اخبار ارز دیجیتال

فورک Aave v3 بازار نقدینگی غیرقانونی را در Base آغاز کرد

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم

پروتکل بدون درز، انشعابی از Aave v3 که در Base مستقر شده است، قراردادهای هوشمند با یک استراتژی استقراض از پیش تعیین شده را قادر می‌سازد تا وام‌گیری زیر وثیقه‌ای را در زنجیره انجام دهند.

همکاری بین توسعه‌دهندگان مالی غیرمتمرکز (DeFi) یک بازار نقدینگی غیرقانونی را در پایگاه شبکه لایه 2 معرفی می‌کند و به قراردادهای هوشمند غیرقابل اعتماد اجازه می‌دهد تا به طور خودکار استخرهای نقدینگی و استراتژی‌های استقراض را به هم متصل کنند.

پشت این تلاش توسعه دهندگان Seashell، RNG Labs و Loreum Labs، و همچنین مشاوران و همکاران از Ampleforth، Uniswap، و پروژه های دیگر هستند. این گروه پروتکل Seamless را که یک فورک Aave v3 است، ساخت. این به قراردادهای هوشمند با یک استراتژی استقراض از پیش تعیین شده اجازه می دهد تا استقراض تحت وثیقه را در زنجیره انجام دهند.

“بر اساس قیاس، یک استراتژی استقراض مانند یک وام تک منظوره است، مانند وام مسکن، وام خودرو، یا وام مدرسه. ارائه دهنده دقیقا می داند که نقدینگی در کجا استفاده می شود، و وام گیرنده دقیقا می داند که نقدینگی در کجا استفاده می شود. ممکن است برای هیچ هدفی مورد استفاده قرار نگیرد،” مشارکت کننده گفت. Seamless با Cointelegraph در مورد گزینه استقراض بدون تضمین صحبت کرد.

استقراض تحت وثیقه چیز جدیدی در صنعت ارزهای دیجیتال نیست. پروتکل هایی مانند Maple Finance سرمایه را از طریق محصولات دارای وثیقه کم در اختیار سرمایه گذاران نهادی و معتبر قرار می دهد. با این حال، این فرآیند به ترکیبی از مراحل خارج از زنجیره و روی زنجیره نیاز دارد. این بدان معناست که کاربرانی که به دنبال سرمایه هستند باید قبل از صدور وام در زنجیره، با تیم Maple در مورد شرایط مذاکره کنند.

“بسیاری از وام گیرندگان از قبل هدف نقدینگی اضافی را که به دنبال آن هستند می دانند، بنابراین یک استراتژی استقراض یکپارچه به سادگی این مراحل را به هم مرتبط می کند. از آنجایی که استراتژی استقراض در قراردادهای هوشمند زنجیره ای است، تامین کنندگان نقدینگی می توانند دید کاملی از نحوه وجوه خود داشته باشند. این پروتکل در مورد استراتژی اصلی خود گفت.

وام های همه منظوره، مانند وام های شخصی که می توانند برای موقعیت های مختلف مورد استفاده قرار گیرند، نیز در پروتکل ادغام شده اند، اما توسط قوانین عادی وام دهی DeFi که نیاز به وثیقه اضافی دارند، کنترل می شوند.

Seamless معتقد است راه حل آن برای DeFi بهتر از امتیازات شهرت درون زنجیره ای یا هویت های درون زنجیره ای، مانند سیستم تأیید هویت WorldCoin، مناسب است. “[…] تنها راه برای ایجاد شرایط وام‌گیری تحت وثیقه، در چارچوب یک قرارداد هوشمند به سیستم قرارداد هوشمند است که ما را به اصول ارزهای دیجیتال و دی‌فای (کد اعتماد در انسان) بازمی‌گرداند. مشارکت‌کننده Seamless گفت: “این اتفاق خواهد افتاد.” .

مجله: کتیبه بازگشتی – “ابر کامپیوتر” بیت کوین و BTC DeFi به زودی عرضه می شوندنویسنده: Ana Paula Pereira

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا