اخبار ارز دیجیتال

ابوظبی به خدمات مالی Binance مجوز می دهد که مورد انتقاد اقتصاددانان قرار گرفته است

ابوظبی، پایتخت امارات متحده عربی، مجوز بایننس را برای ارائه خدمات مالی اعطا کرده است. این آخرین مورد از یک سری تأییدیه های نظارتی برای صرافی ها در خاورمیانه است.

بازارهای جهانی ابوظبی (ADGM) و سازمان تنظیم مقررات خدمات مالی به صرافی ارزهای دیجیتال بایننس مجوز ارائه خدمات در منطقه را اعطا کرده است.

بر اساس اعلامیه رسمی مرکز مالی پایتخت امارات متحده عربی، بایننس پس از برآورده کردن الزامات مجوز خدمات مالی (FSP) مجاز به ارائه خدمات نگهبانی ارزهای دیجیتال به مشتریان حرفه ای خواهد بود.

این خبر پس از شرکت چانگپنگ ژائو، بنیانگذار و مدیر عامل بایننس در هفته مالی ابوظبی منتشر شد. پس از ورشکستگی FTX، ژائو با مایک نووگراتز، مدیر عامل و سرمایه‌گذار گلکسی دیجیتال برای گفتگوی گسترده روی صحنه رفت.

بایننس پیش از این پس از تایید اصولی توسط ADGM در آوریل ۲۰۲۲ در ابوظبی جای پای خود را به دست آورده بود.

مرتبط: خرابی FTX نانسن را وادار می کند تا دارایی های زنجیره ای صرافی های بزرگ را به دست آورد.

به نظر می رسد بایننس آماده ارائه خدمات مبادله ای به مشتریان در ابوظبی است، اما این اعلامیه با مخالفان مواجه شد. در میان آنها، اقتصاددان و مفسر ارزهای دیجیتال، نوریل روبینی، رئیس‌جمهور بود که در طی پانل دیگری در هفته مالی ابوظبی، اظهارات تحقیرآمیزی درباره تأییدیه نظارتی اعطا شده به Binance کرد.

روبینی ادعا کرد که Binance در بریتانیا ممنوع است و تحقیقات در حال انجام توسط وزارت دادگستری ایالات متحده نشان می دهد که صرافی یک “بمب ساعتی متحرک” است.

“متاسفانه، این یک اکوسیستم کاملاً فاسد است. این درس چند هفته اخیر است و فکر می کنم این مردم باید از اینجا بروند. من نمی توانم آن را باور کنم. [Zhao] بایننس مجوز فعالیت در امارات متحده عربی را دارد. ”

بایننس نقش جالبی در فروپاشی امپراتوری FTX سام بنکمن-فرید ایفا کرد. ژائو مذاکرات اولیه را با یک رقیب برای نجات FTX انجام داد، اما بررسی وضعیت مالی شرکت نشان داد که این معامله قبل از اعلام ورشکستگی FTX از بین رفت.

سپس بایننس این حرکت را برای ارائه مدرکی مبنی بر مالکیت دارایی‌های ارزهای دیجیتال و به دنبال آن بسیاری از صرافی‌های برجسته رهبری کرد. این صرافی همچنین یک صندوق بازیابی صنعت را با هدف حمایت مالی از صرافی ها و پروژه هایی که با مشکلات نقدینگی مواجه هستند ایجاد کرده است.

بایننس تعدادی تاییدیه نظارتی در کشورهای مختلف در سال ۲۰۲۲ دریافت کرده است که دبی تمامی تاییدیه ها را در سپتامبر ۲۰۲۲ دریافت کرده است. این امر به دنبال دریافت تاییدیه نظارتی برای ارائه خدمات در بحرین در مارس ۲۰۲۲ توسط صرافی انجام شد.نویسنده: Gareth Jenkinson

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا