🚨 اخبار ارز دیجیتال

AI Eye: کاربردهای واقعی هوش مصنوعی در کریپتوکارنسی، رقیب GPT-4 گوگل و لبه هوش مصنوعی برای کارمندان بد

چگونه Maker، The Sandbox و Near از هوش مصنوعی در ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند، کارگران بدتر چقدر از هوش مصنوعی بیشتر سود می‌برند و چگونه رقیب Google GPT-4 در آستانه انتشار است.

هوش مصنوعی و ارزهای رمزنگاری شده چیزی فراتر از واژه های رایج هستند

در دو هفته گذشته، AI Eye در هفته بلاک چین و Token2049 در سنگاپور حضور داشته است تا بفهمد رهبران پروژه‌های ارزهای دیجیتال چگونه قصد استفاده از هوش مصنوعی را دارند.

شاید شناخته شده ترین، بنیانگذار Maker، Rune Christensen باشد. او اساساً قصد دارد پروژه ۱۰ ساله را به عنوان یک سری از DAOهای فرعی با مدیریت هوش مصنوعی راه اندازی مجدد کند.

او گفت: “مردم به درستی درک نمی کنند که حکمرانی هوش مصنوعی چیست، درست است؟ ما در مورد اجرای یک DAO توسط هوش مصنوعی صحبت نمی کنیم.” او افزود که هوش مصنوعی هیچ قانونی را اجرا نمی کند. شما نمی توانید این کار را انجام دهید زیرا نمی توان به هوش مصنوعی اعتماد کرد. در عوض، پروژه متعهد به استفاده از هوش مصنوعی برای هماهنگی و ارتباط، به عنوان اطلسی برای کل پروژه است.

“داشتن یک مخزن مرکزی از چنین داده‌هایی این امکان را برای صدها هزار نفر از پیشینه‌های مختلف و سطوح درک متفاوت فراهم می‌کند تا بتوانند به طور معناداری با یکدیگر همکاری کنند، زیرا آنها این زبان مشترک را دارند. واقع بین باشید.”

ایلیا پولوسکین، بنیانگذار نزدیک، ممکن است در محافل هوش مصنوعی شناخته شده باشد، زیرا پروژه او قبل از چرخش به بلاک چین به عنوان یک استارت آپ هوش مصنوعی آغاز شد. پولوسوکین یکی از نویسندگان مقاله مهم ترانسفورماتور ۲۰۱۷ است (“حضور تنها چیزی است که نیاز دارید”) که پایه و اساس انفجار هوش مصنوعی مولد مانند ChatGPT را در سال گذشته بنا نهاد.

پولوسوکین ایده های زیادی برای موارد استفاده قانونی از هوش مصنوعی در ارزهای دیجیتال دارد که در اینجا به جزئیات نمی پردازد، اما یکی از مواردی که او به آن علاقه زیادی دارد استفاده از بلاک چین برای اثبات منشأ و کمک به کاربران برای تمایز بین محتوای واقعی و مزخرفات تولید شده توسط هوش مصنوعی است. چنین سیستم هایی شامل منشأ و شهرت با استفاده از رمزنگاری است.

ایلیا پوروسکین
ایلیا پولسکین، بنیانگذار نزدیک، با AI Eye در سئول صحبت می کند. (اندرو فنتون)

بنابراین رمزنگاری مانند وسیله‌ای برای اطمینان از ثبات و ردیابی می‌شود. و ما به شهرت در اطراف این رمزارز نیاز داریم، و ما به یک حساب زنجیره‌ای نیاز داریم تا واقعاً مطمئن شویم که این کار را انجام می‌دهیم. [X] این را پست کنید و [X] در حال حاضر در Cointelegraph کار می کند. ”

سباستین بورگت از The Sandbox گفت که این پلتفرم در سال گذشته از هوش مصنوعی برای تعدیل محتوا استفاده کرده است. او توضیح می دهد: «مکالمات درون بازی، به هر زبانی، در واقع فیلتر می شوند تا دیگر مضر نباشند. این پروژه همچنین استفاده از آن را برای تولید موسیقی و آواتار، و همچنین محتوای عمومی‌تر تولید شده توسط کاربر برای جهان‌سازی را بررسی می‌کند.

در همین حال، ونس اسپنسر، بنیانگذار Framework Ventures، چهار مورد استفاده کلیدی را برای هوش مصنوعی بیان کرد. جالب ترین آنها آموزش مدل های هوش مصنوعی و فروش آنها در زنجیره به عنوان توکن است. خوشبختانه Frameworks روی یک بازی به نام AI Arena سرمایه گذاری کرده است. در این بازی بازیکنان مدل های هوش مصنوعی را برای رقابت در بازی ها آموزش می دهند.

به دنبال یک ویژگی عمیق در مجله باشید که ایده های آنها را با جزئیات بیشتری بیان می کند.

آیا هوش مصنوعی کمونیست است؟

وقتی صحبت از هوش مصنوعی و ارزهای دیجیتال به میان می‌آید، آیا آنها در جهت مخالف حرکت می‌کنند؟ پاتریک اسکات از Dynamo Daos کتاب غیرداستانی خود را در سال ۱۹۹۷ توسط بنیانگذار PayPal پیتر شیلدز منتشر می‌کند. من افکارم را در مورد هوش مصنوعی و ارزهای دیجیتال کشف کردم. فرد مستقل؛ این ارزهای رمزپایه را از جمله ارزهای دیجیتال پیش بینی کرد. تیل در کار خود استدلال می کند که در حالی که هوش مصنوعی یک فناوری کنترل است، رمزنگاری یک فناوری رهایی است.

“در تئوری، هوش مصنوعی به ما اجازه می دهد تا کل اقتصاد را به صورت متمرکز مدیریت کنیم. تصادفی نیست که هوش مصنوعی فناوری مورد علاقه حزب کمونیست چین است. رمزگذاری قوی در انتهای دیگر طیف قرار دارد. اگر هوش مصنوعی کمونیستی است، پس ارزهای دیجیتال لیبرال هستند.

Roblox به کاربران اجازه می دهد با هوش مصنوعی بسازند

Roblox ویژگی جدیدی به نام Assistant را معرفی کرده است. این به کاربران اجازه می دهد تا از هوش مصنوعی مولد برای ساخت دارایی های مجازی و نوشتن کد استفاده کنند. در نسخه ی نمایشی، کاربران می توانند چیزهایی مانند «ساخت یک بازی در خرابه های باستانی» و «افزودن درختان» بنویسند و هوش مصنوعی بقیه کارها را انجام خواهد داد. هنوز در حال توسعه است و انتظار می رود تا پایان سال جاری یا اوایل سال آینده منتشر شود. برنامه این است که دستیار روزی بتواند گیم پلی پیچیده ای تولید کند و مدل های سه بعدی را از ابتدا ایجاد کند.

roblox
دستیار Roblox (Roblox)

کارگران وحشتناک بیشترین سود را از هوش مصنوعی خواهند برد

یک مطالعه جدید توسط گروه مشاوره بوستون نشان می دهد که بدترین کارگران در محل کار احتمالاً بیشترین سود را از استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی می برند. با استفاده از هوش مصنوعی، بهره وری برای کارکنان زیر متوسط ​​۴۳ درصد افزایش یافت در حالی که بهره وری برای کارکنان بالاتر از میانگین تنها ۱۷ درصد افزایش یافت.

جالب توجه است، کارگرانی که از هوش مصنوعی برای کارهایی فراتر از توانایی‌های فعلی خود استفاده می‌کردند، ۲۰ درصد بدتر عمل کردند زیرا هوش مصنوعی پاسخ‌های قابل قبول اما نادرستی را ارائه داد.

Google Gemini برای انتشار آماده می شود

با نزدیک شدن به انتشار رقیب Google GPT-4، The Information گزارش می دهد که به تعداد کمی از شرکت ها دسترسی زودهنگام به Gemini داده شده است. برای کسانی از شما که دیر به بازی آمدند، گوگل به عنوان پیشرو در مسابقه هوش مصنوعی در نظر گرفته می شد تا اینکه OpenAI نوامبر گذشته با آوردن ChatGPT به بازار (شاید قبل از آماده شدن) جهش کرد.

گوگل امیدوار است که Gemini با ارائه نه تنها قابلیت های تولید متن، بلکه قابلیت های تولید تصویر که امکان ایجاد تصاویر متنی را فراهم می کند، فراتر از GPT-4 باشد (شایعه حاکی از آن است که Gemini در میان سایر داده ها، با استفاده از محتوای YouTube آموزش داده شده است) . در آینده ویژگی هایی مانند کنترل صوتی نرم افزار و تجزیه و تحلیل نمودار برنامه ریزی شده است. سرگئی برین، بنیانگذار گوگل، بر اهمیت جمینی تاکید کرد و گفته می شود که نقش کلیدی در ارزیابی و آموزش مدل ایفا می کند.

لطفا همچنین بخوانید
امکانات

استارت‌آپ‌های بلاک چین فکر می‌کنند که می‌توانند عدالت را غیرمتمرکز کنند، اما هیئت منصفه همچنان خارج است

امکانات

ساتوشی ناکاموتو با سری مانگای مجهز به NFT دنیا را نجات می دهد

برایان رومل، متخصص هوش مصنوعی، گفت که او در حال آزمایش نسخه‌ای از Gemini است و دریافته است که آن را «معادل ChatGPT-4» دانسته است، اما با افزودن یک پایگاه دانش جدید و دوم. این شما را از برخی توهمات نجات می دهد. ”

ساندار پیچای، مدیر عامل گوگل، این هفته به Wired گفت که او چت بات را زودتر منتشر کرد تا در برابر ChatGPT پیروز شود، زیرا چت بات “قبل از اینکه آن را وارد محصول کنیم باید کمی بیشتر رشد کند.” او گفت که از انجام ندادن این کار پشیمان نیست.

پیچای گفت: «من کاملاً مطمئن نیستم که کار کند. “واقعیت این است که وقتی مردم ببینند چگونه کار می کند، باید بتواند کارهای بیشتری انجام دهد. برای ۵ تا ۱۰ سال آینده اصلاً اهمیتی نخواهد داشت.”

AI با شهر ۱۵ دقیقه ای ملاقات می کند

محققان دانشگاه Tsinghua چین یک سیستم هوش مصنوعی ساخته‌اند که شهرها را بر اساس ایده‌های فعلی در مورد شهرهایی با فضای سبز زیاد و قابلیت پیاده‌روی ۱۵ دقیقه‌ای برنامه‌ریزی می‌کند (تئوری‌های توطئه را در مورد این موضوع مستقیماً برای خوشحالی ارسال کنید).

محققان دریافتند که هوش مصنوعی در محاسبات خسته کننده و کارهای تکراری بهتر عمل می کند و وظایفی را در چند ثانیه انجام می دهد که برنامه ریزان انسانی ۵۰ تا ۱۰۰ دقیقه طول می کشد. به طور کلی، آنها تشخیص دادند که طراحی انسانی می تواند ۵۰٪ در هنگام ارزیابی دسترسی به خدمات، فضای سبز و سطوح حمل و نقل بهبود یابد.

با این حال، اعداد عنوان کمی گمراه کننده هستند، زیرا طرح تکمیل شده تنها دسترسی به خدمات اولیه را ۱۲ درصد و دسترسی به پارک ها را ۵ درصد افزایش داده است. در یک فرآیند بررسی کور، ۱۰۰ برنامه ریز شهری به وضوح برخی از طرح های هوش مصنوعی را ترجیح دادند، اما ترجیحی برای برخی دیگر ابراز نکردند. محققان تصور می کنند هوش مصنوعی به عنوان دستیار برای انجام کارهای خسته کننده عمل می کند در حالی که انسان ها روی جنبه های چالش برانگیزتر و خلاقانه تمرکز می کنند.

استفن فرای شبیه سازی شده است

جمع کننده سیاه و QI استفن فرای، ستاره و بازیگر محبوب کمدی بریتانیایی، می‌گوید قربانی شبیه‌سازی صدای هوش مصنوعی شده است.

در ۱۴ سپتامبر، فرای کلیپی از یک مستند تاریخی را پخش کرد که به نظر می‌رسد در جشنواره CogX هفته گذشته در لندن آن را روایت کرده است، اما فاش کرد که صدا اصلاً متعلق به او نیست. او گفت من هرگز نگفتم این یک ماشین است. آنها از خواندن من از ۷ کتاب هری پاتر استفاده کردند و یک هوش مصنوعی برای صدای من از این مجموعه داده برای ایجاد یک روایت جدید ایجاد کردند.

آموزش هوش مصنوعی برای سرقت رایگان آثار بازیگران و استفاده مجدد از آن در جاهای دیگر یکی از مسائل کلیدی در اعتصاب بازیگران و نویسندگان فعلی در هالیوود است. فرای گفت این حادثه فقط نوک کوه یخ است و هوش مصنوعی سریعتر از هر فناوری دیگری که تا به امروز دیده است پیشرفت خواهد کرد. یک چیزی که همه ما می توانیم روی آن اتفاق نظر داشته باشیم این است که این زمان های عجیب و غریبی برای زندگی کردن است.

QI
استفن فرای مجری سابق QI (بی بی سی)

چگونه با استفاده از ChatGPT تقلب نکنیم

به نظر می رسد آن دسته از دانشگاهیان که جذب تقلب با استفاده از ChatGPT می شوند، از آن دسته افرادی هستند که اشتباهات احمقانه ای مرتکب می شوند و اجازه می دهند این واقعیت از بین برود. این مقاله که در مجله Physica Scripta منتشر شد، پس از آن که دانشمند کامپیوتر Guillaume Cabanac متوجه پاسخ‌های بازسازی شده در متن شد و نشان داد که مستقیماً از ChatGPT کپی شده است، پس گرفته شد.

کاواناچ از سال ۲۰۱۵ به کشف صدها مقاله دانشگاهی تولید شده توسط هوش مصنوعی کمک کرده است. از جمله مقاله ای بود که در شماره آگوست Resource Policy منتشر شد که حاوی این خط آشکار بود:

اسکریپت نویس فیزیکی
Physica Scripta به دلیل محتوای ظاهراً تولید شده توسط هوش مصنوعی مورد انتقاد قرار گرفته است.

All Killer No Filler AI News

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، متا همچنین در حال کار بر روی یک مدل جدید برای رقابت با GPT-4 با هدف عرضه آن در سال ۲۰۲۴ است. در نظر گرفته شده است که چندین برابر قدرتمندتر از Llama 2 موجود باشد.

مایکروسافت یک هوش مصنوعی نسل پروتئین جدید به نام EvoDiff منبع باز کرده است. عملکرد آن مشابه Stable Diffusion و Dall-E2 است، اما به جای تولید تصاویر، پروتئین هایی طراحی می کند که می توانند برای اهداف پزشکی خاص مورد استفاده قرار گیرند. انتظار می رود که این منجر به توسعه انواع جدیدی از داروها و درمان ها شود.

پیمانکار دفاعی Palantir، همراه با Cohere، IBM، Nvidia، Salesforce، Scale AI و Stability، طرح تا حدودی مبهم کاخ سفید برای توسعه هوش مصنوعی مسئولانه را امضا کردند. دولت همچنین در حال تدوین یک فرمان اجرایی در مورد هوش مصنوعی است و قصد دارد قوانین دو حزبی را معرفی کند.

شصت سناتور آمریکایی اخیراً با ۲۰ مدیر عامل و نابغه سیلیکون ولی، از جمله سم آلتمن، مارک زاکربرگ و بیل گیتس، در یک نشست خصوصی درباره خطرات هوش مصنوعی شرکت کردند. ایلان ماسک بعداً به خبرنگاران گفت که این دیدار “ممکن است در تاریخ به عنوان یک اهمیت فوق العاده برای آینده تمدن ثبت شود.”

ترافیک ChatGPT برای سه ماه متوالی کاهش یافته است، تقریباً ۱۰٪ در ژوئن و ژوئیه و ۳.۲٪ در ماه آگوست کاهش یافته است. مدت زمانی که کاربران در سایت می گذرانند از میانگین ۸.۷ دقیقه در ماه مارس به ۷ دقیقه در ماه گذشته کاهش یافته است.

یک زندانی فنلاندی ۱.۶۷ دلار برای کمک به آموزش یک مدل هوش مصنوعی برای استارتاپی به نام متروک پرداخت می کند. هوش مصنوعی در حال یادگیری نحوه تعیین زمان استخدام پروژه های ساختمانی است.

ایالات متحده با ۴۶۴۳ استارت آپ و ۲۴۹ میلیارد دلار سرمایه گذاری از سال ۲۰۱۳، ۱.۹ برابر بیشتر از مجموع چین و اروپا، در رقابت هوش مصنوعی بسیار جلوتر است.

لطفا همچنین بخوانید
امکانات

آیا اتریوم در سمت چپ و بیت کوین در سمت راست است؟

امکانات

تولد بیت کوین: داستانی واقعی که توسط توهمات آلوده نشده است

ویدیوی این هفته

نویسنده و داستان‌نویس جان فینگر اپلیکیشن ویدیویی HeyGen را امتحان کرد. این برنامه نه تنها می تواند کلمات او را ترجمه کند، بلکه صدای او را تکرار کرده و حرکات لب او را با متن ترجمه شده هماهنگ می کند.


نویسنده: Andrew Fenton
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا