🚨 اخبار ارز دیجیتال

یورش پلیس فرانسه به دفاتر انویدیا در جریان تحقیقات ضدتراست: گزارش

گزارش شده است که این اقدام به عنوان بخشی از تحقیقات عمومی مقامات ضد انحصار فرانسه در مورد بخش رایانش ابری انجام شده است.

انویدیا، یکی از رهبران جهانی در تولید تراشه هوش مصنوعی (AI) که مقر آن در کالیفرنیا است، گزارش شده است که این هفته با یورش پلیس به دفاتر خود در فرانسه مواجه شد. این اقدام به عنوان بخشی از تحقیقات عمومی مقامات ضد انحصار فرانسه در مورد بخش رایانش ابری انجام شد.

در ۲۸ سپتامبر، وال استریت ژورنال در مورد این حمله گزارش داد، اما نه NVIDIA و نه سازمان های مجری فرانسه به طور علنی در مورد آنچه اتفاق افتاده است اظهار نظر نکرده اند.

بیانیه مطبوعاتی در صفحه وب آژانس ضد تراست فرانسه، Autorité de la Concurrence، به بازرسی های اعلام نشده در بخش کارت گرافیک اشاره دارد. بر اساس این انتشار، قاضی به این دلیل که این شرکت “در زمینه کارت گرافیک در حال انجام رفتارهای ضدرقابتی” بود، مجوز حمله را صادر کرد.

با این حال، همانطور که در پیامی از سوی مقامات اعلام شد، این حمله به خودی خود “به دلیل وجود نقض قانونی که بتواند شرکت را در معرض مسئولیت قرار دهد” نبود.

مربوط: گروه مخابراتی فرانسه میلیون ها دلار در صنعت هوش مصنوعی محلی سرمایه گذاری می کند

Autorité de la Concurrence به نظر مستقلی اشاره دارد که در پایان یک مطالعه یک ساله در زمینه رایانش ابری منتشر شده است. این سند که در ژوئن ۲۰۲۳ منتشر شد، اشاره ای به Nvidia ندارد. در عوض، ما بر روی سه مقیاس‌کننده از دیگر شرکت‌های فناوری تمرکز می‌کنیم: خدمات وب آمازون (AWS)، Google Clou، d و Microsoft Azure. بر اساس داده‌های این آژانس، زیرساخت‌ها و برنامه‌های کاربردی ابر عمومی ۸۰ درصد از افزایش هزینه‌ها در فرانسه در سال ۲۰۲۱ را به خود اختصاص داده‌اند.

آمازون و مایکروسافت به ترتیب ۴۶ و ۱۷ درصد از درآمد را از خدمات IaaS و PaaS در سال ۲۰۲۱ به دست آوردند. با توجه به قابلیت‌های مالی و اکوسیستم‌های دیجیتالی، این ابر مقیاس‌کننده‌ها در موقعیتی هستند که مانع توسعه رقابت شوند.

آژانس در حال بررسی گزینه های مختلفی است که توسط قانون رقابت ملی و قانون داده اروپا برای مقابله با این روند ارائه شده است.

موقعیت منحصر به فرد انویدیا به عنوان یک تولید کننده سخت افزار در نوآورانه ترین بخش صنعت دیجیتال، ناگزیر توجه رگولاتورها را به خود جلب می کند. آخرین گزارش سه ماهه این شرکت نشان می دهد که تنظیم کننده های ایالات متحده از این شرکت خواسته اند تا صادرات تراشه های هوش مصنوعی به “بعضی از کشورهای خاورمیانه” را محدود کند. روز بعد، وزارت بازرگانی ایالات متحده این اطلاعات را تکذیب کرد.

نویسنده: David Attlee
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا