اخبار ارز دیجیتال

CZ تأیید می کند که حرکت قیمت توکن غیرعادی بایننس مرتبط با هک نیست

در 11 دسامبر، بایننس اطلاعیه ای در مورد حرکت غیرعادی قیمت برخی از جفت های معاملاتی صادر کرد. در نتیجه، صرافی تحقیقاتی را برای محدود کردن حساب مشکوکی که باعث این مشکل شده است، آغاز کرده است.

صرافی ارزهای دیجیتال Binance شاهد نوسانات قیمت غیرعادی در برخی جفت‌های معاملاتی، از جمله توکن‌های Sun Token (SUN)، Ardar (ARDR)، اسموز (OSMO)، توکن Fan (FUN) و Golem (GLM) بوده است. بنابراین، ما شروع به بررسی رفتار مشکوک کردیم. پلت فرم حدود 40 دقیقه پس از شروع نظرسنجی، Changpeng ‘CZ’ Zhao، مدیرعامل بایننس، فاش کرد که تغییرات قیمت “دقیقاً شبیه حرکات بازار است.”

در 11 دسامبر در ساعت 3:10 صبح به وقت ET، بایننس اطلاعیه ای مبنی بر تغییرات غیرعادی قیمت برای برخی از جفت های معاملاتی صادر کرد. صرافی تحقیقاتی را برای محدود کردن حساب مظنونی که باعث این مشکل شده است، آغاز کرده است. برای اطمینان بخشیدن به سرمایه گذاران، تحقیقات بایننس هیچ حساب در معرض خطر یا کلیدهای API سرقت شده را نشان نداد.

به قول CZ:

“مردی پول واریز کرد و شروع به خرید کرد (هکرها واریز نمی کنند). بچه های دیگر دنبال کردند. من ارتباط بین حساب ها را نمی بینم.”

با این حال، صرافی اقدامات تهاجمی در برابر دستکاری احتمالی انجام داد. به گفته CZ، به طور موقت برداشت برای برخی از حساب های سودآور را در طول دوره های نوسان مسدود کرد و باعث شکایت در سراسر رسانه های اجتماعی شد.

CZ همچنین به نگرانی‌های مربوط به تمرکز و مداخله شرکتی در مناسبت مشابهی اشاره کرد و اظهار داشت که “در درجه مداخله تعادل وجود دارد.”

چه زمانی پرسیده شد با توجه به استفاده بالقوه از حساب‌های سرقت شده یا در معرض خطر برای انجام تراکنش‌های دستکاری، CZ تصریح کرد که بایننس فعالانه چنین حساب‌هایی را زیر نظر دارد و اظهار داشت: اضافه شد.

“اگر جزئیات حساب خود را روی یک پلتفرم شخص ثالث هک شده بگذارید و هکر با احتیاط از آن استفاده کند، تشخیص آن برای ما دشوار است. اما ما تلاش می کنیم.”

بایننس تأیید می کند که به محض اینکه اطلاعات جدیدی در مورد تغییرات قیمت در حال انجام از تحقیقات در حال انجام خود ظاهر شود، سرمایه گذاران را به روز می کند.

مربوط: CZ و SBF در توییتر درباره معاملات شکست خورده FTX/Binance صحبت می کنند

CZ در اجلاس فین تک اندونزی در سال 2022 گفت که بدخواهی سام بانکمن-فرید، مدیر عامل FTX، صنعت کریپتو را به سال‌ها عقب انداخته است.

CZ افزود: “اساساً، من فکر می کنم که ما در چند سال گذشته به عقب برگشته ایم. تنظیم کننده ها به طور قابل درک این صنعت را سخت تر بررسی خواهند کرد، که احتمالاً چیز خوبی است.” ما تأکید کردیم که این قسمت ضربه ای ویرانگر به صنعت بود.نویسنده: Arijit Sarkar

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا