اخبار ارز دیجیتال

چلسی منینگ از SXSW می‌گوید: «هوش مصنوعی را می‌توان با کریپتو شکست داد».


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

کوین تلگراف با چلسی منینگ، فعال و کارشناس امنیت سایبری به گفتگو پرداخته است که چگونه فناوری بلاک چین می تواند چالش های مرتبط با هوش مصنوعی را برطرف کند.

هوش مصنوعی (AI) پس از راه اندازی ChatGPT، یک چت ربات هوش مصنوعی که توسط شرکت تحقیقاتی OpenAI ایجاد شده است، به یک موضوع داغ تبدیل شده است. اما در حالی که ChatGPT پتانسیل ایجاد وبلاگ و ساخت ربات های معاملاتی رمزنگاری را دارد، برخی نگران هستند که هوش مصنوعی مضر باشد.

بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط پلتفرم فروش Tidio، 69 درصد از فارغ التحصیلان دانشگاهی معتقدند که هوش مصنوعی می تواند مشاغل آنها را در چند سال آینده از بین ببرد یا آنها را بی ربط کند. برخی استدلال می کنند که ظهور هوش مصنوعی تأیید اطلاعات دقیق در برابر اخبار جعلی تولید شده توسط هوش مصنوعی را به طور فزاینده ای دشوار می کند.

به عنوان مثال، چلسی منینگ، یک فعال، مشاور امنیتی در پلتفرم غیرمتمرکز حریم خصوصی Nym، و تحلیلگر سابق اطلاعات ارتش، معتقد است که با ادغام هوش مصنوعی در جامعه، تأیید اطلاعات به یک مشکل اساسی تبدیل خواهد شد. منینگ در مصاحبه ای اختصاصی در South by Southwest 2023 به کوین تلگراف گفت که چگونه فناوری بلاک چین می تواند به مبارزه با چالش های هوش مصنوعی کمک کند.

کوین تلگراف: چرا ما نگران افزایش هوش مصنوعی هستیم؟ فناوری بلاک چین چگونه می تواند این نگرانی ها را برطرف کند؟

چلسی منینگ: آموزش عملی هوش مصنوعی مدت‌هاست که وجود داشته است، اما با کارآمدتر شدن نظارت بر هوش مصنوعی، شبکه‌های خصوصی مجازی و سایر مدارها در محافظت از داده‌های کاربر کمتر موثر می‌شوند.

یکی دیگر از خطرات مرتبط با هوش مصنوعی و تقلبی های عمیق این است که این عناصر در نهایت آنقدر قانع کننده می شوند که بسیاری از این موارد به دادگاه ختم می شوند. به عنوان مثال، در آینده شرایطی پیش خواهد آمد که اگر چیزی توسط هوش مصنوعی تولید شده باشد، افراد باید در دادگاه از نظر قانونی تأیید شوند.

از فناوری بلاک چین می توان برای ایجاد یک لیست غیرمتمرکز از جایی که اطلاعات از کجا می آید، چه کسی آن را ایجاد کرده و کجا ایجاد شده است استفاده کرد. این را می توان در یک دفتر کل توزیع شده تأیید کرد تا ثابت کند که یک رویداد خاص در گذشته اتفاق افتاده است و در نتیجه اختلافات را کاهش می دهد.

به عنوان مثال، شخصی می تواند یک عکس بگیرد و متادیتاهای آن را برای تأیید در دفتر کل قرار دهد. اگر کسی سعی کند آن را به چالش بکشد، می‌تواند به دفتر کل دسترسی پیدا کند و امضای رمزنگاری را برای تأیید مشاهده کند و تأیید کند که یک رویداد خاص رخ داده است.

CT: آیا می بینید که شرکت های بیشتری از رمزنگاری برای مقابله با چالش های هوش مصنوعی استفاده می کنند؟

سانتی متر: بله – زیرا راستی‌آزمایی به یک مسئله اساسی تبدیل می‌شود که در هنگام قرار گرفتن جامعه در معرض محصولات مبتنی بر هوش مصنوعی و نظارت ایجاد می‌شود. یکی از راه‌های به چالش کشیدن این موضوع رمزگذاری زیربنایی است.

منینگ (سمت راست) و خبرنگار کوین تلگراف، ریچل ولفسون در SXSW.

ما همچنین معتقدیم که نبرد بزرگ در فضای فناوری در دهه آینده این موضوع اعتبارسنجی و دانستن اینکه آیا اطلاعات دریافت شده دقیق هستند یا خیر. ما در معرض خطر واقعی قرار گرفتن کل واقعیت از طریق تلفن، تلویزیون و سایر مکان‌های آنلاین هستیم. این یک راه اساسی برای تعامل با جهان است، اما این اطلاعات کمتر و کمتر دقیق، اما قانع کننده می شود. این مشکلات راه حل دارد و من معتقدم با آینده نگری و برنامه ریزی می توانیم از این سناریوهای قیامت جان سالم به در ببریم.

CT: ما همچنین دیدگاه های قوی در مورد اتخاذ یک رویکرد زیرساختی در هنگام تضمین حریم خصوصی و امنیت داریم. میشه توضیح بدید این یعنی چی؟

سانتی متر: یکی از ناامیدکننده ترین جنبه های توسعه فناوری سخت افزار، ایمن سازی خود سخت افزار است. به همین دلیل است که توسعه دهندگان سخت افزار باید بر روی مسائل زنجیره تامین تمرکز کنند (چه کسی در حال توسعه فناوری است، چه کسی آن را طراحی می کند و غیره).

ما همچنین به مزایای اضافه شده معماری منبع باز اعتقاد داریم، زیرا این استانداردها رایج و جهانی هستند. من معماری‌های منبع باز را برای طراحی و توسعه فناوری سخت‌افزار امن برای Nym کاوش کرده‌ام. به عنوان مثال، RISC-V یک معماری متن باز است که در دانشگاه کالیفرنیا، برکلی توسعه یافته است. RISC-V برای رشد در طول زمان به عنوان استانداردی طراحی شده است که نیازی به مالکیت معنوی (IP) ندارد. کاربران می توانند IP را بر اساس RISC-V بسازند، اما خود معماری رایگان و در دسترس همه است.

CT: نظر شما در مورد ارزهای دیجیتال چیست؟

سانتی متر: وقتی کاغذ سفید منتشر شد، من به بیت کوین علاقه زیادی داشتم، اما لزوماً توکن را به عنوان یک دارایی یا ارزش پشت فناوری بلاک چین نمی دیدم. من بسیار متعجب و تحت تأثیر قرار گرفتم که چگونه مردم به راحتی گواهی های کار را به عنوان چیزی برای خرید، فروش و حدس و گمان می بینند.

من به طور کلی با دارایی های سوداگرانه بازی نمی کنم، بنابراین این لزوماً به علاقه من نیست. اما در یک مفهوم کاملا آکادمیک، من مجذوب این فناوری هستم. من فکر می‌کنم ارزهای رمزپایه هنوز دلیلی بر این مفهوم هستند که با فناوری بلاک چین امکان‌پذیر است، اما لزوماً بالغ و آماده تغییر جهان نیستند.

CT: اخیراً شاهد جایگزینی بانک‌های سیلیکون ولی توسط رگولاتورها بودیم. فکر می کنید این چه تاثیری بر صنعت فناوری به عنوان یک کل خواهد داشت؟

سانتی متر: این یک رویداد لرزه ای است و به شک و تردید من نسبت به دارایی های سوداگرانه به طور کلی برمی گردد. این نشان می دهد که ما همچنان در دام اقتصاد، هم بانک های سنتی و هم دارایی های رمزی هستیم.

از آنجایی که فدرال رزرو و رگولاتورها همگی به هم مرتبط هستند، در حالی که فدرال رزرو تلاش می‌کرد تا جریان ارز را کاهش دهد، شاهد تورم بالاتر و سفته‌بازی‌تر و عوامل استرس‌زای بیشتری بوده‌ایم. سرمایه گذاری مخاطره آمیز ما اکنون شاهد تأثیر آن هستیم.

اما همه این چرخه ها باعث نوآوری شدند. در هر صورت، کار در محیطی با پول نقد کمتر، افراد را در موقعیتی قرار می دهد که برای بقای خود نوآوری بیشتری داشته باشند. فکر می‌کنم این زمان جالبی برای صنعت فناوری خواهد بود. مطمئناً استارت‌آپ‌ها را کند می‌کند، اما من فکر می‌کنم استارت‌آپ‌های موجود که می‌توانند از این وضعیت جان سالم به در ببرند، به بیشترین توجه در دهه آینده نیاز دارند.

نویسنده: Rachel Wolfson

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا