اخبار ارز دیجیتال

آدرس و رزرو بهترین اتاق فرار تهران

بازی مهیج اتاق فرار در حال حاضر به عنوان یکی از بازی‌های پرطرفدار در شهرهای مختلف شناخته می‌شود. اگر شما هم هنگام مشاهده فیلم‌های ترسناک دوست دارید که جای بازیگران این فیلم‌ها باشید، باید بگوییم که دقیقا مخاطب این بازی هستید. در ادامه ضمن توضیحات کامل در مورد اتاق فرار و قوانین آن، بهترین اتاق فرار تهران را نیز معرفی می‌کنیم تا تجربه لذت بخش و هیجان انگیز از اتاق فرار را تجربه کنید.

بازی اتاق فرار چیست؟

اتاق فرار یک بازی است که در آن بازیکنان باید با هم کار کنند تا سرنخ‌ها را کشف و معماها را حل کنند و همچنین وظایف را در یک یا چند اتاق با هدف تکمیل یک هدف مشخص در مدت زمان محدود انجام دهند که آن  هدف اصلی همان فرار است. معمولاً برای حل هر معما و تکمیل بازی محدودیت زمانی ۶۰ دقیقه وجود دارد، اگر شکست خوردید، بازی تمام شده است. هدف این است که همه چیز را در سریع‌ترین زمان ممکن حل کنید.

تم هر اتاق فرار به روشی متفاوت طراحی می‌شود، تا شما را در سناریو غوطه‌ور کند و با معماها و سرنخ‌هایی که به دنبال آن موضوع است بتوانید راه فرار را پیدا کنید. برای مثال، ممکن است در یک سلول زندان حبس شده باشید که باید راهی برای رهایی پیدا کنید. شما ممکن است در یک پناهگاه زیرزمینی باشید، که لازم است در آن کدی برای جلوگیری از تخریب پیدا شود. یا می‌توانید در دفتر کارآگاهی باشید که باید یک مظنون به قتل را قبل از اینکه شما را پیدا کنند، پیدا کنید.

آیا می‌توان اتاق فرار را به‌طور آنلاین بازی کرد؟

اتاق‌های فرار آنلاین که به عنوان اتاق‌های فرار مجازی نیز شناخته می‌شوند، از طریق اینترنت انجام می‌شوند و شرکت‌کنندگان از دستگاه مورد نظر خود (معمولاً تلفن همراه، رایانه یا تبلت) برای جست‌وجو در اتاق، یافتن سرنخ‌ها و حل پازل استفاده می‌کنند.

دو نوع اتاق فرار آنلاین وجود دارد: اتاق‌های فرار ویدیویی زنده بازی‌هایی هستند که شامل یک استاد بازی با یک دوربین ویدیویی است که به آن‌ها می‌شوند. این بدان معناست که شما و گروهتان می‌توانید اتاق‌های فرار واقعی را از هر نقطه‌ای در جهان انتخاب کنید.

اتاق فرار آنلاین به‌طور ویژه برای مخاطبان آنلاین طراحی شده است. دراتاق فرار آنلاین گروهی را به صورت آنلاین گرد هم می‌آورند تا از اتاق‌های مجازی عبور کنند، جایی که همه باید اشاره کنند، کلیک کنند و با هم کار کنند تا بازی را به اتمام برسانند. این نوع اتاق فرار معمولاً محدودیت زمانی ندارند و می‌توان آن‌ها را در هر زمان و هر مکان پخش کرد.

اتاق فرار تهران

اتاق فرار برای چه گروه سنی مناسب است؟

اتاق‌های فرار برای سنین ۱۰ تا ۱۰۰ سال مناسب هستند. اما درصد شرکت کنندگان این بازی به شرح زیر تخمین زده شده اند:

 1. کمتر از ۱۸ سال: ۱۴ درصد
 2. ۱۸ تا ۲۵ سال: ۲۰ درصد
 3. از ۲۵ تا ۳۰ سال: ۲۷ درصد
 4. از ۳۰ تا ۴۴ سال: ۲۴ درصد
 5. بیش از ۴۵ سال: ۱۵ درصد

وقتی وارد اتاق فرار می‌شویم چه اتفاقی می‌افتد؟

هنگامی که به محل برگزاری اتاق فرار می‌رسید، توسط یک استاد بازی از شما استقبال خواهد شد. او شخصی است که اتاقی را که می‌خواهید وارد شوید، معرفی می‌کند، قوانین را توضیح می‌دهد و در صورت گیر افتادن به ارائه سرنخ‌ها کمک می‌کند. در این مرحله، Master Games شما ممکن است قوانین یا اطلاعات بیشتری را معرفی کند. توجه داشته باشید به محض اینکه مستر بازی در را ببندد، تایمر شروع به کار می‌کند و بازی شروع می‌شود.

هنگامی که بازی شروع می‌شود، باید در اسرع وقت به دنبال سرنخ‌ها، قفل ها و پازل‌ها بگردید و شروع به صحبت با هم تیمی‌های خود و جمع آوری سرنخ کنید.

چه ژانرهایی از اتاق فرار وجود دارد؟

سناریوی کلاسیک یک راز کارآگاهی است. شما به دفتری آورده می‌شوید، جایی که سرنخ‌ها و پازل‌ها پنهان شده‌اند و یک وسیله خاص، یک مظنون جنایی یا راه‌حل یک معما را نشان می‌دهند و شما و تیمتان بازرسانی هستید که وظیفه یافتن راه‌حل‌ها را دارند.

اتاق‌های فرار ترسناک بسیار محبوب هستند، جایی که شما باید ترس‌های خود را شکست دهید. سناریوهایی مانند یافتن یک قاتل یا شکست دادن بازی‌های پیچیده یک روان‌پزشک برای کسانی که عاشق هیجان و ترس هستند عالی است.

اتاق‌های فرار علمی تخیلی پر از پازل‌های هوشمندانه، سرنخ‌های دیوانه‌کننده و وسایل است و برخی از بزرگ‌ترین پیچش‌ها و شگفتی‌ها را دارند. این اتاق ها برای باهوش‌ترین بازیکنان هستند.

اتاق‌های فرار تاریخی برای دوست‌داران تاریخ و عاشقان معما طراحی شده است. این اتاق‌ها تنظیمات دقیق و همه‌جانبه‌ای دارند. شما می‌توانید در یک موزه و در جست‌وجوی آثار باستانی گمشده باشید.

اسکیپ روم تهران

بهترین اتاق فرارهای تهران کدام‌ها هستند؟

قبل از اینکه بخواهید گروه خود را جمع کنید، بهتر است درباره ژانر انتخابی خود و مکانی که می‌خواهید بازی را انجام دهید، تحقیق کنید. اغلب افراد اتاق فرارهای با ژانر و ترسناک و معمایی را ترجیح می‌دهند، با این حال انواع ژانرها در تهران وجود دارد. در ادامه چند اتاق فرار تهران که محبوب هستند را به شما معرفی می‌کنیم:

اتاق فرار شبی که صبح نشد

اتاق فرار شبی که صبح نشد یکی از چندین اتاق فرارهای تهران در حوالی منطقه آزادی و جیحون و اولین بازی از مجموعه EscapeLizen  است. داستان این اتاق فرار از این قرار است که ثریا و مرتضی یک زوج تازه عروس داماد هستند که به دلیل بروز علائم عجیب و غریبی برای معالجه به منزل حاج فتاح می‌روند. اما با گذشت ۱۳ روز هیچ یک از روش‌های درمان حاجی برای این دو جوان کارساز نشده است. اما آخرین امید وصیت نامه حاجی است.

اتاق فرار وحشت قبر

این اتاق فرار اولین بازی ارائه شده از تیم اسکیپ میشن در منطقه میرداماد تهران است. در این اتاق فرار قبرستانی جن زده در روستای تیس با قدمت۲۵۰۰ساله وجود دارد که و تمام قبرهای این روستا به جز یکی تخریب شده‌اند.

شب‌ها حوالی ساعت ۳صبح مردم شهر تیس(سیستان و بلوچستان) از سمت قبرستان صداهایی عجیب‌وغریب می‌شنوند.

باور اهالی این شهر بر این است که صداها از اجنه و شیاطینی شنیده می‌شود که روح گذشتگان آن‌ها را مورد آزار و اذیت قرار می‌دهند. ماموریت شما این است که درخواست مردم شهر تیس وارد قبرستان بشوید تا معمای آن را حل کنید.

اتاق فرار جزاء

اتاق فرار جزاء اولین اتاق از مجموعه فوبوس از اسکیپ روم تهران است، که در منطقه تهرانپارس تهران برگزار می‌شود. داستان این اتاق فرار ناپدید شدن ناگهانی یک کودک است. در ادامه بعد از یک هفته کودکی دیگر در همان شهر ناپدید می‌شود و اهالی آن شهر را نگران و وحشت‌زده می‌کند. در نهایت این موضوع به یک پرونده جنایی و مرموز تبدیل می‌شود. وظیفه شما این است که به عنوان گروهی ویژه برای کمک به آن فرد و حل این پرونده به درمانگاه سلیمانیه اعزام شوید.

اتاق فرار منفی چهار

اتاق فرار منفی چهار دومین اتاق از مجموعه بینگو اسکیپ روم در منطقه صادقیه تهران است. داستان این اتاق فرار از این قرار است که در سال ۱۳۶۸ شمسی در طبقه منفی چهار یک ساختمان متروکه دختری به نام مریم با هشت سال سن به همراه پدر و نامادری خود زندگی می‌کردند. نامادری این کودک از معروف‌ترین دعا‌نویس‌های طهران است که به درخواست موکل خود برای نوشتن طلسم‌ها از مو، ناخن و خون مریم استفاده می‌کند. ۳۲ سال است که هر شب صدای جیغ و گریه یک دختر‌بچه از بیرون این ساختمان به گوش اهالی می‌رسد.

اتاق فرار سر به نیست

اتاق فرار  سر به نیست از مجموعه secret escape است که در محله کمیل برگزار می‌شود. سناریو این اتاق فرار درباره خانه‌ای وحشتناک در روستای مرزی است، از شما خواسته می‌شود در این خانه فقط استراحت کنید و کنجکاوی نکنید تا فردا شما را از مرز ایران قاچاقی خارج کند، اما این افکار شما را به ماجراجویی وادار می‌کند و این شروع ماجرای سر به نیست شدن شماست.

از دیگر اتاق فرارهای معروف تهران می‌توان به موراد زیر اشاره کرد:

 1. اتاق فرار بنت: منطقه تهرانپارس
 2. اتاق فرار لاعلاج: منطقه فرمانیه
 3. اتاق فرار دیدن: منطقه تهرانپارس
 4. اتاق فرار مجمع سایه: منطقه ستارخان
 5. اتاق فرار السا: منطقه نارمک
 6. اتاق فرار اوشنیا: منطقه فلاح
 7. اتاق فرار روستای ناپاک: منطقه قلهک

یادداشت پایانی

برای شرکت در این اتاق فرارها کافیست به سایت معرفی اتاق فراهای تهران مراجعه کنید و با دیدن انواع اتاق فرارها با سناریوهای متنوع اتاق فرار خود را انتخاب بکنید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا