🚨 اخبار ارز دیجیتال

۷۰ درصد از بزرگسالان ژاپنی در مورد استفاده از چت ربات های هوش مصنوعی احساس ناراحتی می کنند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

یک نظرسنجی که توسط یک خبرگزاری محلی در ژاپن انجام شد نشان داد که ۶۹.۴ درصد از بزرگسالان خواهان قوانین سخت‌گیرانه‌تر برای توسعه و اجرای هوش مصنوعی هستند.

چت ربات های هوش مصنوعی (AI) چیز جدیدی نیستند. با این حال، ظهور سریع چت ربات های هوش مصنوعی به عنوان یک فناوری نوظهور و ادغام در جامعه، نگرانی هایی را در بین عموم مردم ایجاد کرده است.

یک نظرسنجی جدید ژاپنی که در ۳۰ آوریل منتشر شد، نگرانی های محلی قابل توجهی را در مورد تکثیر چت ربات های هوش مصنوعی نشان می دهد. طبق گزارش کیودو نیوز، ۶۹.۴ درصد از ژاپنی ها خواستار قوانین سختگیرانه تر در مورد توسعه هوش مصنوعی هستند.

این نظرسنجی به‌عنوان بخشی از یک نظرسنجی گسترده‌تر انجام شد که موضوعاتی مانند نرخ‌های تأیید فعلی دولت و رویدادهای مرتبط با بیماری همه‌گیر را مورد بررسی قرار می‌داد. با این حال، مؤلفه هوش مصنوعی مدت کوتاهی پس از اعلام حمایت رسمی مقامات ژاپنی از Open AI، شرکتی که پشت ChatGPT قرار دارد، می آید.

در ۱۰ آوریل، هیروکازو ماتسونو، دبیر ارشد کابینه ژاپن، گفت که دولت در حال حاضر به دنبال ادغام هوش مصنوعی در سیستم‌های دولتی است. این تنها در صورتی امکان پذیر است که به مسائل مربوط به حریم خصوصی و امنیت سایبری به درستی رسیدگی شود.

اخیراً، ژاپن محیط دوستانه تری را برای نوآوری در ارزهای دیجیتال و فضای بزرگتر وب ۳ ترویج کرده است. تیم پروژه Web3 کشور در ۶ آوریل کاغذ سفید جدیدی منتشر کرد که در آن نحوه رشد صحنه ارزهای دیجیتال محلی را تشریح می کند.

مربوط: گزارش: هوش مصنوعی رقیب Google ChatGPT با مقاومت داخلی مواجه است

دولت ها در سراسر جهان مقررات هوش مصنوعی و تاثیر آن بر جامعه را زیر سوال می برند. ایتالیا یکی از اولین کشورهایی بود که استفاده از ChatGPT را به طور موقت ممنوع کرد. مقامات اخیراً گفتند که این فناوری با توجه به الزامات شفافیت اجباری آن می تواند دوباره وارد شود.

تنظیم‌کننده‌های آلمانی تحقیقات خود را در مورد رعایت GDPR ChatGPT آغاز کرده‌اند، در حالی که قانون‌گذاران در سراسر اتحادیه اروپا در حال نهایی کردن قانون هوش مصنوعی پیشین برای همه کشورهای عضو هستند.

مقامات چینی همچنین اعلام کرده‌اند که با افزایش توسعه فناوری، شرکت‌های هوش مصنوعی و خود این فناوری به زودی تحت بررسی‌های امنیتی اجباری قرار خواهند گرفت.

مجله: موج رقیب ChatGPT چین، علی بابا چند زنجیره ای می شود: آسیا اکسپرس

نویسنده: Savannah Fortis

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا