🚨 اخبار ارز دیجیتال

ربات‌های هوش مصنوعی در کافه‌ها معاشرت می‌کردند و زمانی که محققان به آنها شهر می‌دادند مهمانی می‌دادند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

به بیست و پنج «عامل» هوش مصنوعی یک شهر مجازی داده شد و مشاهده کردند که برای ناهار به کافه‌ها می‌روند، مهمانی‌هایی برنامه‌ریزی می‌کنند و سایر رفتارهای انسان‌مانند از خود نشان می‌دهند.

جامعه ای متشکل از ۲۵ ربات هوش مصنوعی (AI) از خواب بیدار شدند، صبحانه درست کردند، به سر کار رفتند، برای ناهار با دوستانشان به یک بار رفتند، و با ۶ محقق که یک شهر برای ربات ها ساخته بودند مهمانی گرفتند و حتی باز کردن آن را مشاهده کردند.

محققان در گوگل و دانشگاه استنفورد در مقاله ای در ۷ آوریل با عنوان “عوامل مولد: شبیه سازهای تعاملی رفتار انسانی” توضیح دادند که آنها یک شهر مجازی متشکل از “عوامل مولد” آموزش دیده در ChatGPT ساختند.

هدف از این تحقیق (هنوز بررسی نشده) ایجاد یک جامعه تعاملی کوچک از ربات‌های هوش مصنوعی با الهام از بازی‌های شبیه‌سازی زندگی مانند The Sims بود.

با ترکیب اطلاعات جدید، ذخیره آن در حافظه، و عمل به روش هایی که منعکس کننده آن دانش است، عوامل می توانند استنباط های گسترده ای درباره خود، سایر عوامل و شهرشان «اسمالویل» داشته باشند.

نمای چشم پرنده ای از یک ساختمان کوچک متشکل از خانه ها، پارک ها، بارها، مراکز خرید، داروخانه ها و دانشگاه ها. منبع: Arxiv.org

به عنوان مثال، ماموران می توانند با دیدن صبحانه در حال سوختن، اجاق گاز آشپزخانه را خاموش کنند، برنامه ها را تنظیم کنند، و حتی مکالمات به ظاهر معنی دار با سایر نمایندگان داشته باشند.

در نتیجه، محققان به این نتیجه رسیدند که عوامل مولد رفتار انسانی “باور نکردنی” ایجاد می کنند.

این کار با ادغام مدل‌های زبان در مقیاس بزرگ با عوامل محاسباتی و تعاملی، الگوهای معماری و تعامل را معرفی می‌کند که شبیه‌سازی قابل اعتماد رفتار انسان را ممکن می‌سازد.

یکی از نمونه‌هایی که در این مطالعه به اشتراک گذاشته شده است، توضیح می‌دهد که مامور هوش مصنوعی “ایزابلا رودریگز” نه نماینده دیگر را به یک مهمانی روز ولنتاین در یک کافه در شهر دعوت کرده است.

جزئیات مهمانی به چهار نفر دیگر از جمله “ابیگیل” منتقل شد، که سپس از رویدادهای آینده با ایزابلا ابراز هیجان کرد.

مجموعه ای از مکالمات بین عوامل هوش مصنوعی مربوط به جشن روز ولنتاین آینده. منبع: Arxiv.org

در مثال دیگری از «روزی از زندگی» یک مامور هوش مصنوعی، «جان لین» ساعت ۷ صبح از خواب برخاست، دندان‌هایش را مسواک زد، دوش گرفت، صبحانه خورد و اخبار را روی میز غذاخوری اتاق نشیمن بررسی کرد.

قبل از اینکه ادی پسر جان به مدرسه برود، جان پرسید که قرار است در آن روز چه کار کند، که ادی پاسخ داد و جان قبل از در میان گذاشتن خبر با “همسر” مزرعه برنج می، آن را ذکر کرد.

صبح نسل مامور جان لین به همراه همسرش می و پسرش ادی. منبع: Arxiv.org

با این حال، آزمایش همه خوب پیش نرفت.

اگرچه حافظه هر ربات هوش مصنوعی با هر تعامل افزایش می‌یابد، اما ممکن است مرتبط‌ترین اطلاعات را بازیابی نکند و در نتیجه «برخی از عوامل مکان‌های کمتر رایج را برای اقدامات خود انتخاب می‌کنند».

مربوط: ایلان ماسک و مدیران فنی خواستار توقف توسعه هوش مصنوعی شدند

به عنوان مثال، زمانی که ماموران تصمیم گرفتند کجا ناهار بخورند، بسیاری از مردم در ابتدا کافه‌های شهر را انتخاب کردند، اما محققان گفتند:

«چندین مامور از یک بار در آن نزدیکی اطلاع پیدا کردند، حتی اگر قرار بود بار بعداً در روز محل تجمع باشد، مگر اینکه شهر به طور خود به خود عادت به نوشیدن بعد از ظهر پیدا کند. به جای آن، برای ناهار به آنجا برود.

در مثالی دیگر، برخی از ماموران هوش مصنوعی وارد یک فروشگاه بسته در یک ساختمان کوچک شدند، در حالی که برخی از دانشجویان در حمام خوابگاه خود بودند، احتمالاً دارای چندین گروه سنی بودند.

محققان می گویند که به زودی “بیان” و “عملکرد” ​​ربات های هوش مصنوعی را از طریق پیشرفته تر GPT-4، آخرین نسخه ChatGPT که در امتحانات دبیرستان و حقوق ایالات متحده در صدک ۹۰ قبول شد، گسترش خواهند داد.

مجله: امیلی شی خالق NFT: ایجاد هنر مولد «ارگانیک» از الگوریتم های رباتیک

نویسنده: Brayden Lindrea

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا