🚨 اخبار ارز دیجیتال

برزیل: کمیته سنا در نظر دارد لایحه هوش مصنوعی را ظرف ۱۲۰ روز تجزیه و تحلیل کند

این لایحه با هدف تنظیم هوش مصنوعی در کشور است و در دسامبر ۲۰۲۲ به سنا ارائه شد.

برزیل با سوار شدن بر موج توجه نظارتی به هوش مصنوعی (AI)، در حال توسعه یک برنامه کاری برای بحث، تجزیه و تحلیل و در صورت لزوم اصلاح لایحه مقررات هوش مصنوعی خود است.

در ۱۲ سپتامبر، کمیته موقت داخلی سنا در مورد هوش مصنوعی (CTIA) به طور علنی به برنامه کاری خود برای تجزیه و تحلیل لایحه ۲۳۳۸ سنا، که هوش مصنوعی را تنظیم می کند، رأی داد. بر اساس برنامه کاری، کمیسیون در ۹۰ روز آینده یک سلسله ۱۵ جلسه شامل جلسات علنی برگزار خواهد کرد. در عرض ۱۲۰ روز، یک ارزیابی پیچیده از اسناد شما باید انجام شود.

هدف این لایحه “حفاظت از حقوق و آزادی های اساسی، ارزش گذاری نیروی کار و کرامت انسانی، و نوآوری های فناورانه ای است که توسط هوش مصنوعی ارائه می شود” و توسط سناتور رودریگو پاچکو در دسامبر ۲۰۲۲ ارائه شد. مانند برنامه کاری، این لایحه “پیشنهاد پیچیده ای است که نیازمند تلاش های تحلیلی دقیق با هدف اطمینان از رفاه مردم برزیل و تضمین رشد اقتصادی و اجتماعی است.”

مربوط: علی بابا مدل های هوش مصنوعی مانند ChatGPT را پس از مقررات زدایی چین در اختیار عموم قرار می دهد

در طول بحث رای گیری، نایب رئیس کمیته، سناتور فضانورد مارکوس پونتس (PL-SP)، نگرانی های خود را در مورد “اصل احتیاطی” مندرج در این لایحه به اشتراک گذاشت. به نظر او، این اصل می تواند این فناوری را محدود کند و برزیل را در توسعه هوش مصنوعی در مضیقه قرار دهد.

موضوع مقررات هوش مصنوعی امسال در مرکز توجه عموم قرار دارد. در ۱۳ سپتامبر، روسای بزرگترین شرکت‌های فناوری و وب جهان جلسه‌ای پشت درهای بسته با قانون‌گذاران آمریکایی در واشنگتن دی سی به پایان رساندند تا در مورد رویکردهای بالقوه مقررات بحث کنند.

انجمن بینش هوش مصنوعی سنا در ۱۳ سپتامبر به میزبانی چاک شومر رهبر اکثریت سنا برگزار شد و الون ماسک مالک X (تویتر)، ساندار پیچای گوگل و مارک زاکر مدیر عامل متا را گرد هم آورد. بیست و دو غول فناوری از جمله برگ، OpenAI’s شرکت داشتند. سم آلتمن و بنیانگذار مایکروسافت. بیل گیتس.

مجله: آیا DAO ها برای قابل دوام بودن بیش از حد تبلیغاتی هستند؟

نویسنده: David Attlee
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا