🚨 اخبار ارز دیجیتال

جذب پذیرش – تأثیر کاهش ۳۰ درصدی بدنام اپل بر برنامه‌های NFT iOS


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

برنامه NFT برای راحتی پرداخت‌های iOS و پایگاه کاربری گسترده آن، در فروشگاه اپل اپ استور، هزینه‌های سنگینی را تحمل می‌کند.

اجرای مستمر خریدهای درون برنامه ای اپل برای فروش خدماتش به دنبال استفاده از راحتی خریدهای درون برنامه ای ساده برای کاربران آیفون و پایگاه کاربران بزرگ آن در سراسر جهان است.

همانطور که قبلاً گزارش شده بود، اپل قوانین سختگیرانه ای را برای برنامه های توکن غیرقابل تعویض (NFT) حفظ می کند و کمیسیون ۳۰ درصدی را برای فروش NFT ها از طریق خریدهای درون برنامه ای اعمال می کند.

این اعمال ۳۰ درصدی کارمزد بسیار ناامید کننده بود زیرا کیف پول کوین بیس به روز رسانی برنامه ای را تأیید کرد که توسط اپل در دسامبر ۲۰۲۲ مسدود شده بود. کاربرد.

ممکن است اپل در پاسخ به قانون بازارهای دیجیتال که اخیراً ایجاد شده است، مجبور شود تا سال ۲۰۲۴ به فروشگاه های برنامه شخص ثالث برای دستگاه های خود در اتحادیه اروپا اجازه دهد. در حالی که انتظار می رود این به توسعه دهندگان اجازه دهد تا سیستم های پرداخت جایگزین را در برنامه های غیر اپل نصب کنند، در کشورهای غیر اتحادیه اروپا اعمال نمی شود.

مرتبط: «به طرز عجیبی خیلی گران است» – فروشگاه App اپل می خواهد فروش NFT را تا ۳۰ درصد کاهش دهد

Cointelegraph با Micha Anthenor Benoliel، مدیر عامل Nodle تماس گرفت تا تأثیر آن بر برنامه‌های NFT را که از طریق Apple Store به کار خود ادامه می‌دهند، روشن کند. برنامه Nodle نه تنها به کاربران اجازه می دهد تا NFT ها را از تلفن های هوشمند خود ایجاد کنند، بلکه به کاربران برای شرکت به عنوان گره در شبکه غیرمتمرکز اینترنت اشیا خود پاداش می دهد.

Benoliel برنامه‌های NFT را مجبور می‌کند از خریدهای درون‌برنامه‌ای برای فروش خدماتی مشابه ایجاد NFT استفاده کنند، زیرا اپل از خرید NFT از برنامه‌های تلفن همراه خارج از فروشگاه اپل جلوگیری می‌کند. ما اشاره می‌کنیم که دستورالعمل‌های واضحی داریم. ویژگی های خرید در برنامه:

“ممکن است درک کامل مفاهیم اصول Web3 برای آنها زمان ببرد، اما در حال حاضر به نظر می رسد با اجرای این دستورالعمل ها از کسب و کار و مشتریان خود محافظت می کنند.”

این در تضاد شدید با اندروید است، جایی که توسعه‌دهندگان برنامه آزادی آزمایش دارند و ملزم به ایجاد یا فروش NFT با استفاده از مکانیسم خرید درون‌برنامه Play Store نیستند. با این حال، بنولیل معتقد است که مزایای بی شماری وجود دارد که مبادلات موجود در شرایط قرارداد فعلی اپل را جبران می کند.

او گفت در حالی که iOS بر بازار موبایل ایالات متحده تسلط دارد، ویژگی خرید درون برنامه ای آن دردسر پرداخت را برای کاربران آیفون از بین می برد.

این شرکت تمام تلاش خود را کرده است تا فرآیند خرید را ساده کند و بدون نیاز به مدیریت اطلاعات حساس کارت اعتباری، پشتیبانی از تراکنش‌ها را برای توسعه‌دهندگان آسان‌تر کند.»

اپ استور همچنین یک سرویس متمرکز ارائه می‌کند که ارزهای مختلف و نرخ‌های مبادله‌ای را که توسعه‌دهندگان باید هنگام اجرای راه‌حل‌های پرداخت کارت اعتباری مدیریت کنند، مدیریت می‌کند.

مرتبط: کیف پول Robinhood در iOS عرضه می شود، پشتیبانی اندروید ادامه دارد

Nodle قصد دارد زیرساختی را برای سازندگان فراهم کند تا کاربران برنامه را قادر سازد آثار خود را ایجاد کنند. برای ارائه این سرویس به کاربران iOS در شرایط فعلی اپل، این پلتفرم باید هزینه را به عهده کاربر می گذاشت.

مشکلی وجود دارد. اپل تا ۳۰ درصد از قیمت فروش را برای ایجاد NFT دریافت می کند. Nodle این هزینه را در قیمت گذاری مشتری خود لحاظ می کند.

فرآیند برش NFT Nodle به کاربران این امکان را می دهد که از عکس های دوربین و تصاویر گالری قبل از پرداخت هزینه های برش با استفاده از خریدهای درون برنامه ای اپل استفاده کنند. مؤلفه «Minting as a Service» دارای یک سرویس متمرکز است که تصاویر را قبل از ضرب NFT با استفاده از پالت‌های Polkadot NFT پس از تأیید پرداخت دریافت و بررسی می‌کند.

NFT هایی که از طریق اپلیکیشن موبایل Nodle ایجاد می شوند.منبع: نودل

بنولیل به کوین تلگراف گفت که اپل می تواند در درازمدت از مبادله و تجارت رایگان NFT ها در برنامه خود بهره مند شود که می تواند کاربران را برای انتخاب راه حل های جایگزین ترغیب کند.

وقتی در مورد قانون اتحادیه اروپا می خوانید که اپل را مجبور می کند تا فروشگاه ها و برنامه های جایگزین را بدون مراجعه به اپ استور مجاز کند، ممکن است از خود بپرسید که آیا این اتفاق به این زودی در ایالات متحده رخ نخواهد داد.

تا آن زمان، Benoliel معتقد است که هنوز استدلال معتبری برای توسعه دهندگان برنامه NFT وجود دارد که پشتیبانی از iOS را در نظر بگیرند، با استناد به راحتی معاملاتی ویژگی خرید درون برنامه ای. پایگاه کاربر بزرگ همچنین “فرصتی گرانبها” را برای توسعه دهندگان فراهم می کند تا به مخاطبان گسترده ای از کاربران بالقوه دست یابند.

برنامه‌های کیف پول ارزهای دیجیتال نیز برای راه‌اندازی در فروشگاه اپل با الزامات خاصی روبرو هستند. Uniswap، یک صرافی غیرمتمرکز، قرار بود در دسامبر ۲۰۲۲ یک برنامه iOS راه اندازی کند، اما از اپل مجوز دریافت نکرده است.

نویسنده: Gareth Jenkinson

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا