اخبار ارز دیجیتال

Aave V3 روی شبکه اتریوم لایه 2 متیس راه اندازی شد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

پروتکل لایه 2 اتریوم همچنان به جذب بزرگترین بازیگران در بخش مالی غیرمتمرکز ادامه می دهد، با پروتکل نقدینگی Aave که در شبکه مقیاس پذیری متیس مستقر شده است.

پروتکل نقدینگی غیرمتمرکز Aave بر روی پلتفرم مقیاس‌پذیری لایه ۲ اتریوم (ETH) متیس مستقر می‌شود و ویژگی‌ها و محصولات غیرمتمرکز مالی (DeFi) متعددی را به اکوسیستم خود می‌آورد.

انجمن Aave اخیراً به پیشنهادی برای استقرار یک EVM zkSync اثبات دانش صفر (zk) رأی مثبت داد. این راه را برای پروتکل های DeFi هموار کرد تا از مزایای عملکرد قدرتمند ارائه شده توسط زیرساخت مقیاس پذیر استفاده کنند.

پروتکل‌های لایه 2 ضد zk مختلف توسط شرکت‌کنندگان اکوسیستم اتریوم توسعه یافته‌اند تا گزینه‌های زیرساختی را برای مقیاس‌بندی پلتفرم‌های مربوطه خود در فضای وسیع‌تر ارائه دهند.

Aave هنوز در zkSync Era مستقر نشده است، اما از استقرار V3 پروتکل بر روی پروتکل Optimistic rollup scaling Metis خبر داده است. آخرین نسخه پروتکل Aave به سود کاربران هر دو پروتکل تبلیغ می شود و به کاربران متیس امکان می دهد از خدمات وام دهی و وام DeFi بهره مند شوند.

Ethereum.org تفاوت اصلی بین جمع آوری خوش بینانه و جمع آوری zk را برجسته می کند.اولی، تراکنش‌های خارج از زنجیره را قبل از انتشار داده‌ها در زنجیره پردازش می‌کند، و یک پنجره زمانی برای شرکت‌کنندگان شبکه فراهم می‌کند تا اعتبار داده‌های تراکنش را به چالش بکشند.

از سوی دیگر، Zk-rollup تراکنش‌های خارج از زنجیره را اجرا می‌کند و دسته‌های بزرگی را با استفاده از یک اثبات اعتبار واحد ارسال می‌کند. شبکه نیازی به اعتبارسنجی داده ها ندارد.

تیم متیس راه های بسیاری را که کاربران در اکوسیستم آن می توانند از استقرار Aave بهره مند شوند، برجسته کردند. این شامل استقراض دارایی‌های کمتر وثیقه‌شده با حالت کارآیی بالا Aave، مدیریت ریسک بهتر با سقف عرضه و استقراض، و استقراض بدون وثیقه برای کاهش سرریزهای احتمالی بازار است.

حالت جداسازی Aave همچنین مجموعه دارایی‌های وثیقه را افزایش می‌دهد، پورتال زنجیره‌ای متقابل دسترسی به طیف وسیع‌تری از راه‌حل‌های DeFi را فراهم می‌کند و بهینه‌سازی گاز نیز هزینه‌های تراکنش را کاهش می‌دهد.

پادکست: جزئیات اجرایی پروژه لایه 2 قابلیت های راه حل مقیاس پذیری اتریوم

Aave در فضای DeFi به خوبی شناخته شده است، با بیش از 5.5 میلیارد دلار ارزش کل در پروتکل قفل شده است. نسخه 3 پروتکل نقدینگی DeFi در ژانویه 2023 بر روی شبکه اصلی اتریوم مستقر خواهد شد و پس از آن در بسیاری از پروتکل های لایه 2 اتریوم از جمله Avalanche، Arbitrum، Optimism و Polygon منتشر خواهد شد.

یکی دیگر از پخش‌کننده‌های برجسته DeFi، شبکه 1 اینچی، zkSync را برای استقرار پروتکل تجمیع و سفارش‌های محدود انتخاب کرده است، در حالی که انتظار می‌رود دارندگان توکن Uniswap در آوریل 2023 روی راه‌حل جمع‌آوری zkEVM Polygon مستقر شوند. به آن رأی مثبت دادند.

مجله: ZK Rollup “Endgame” برای مقیاس بندی بلاک چین است: بنیانگذار Polygon Miden

نویسنده: Gareth Jenkinson

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا