🚨 اخبار ارز دیجیتال

استخدام و اعصاب – پمپاژ رمزارز در میان بحران بانکی


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بیت کوین علیرغم سقوط اخیر چهار بانک بزرگ، انعطاف پذیر باقی مانده است، اما سوالاتی در مورد پایداری بلندمدت این روند ادامه دارد.

در ۱۹ مارس، هیئت فدرال رزرو ایالات متحده اعلام کرد که به یک برنامه مشترک با چندین بانک مرکزی بزرگ، از جمله بانک مرکزی اروپا، بانک کانادا، بانک انگلستان، بانک ژاپن و بانک ملی سوئیس پیوسته است. حمایت از جریان نقدی دلار و کاهش تنش در بازارهای مالی جهانی.

علاوه بر این، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، گفت که خطوط مبادله – توافقات بین دو یا چند بانک مرکزی برای حفظ نقدینگی حیاتی و کاهش تنش در بازارهای مالی جهانی – حداقل تا پایان آوریل به قوت خود باقی خواهد ماند.

این امر می تواند افزایش نرخ بهره فدرال رزرو را که از آن به عنوان عاملی برای بحران جاری بانکی یاد می شود، به تاخیر بیاندازد.

از ابتدای مارس ۲۰۲۳، چندین مؤسسه مالی بزرگ مانند Silvergate Bank، Silicon Valley Bank (SVB)، Signature Bank و Credit Suisse شکست خورده اند.

علیرغم این تحولات، بیت کوین (BTC) افزایش یافت و در ۲۴ مارس به ۲۸۵۰۰ دلار رسید که بالاترین قیمت از زمان سقوط کریپتو در ژوئن ۲۰۲۲ بود. آن رالی ۲۰۲۳.

دارایی های دیجیتال از ژانویه که بیت کوین در حدود ۱۶۵۰۰ دلار معامله می شد، شاهد افزایش ۷۲.۷۳ درصدی بوده است. از حدود ۴۶۰۰ روز بیت کوین به عنوان یک دارایی قابل معامله، سرمایه گذاران ۴۰۶۵ روز بازدهی را تجربه کرده اند که روایت ناشی از نوسانات پیرامون اکوسیستم کریپتو را به چالش می کشد.

بحران بانکی توضیح داد

در هفته‌های اخیر، صنعت بانکداری جهانی تحت تأثیر حوادث متعددی قرار گرفته است که بازارهای مالی را شوکه کرده است. در اروپا، کردیت سوئیس ورشکست شد و مجبور شد توسط بانک رقیب UBS “نجات” یابد.

این توسعه ماه‌های بعد از مشکلات مالی و حقوقی که به طور گسترده با Credit Suisse گزارش شده بود، شگفت‌زده نشد.

بانک ملی سوئیس و سازمان نظارت بر بازار مالی سوئیس توافق کرده‌اند که در صورت نیاز از Credit Suisse با وام اضطراری ۵۰ میلیارد فرانک (۵۴.۵ میلیارد دلار) حمایت کنند. UBS با خرید Credit Suisse به مبلغ ۳.۲۵ میلیارد دلار موافقت کرده است. این کمتر از نصف ارزش بازار چند روز پیش است، اما بسیار بیشتر از یک میلیارد دلار اصلی است که کردیت سوئیس آن را رد کرد.

در همین حال، ایالات متحده با بحران بانکی خود در سراسر اقیانوس اطلس مواجه است. ورشکستگی های اخیر چندین بانک از جمله SVB، Signature Bank و Silvergate Bank، فدرال رزرو و دولت را بر آن داشته تا سپرده گذاران را سختگیر کنند. همه بانک های فوق با فرارهای بانکی گسترده مواجه شدند. این رویدادها معمولاً زمانی اتفاق می‌افتند که بانک اعتماد مشتری را از دست می‌دهد و حجم بالایی از درخواست‌های برداشت را تجربه می‌کند.

اخیراً: جاستین سان در برابر SEC، Do Kwon دستگیر شد، ۱۸۰ میلیون بازیکن روی Game Polygon: Asia Express ضربه زدند

در واکنش به این تحولات، فدرال رزرو از برنامه تامین مالی مدت بانکی (BTFP) برای تزریق نقدینگی اضافی به سیستم بانکی برای پوشش سپرده ها استفاده می کند و سیاستمداران می خواهند از ایمن بودن سیستم بانکی اطمینان حاصل کنند و این به مردم اطمینان می دهد. این اقدامات سعی در بازگرداندن اعتماد به سیستم بانکی و بازارهای مالی داشتند، اما برخی از تحلیلگران هشدار می دهند که ممکن است تنها راه حل های کوتاه مدت ارائه دهند.

یک مطالعه اخیر نشان داد که سیستم بانکی ایالات متحده به قدری شکننده است که بسیاری از بانک ها ممکن است در صورت ورشکستگی بانکی از نظر فنی با شکست مواجه شوند. نویسندگان این مطالعه با فرض بدترین سناریوی برداشت ۱۰۰ درصدی سپرده های بیمه نشده، خاطرنشان می کنند که بیش از ۱۶۰۰ بانک آمریکایی ممکن است یک شبه با شکست مواجه شوند. نگران‌کننده‌تر، محققان پیشنهاد می‌کنند که ۱۰۶ بانک حتی اگر تنها ۳۰ درصد از سپرده‌های بیمه‌نشده برداشته شوند، شکست خواهند خورد.

به نظر می رسد که اعداد به رمزنگاری علاقه دارند

بیت کوین خوب عمل می کند و در هفته گذشته بیش از ۱۳ درصد رشد کرد و در زمان نگارش این مقاله با قیمت ۲۸۴۳۰ دلار معامله شد. مشکلات پیش روی سیستم بانکداری سنتی نگرانی هایی را در مورد اعتماد به دارایی های سنتی ایجاد کرده است و به نظر می رسد پول بیشتری به بیت کوین سرازیر می شود. بر اساس داده های Coinglass، علاقه باز به معاملات آتی بیت کوین در آخر هفته به ۱۲ میلیارد دلار رسید که نشان دهنده علاقه مجدد به این ارز دیجیتال پرچمدار است.

سود باز معاملات آتی بیت کوینمنبع: Coinglass

بهره باز بیت کوین به تعداد کل موقعیت های باز در قراردادهای آتی بیت کوین اشاره دارد که بسته یا تسویه نشده اند. این معیاری برای فعالیت بازار و علاقه به معاملات آتی بیت کوین است. علاقه باز بالا نشان دهنده علاقه بالای سرمایه گذاران به بیت کوین و بالعکس است.

در همین حال، بیشتر آلت‌کوین‌ها نیز شتاب بیشتری می‌گیرند، و اکثر ۱۰ ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار XRP (XRP)، Cardano (ADA)، اتر (ETH)، Solana (SOL) و Litecoin (LTC) در ۵ رکورد هستند. افزایش دو برابری -۲۰ درصد در هفته گذشته

علاقه مجدد به ارزهای رمزپایه در بحبوحه نگرانی‌های افزایش تورم، افزایش سطح بدهی جهانی و سیاست‌های پولی و مالی بی‌سابقه اتخاذ شده توسط بانک‌های مرکزی و دولت‌ها در سراسر جهان رخ می‌دهد.

فراتر از Crypto چه چیزی در انتظار است؟

۳۰۰۰۰ دلار همچنان به عنوان یک مانع بزرگ برای بیت کوین عمل می کند زیرا حرکت مالی مداوم پیرامون بخش کریپتو نشانه ای از کاهش را نشان نمی دهد. بسیاری از گاوها سودهای کوتاه مدت خواهند داشت و ممکن است ارزهای دیجیتال دوباره سقوط کنند.

در مصاحبه ای با TechCrunch، الکس تورن، رئیس تحقیقات گروه دارایی دیجیتال Galaxy، گفت که ممکن است شاهد لحظه ای مهم برای بیت کوین باشیم. او معتقد است که «تاب آوری، قابل پیش بینی بودن و ایمنی نسبی بیت کوین بسیار اطمینان بخش است» در زمانی که سیستم بانکی تا حدی رزرو شده در بحران است.

علاوه بر این، شاخص ترس و طمع کریپتو بالاترین امتیاز شاخص سال را به ثبت رساند و در ۲۰ مارس به عدد ۶۶ رسید. این سطوح از زمان رسیدن بیت کوین به بالاترین سطح تاریخ در نوامبر ۲۰۲۱ مشاهده نشده است. از ۲۴ مارس، شاخص ثابت است. با امتیاز ۶۱، به طور محکم در قلمرو “طمع” قرار دارد.

شاخص ترس و طمع رمزنگاری منبع: Alternative.me

شاخص ترس و طمع رمزنگاری با هدف تعیین کمیت «احساسات و احساسات» فعلی نسبت به بیت کوین و بازار ارزهای دیجیتال با حداکثر امتیاز ۱۰۰ است. آخرین باری که این شاخص امتیازی بالاتر از ۶۶ را ثبت کرد، ۱۶ نوامبر ۲۰۲۱ بود. چند روز پس از بالاترین قیمت بیت کوین یعنی ۶۹۰۰۰ دلار.

کریس بردبری، مدیر عامل پلتفرم مالی غیرمتمرکز Oasis.app و مدیر پیشین محصول پیشین MakerDAO، به کوین تلگراف گفت که افزایش اخیر به دلیل فروپاشی بانک ها و از بین رفتن مقادیر عظیمی از ارزش در ایالات متحده و اروپا بوده است. مربوط به ترس های گسترده تر در بخش بانکی است. سهام بانکی او اضافه کرد:

بعید است از این به بعد مستقیماً شاهد افزایش مستمر باشیم.

سایر ناظران در فضای ارزهای دیجیتال معتقدند که افزایش اخیر با عواملی توضیح داده می‌شود که تحمل کمتری نسبت به این فرضیه دارند که کریپتو پناهگاه امن و جایگزینی برای سیستم مالی سنتی است.

Molly White، محقق و مهندس نرم‌افزار رمزنگاری، اخیراً اشاره کرد که بیت‌کوین، به‌ویژه، سیال کمتری پیدا کرده است و می‌تواند به عنوان یک خروجی برای معامله‌گرانی که نسبت به استیبل کوین‌ها عصبی هستند، عمل کند. وایت استدلال می‌کند که رمپ محدود از سکه USD (USDC) به دلار در روزهای اولیه بحران بانکی باعث شده است که بسیاری تصمیم بگیرند به سمت دارایی‌های رمزنگاری دیگری مانند بیت کوین حرکت کنند.

اخیر: باید یا باید باشد: اخلاق، دموکراسی و اخلاق در متاورسر نوپا

او همچنین گفت که افراد تأثیرگذار از افزایش قیمت بیت کوین سود خواهند برد. بالاجی سرینیواسان، مدیر ارشد فناوری سابق Coinbase گفت که نقدینگی از طرف فدرال رزرو «من شرط ۲ میلیون دلاری گذاشتم که بیت کوین در ۹۰ روز آینده به یک میلیون دلار خواهد رسید. ، بر اساس اعتقاد من که باعث افزایش بیش از حد دلار می شود.

همانطور که وایت حدس می زد، «اگر او قبلاً مقدار زیادی بیت کوین داشته باشد یا OTM داشته باشد [out of the money] اگر بتوانید بیت کوین را چند درصد افزایش دهید، برای یک موقعیت طولانی، ۳ میلیون دلار (محاسبه با دو شرط به اضافه ۱ میلیون دلار پرداخت توییت) یک پرداخت کوچک خواهد بود. ”

همانطور که به سمت آینده ای می رویم که گرفتار عدم اطمینان مالی شدید است، مشاهده این که چگونه بازارهای کریپتو از میان عدم قطعیت اقتصاد کلان که در اقتصاد جهانی نفوذ کرده است عبور می کنند، جالب خواهد بود.

نویسنده: Shiraz Jagati

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا