اخبار ارز دیجیتال

“انتقال” غیرعادی ۱۵ میلیارد دلاری XRP جامعه را شگفت زده می کند

فهرست

  • واکنش های جامعه
  • بیانیه مدیر عامل Bitfinex

انتقال عظیمی به ارزش تقریبی ۱۵ میلیارد دلار XRP، ارز دیجیتال بحث برانگیز مرتبط با ریپل، انجام شد. گزارش شده است یکشنبه.

این تراکنش که شامل ۲۵.۶ میلیارد XRP است، به دلیل اندازه آن توجه ها را به خود جلب کرد و تقریباً نیمی از کل عرضه در گردش XRP را که تقریباً ۵۴ میلیارد است، به خود اختصاص داد.

این ناهنجاری ابتدا از طریق توییتی از حساب @whale_alert که برای ردیابی تراکنش‌های اصلی ارزهای دیجیتال شناخته می‌شود، مورد توجه عموم قرار گرفت.

واکنش های جامعه

این تراکنش بلافاصله باعث گمانه زنی و سردرگمی شدید در جامعه کریپتو شد. صداهای معروف به قول اسکات ملکر بی ایمانی مشروعیت معامله با توجه به اندازه آن.

یکی دیگر از نام‌های مهم در این زمینه، آدام کوکران، این سوال را مطرح کرد که آیا صرافی محبوب ارزهای دیجیتال Bitfinex در حال جابجایی کیف پول‌های سرد خود است یا اتفاق بدتری در حال رخ دادن است.

اندازه تراکنش نه تنها شگفت‌انگیز بود، بلکه نگرانی‌هایی را در مورد امنیت و ثبات دفتر کل XRP ایجاد کرد.

بیانیه مدیر عامل Bitfinex

مدیر عامل Bitfinex، پائولو آردوینو، بعداً وضعیت را روشن کرد. او روشن شد مشخص شد که این تراکنش در واقع یک حمله به Bitfinex با استفاده از روشی است که به عنوان “Partial Payment Exploitation” شناخته می شود.

این اکسپلویت از روشی که دفتر کل XRP پرداخت‌های جزئی را پردازش می‌کند، استفاده می‌کند، و به طور بالقوه به مهاجمان اجازه می‌دهد تا مبالغ تراکنش را به اشتباه معرفی کنند.

با این حال، این حمله به دلیل اقدامات امنیتی قوی Bitfinex، به ویژه مدیریت فیلد داده “delivered_amount”، که یک جزء حیاتی در جلوگیری از چنین سوء استفاده هایی است، شکست خورد.

در تراکنش‌های XRP، فیلد «تحویل_مقدار» به گونه‌ای طراحی شده است که میزان XRP تحویل‌شده به گیرنده را به دقت نشان دهد و از تقلب در پرداخت جزئی محافظت کند.

رویکرد پیشگیرانه Bitfinex در این مثال از آنچه که می توانست یک نقض جدی امنیتی باشد جلوگیری کرد.


منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا