اخبار ارز دیجیتال

کاخ سفید گزارش می دهد که شرکت های هوش مصنوعی روی هوش مصنوعی ایمن و شفاف کار خواهند کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

دولت بایدن بر مسئولیت این شرکت ها در تضمین ایمنی محصولاتشان تاکید کرد.

کاخ سفید در 21 ژوئیه اعلام کرد که شرکت های برجسته هوش مصنوعی (AI) مانند OpenAI، گوگل و مایکروسافت برای توسعه فناوری هوش مصنوعی ایمن، ایمن و شفاف کار کرده اند. علاوه بر این، کاخ سفید تأیید کرد که شرکت‌های دیگری مانند آمازون، آنتروپیک، متا و اینفلکشن نیز روی ایمنی هوش مصنوعی کار می‌کنند.

دولت بایدن بر مسئولیت این شرکت ها در تضمین ایمنی محصولاتشان تاکید کرد. هدف این است که از پتانسیل هوش مصنوعی و در عین حال پیشبرد توسعه پیشرفته بهره برداری شود.

کنت واکر، رئیس امور جهانی گوگل، اذعان کرد که موفقیت در هوش مصنوعی مستلزم همکاری است. او از پیوستن به دیگر شرکت های پیشرو هوش مصنوعی در حمایت از این تلاش ها ابراز خرسندی کرد و قول داد با به اشتراک گذاشتن اطلاعات و بهترین شیوه ها به همکاری ادامه دهد.

تصویری از انتشار بیانیه کاخ سفید.منبع: کاخ سفید

این تلاش‌ها شامل آزمایش‌های امنیتی پیش از انتشار سیستم‌های هوش مصنوعی، به اشتراک‌گذاری بهترین شیوه‌ها در مورد ایمنی هوش مصنوعی، سرمایه‌گذاری در امنیت سایبری و حفاظت از تهدیدات داخلی، و امکان گزارش شخص ثالث از آسیب‌پذیری‌ها در سیستم‌های هوش مصنوعی است. آنا ماکانجو، معاون امور جهانی OpenAI، گفت که سیاستگذاران در سراسر جهان در حال بررسی مقررات جدید برای سیستم‌های هوش مصنوعی پیشرفته هستند.

در ماه ژوئن، قانونگذاران دو حزبی در ایالات متحده لایحه ای را برای ایجاد کمیسیون هوش مصنوعی برای رسیدگی به نگرانی های صنعت در حال رشد ارائه کردند. دولت بایدن گفت که با شرکای جهانی از جمله استرالیا، کانادا، فرانسه، آلمان، هند، اسرائیل، ایتالیا، ژاپن، نیجریه، فیلیپین و بریتانیا برای ایجاد یک چارچوب بین المللی برای هوش مصنوعی کار می کند.

برد اسمیت، رئیس مایکروسافت، گفت که این شرکت از همه ابتکارات داوطلبانه رئیس جمهور بایدن حمایت می کند و به طور مستقل روی ابتکارات دیگری کار می کند که با این اهداف کلیدی هماهنگ باشد. در انجام این کار، مایکروسافت قصد دارد شیوه‌های هوش مصنوعی ایمن و مسئولانه را گسترش دهد و با دیگر رهبران صنعت همکاری کند.

مربوط: AI21 Labs ویژگی ضد توهم را برای چت ربات های GPT معرفی کرد

رهبران جهان، از جمله دبیر کل سازمان ملل متحد، نگرانی خود را در مورد سوء استفاده احتمالی از هوش مصنوعی مولد و فناوری های عمیق جعلی در مناطق درگیری ابراز کرده اند. در ماه مه، دولت بایدن با رهبران هوش مصنوعی دیدار کرد تا زمینه توسعه اخلاقی هوش مصنوعی را فراهم کند و از سرمایه‌گذاری کلان 140 میلیون دلاری بنیاد ملی علوم در تحقیق و توسعه هوش مصنوعی خبر داد.

دولت تاکید کرد که این تعهدات فوری توسط شرکت‌ها بر اصول کلیدی ایمنی، امنیت و اعتماد تاکید می‌کند و گامی مهم به سوی توسعه مسئولانه هوش مصنوعی است.

مجله: AI Eye: رزروهای سفر با هوش مصنوعی به طرز خنده‌داری بد هستند، 3 استفاده عجیب از ChatGPT و افزونه‌های رمزنگاری

نویسنده: Amaka Nwaokocha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا