تایید شده است.

در اوایل سال جاری، گرمی سیاست جوایز خود را برای فصل جوایز آینده به‌روزرسانی کرد و موسیقی حاوی اجزای تولید شده توسط هوش مصنوعی واجد شرایط دریافت جوایز بود. مشکل این است که دسته ای که یک آهنگ در آن نامزد می شود باید بخشی از آهنگ باشد که توسط انسان ساخته شده است.

هاروی میسون جونیور، مدیر اجرایی جوایز گرمی، این موضوع را تایید کرده و گفته است که موسیقی حاوی عناصر هوش مصنوعی “کاملا واجد شرایط” نامزدی گرمی است. او آن را در مورد هوش مصنوعی Ghostwriter و آهنگ Drake به نیویورک تایمز تکرار کرد و اظهار داشت:

“از نظر جنبه خلاقانه، کاملا واجد شرایط است زیرا توسط یک انسان نوشته شده است.”

او همچنین خاطرنشان کرد که آکادمی همچنین در حال بررسی این است که آیا این آهنگ ها از نظر تجاری مناسب هستند یا خیر. این بخشی از قوانین گرمی است که آهنگ‌ها باید در «توزیع عمومی» باشند تا واجد شرایط باشند، که شامل استفاده در پلتفرم‌های پخش می‌شود.

مربوط: هوش مصنوعی می تواند یک “تقویت کننده خلاق” باشد – هاروی میسون جونیور، مدیر عامل گرمی

اما «قلب در آستین من» از تمام سرویس‌های پخش اصلی حذف شده است، حتی اگر کارشناسان صنعت گفته‌اند که استفاده از هوش مصنوعی در «منطقه خاکستری قانونی» قرار گرفته است.

Cointelegraph برای اظهار نظر بیشتر در مورد وضعیت، با The Recording Academy تماس گرفته است.

در ماه آوریل، گروه موسیقی یونیورسال، یکی از برجسته‌ترین شرکت‌های موسیقی این صنعت، سیل ایمیل‌هایی را به سرویس‌های پخش عمده، از جمله Spotify و Apple Music ارسال کرد و مدعی شد که این سرویس هوش مصنوعی دارای حق چاپ است. مجموعه ملودی‌ها و ملودی‌ها را مسدود کرد. اشعار آهنگ‌هایی که کپی شده‌اند و درخواست کرده‌اند که آهنگ‌های دارای حق چاپ حذف شوند. نقض قوانین حق تکثیر.

مدت کوتاهی پس از آن، گزارش شد که Spotify سرکوب آهنگ‌های ناقض حق چاپ را در پلتفرم خود و همچنین مسدود کردن پخش مصنوعی آهنگ‌ها برای شنیدن بیشتر افزایش داده است.

مجله: BitCulture: هنرهای زیبای سولانا، موسیقی هوش مصنوعی، پادکست + نقد کتابنویسنده: Savannah Fortis

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا