اخبار ارز دیجیتال

Aave به طور موقت بازار وام دهی را مسدود می کند تا از حملات بیشتر جلوگیری کند

بازار وام دهی به طور موقت منجمد شامل 12 توکن مبتنی بر اتریوم و 5 استیبل کوین است.

بازار وام مدت کوتاهی پس از تصویب رأی اعضای هیئت حاکمه آن با هدف مسدود کردن موقت دارایی‌هایی که بی‌ثبات و غیرنقد تلقی می‌شدند، مسدود شد. دارایی های موجود در لیست عبارتند از Yearn Finance (YFI)، Curve Finance (CRV)، 0x (ZRX)، Decentraland (MANA)، 1inch (1INCH)، نشانه توجه اولیه (BAT)، Enjin (ENJ)، Ampleforth (AMPL) . , DeFi Pulse Index (DPI), RENFIL, Maker (MKR), xSUSHI.

جدای از اینها، پروتکل استیبل کوین های زیر را نیز به حالت تعلیق درآورده است: sUSD، USDP، LUSD، GUSD و RAI. پس از مسدود شدن دارایی ها، کاربران نمی توانند دارایی ها را قرض بگیرند یا دارایی ها را با پروتکل سپرده گذاری کنند.

طبق این پیشنهاد، این حرکت به منظور کاهش خطر نسخه 2 Aave و در نهایت تسهیل مهاجرت به نسخه 3 است. این پیشنهاد همچنین به تحمل ریسک پایین اعضای جامعه در این زمان اشاره می کند. با این حال، سازندگان این پیشنهاد همچنین تاکید کردند که اقدام بعدی، که می‌تواند حذف یا خروج مجدد از بازار باشد، به میزان نقدینگی و استفاده بستگی دارد.

مربوط: هکرهای Mango Markets ادعا می کنند که حمله کوتاه Curve را برای سوء استفاده از Aave جعل کرده اند

پیشنهاد حاکمیتی پس از حمله شکست خورده 60 میلیون دلاری علیه CRV با استفاده از USD Coin (USDC) به عنوان وثیقه صورت گرفت. این حمله به دلیل محاسبه نادرست سطح نقدینگی پروتکل غیرمتمرکز انجام نشد. با این وجود، مشارکت کنندگان در پروژه روی این پیشنهاد کار کرده اند تا از تلاش های بیشتر برای بهره برداری در پروتکل جلوگیری کنند.

با وجود آشفتگی گسترده تر بازار ارزهای دیجیتال، پروتکل مالی غیرمتمرکز (DeFi) توانست 10 میلیون دلار سرمایه گذاری از سوی سرمایه گذاران مختلف از جمله Bitfinex و Ava Labs جمع آوری کند. هفته گذشته، اکوسیستم Onomy مبتنی بر Cosmos بودجه ای را برای توسعه یک پروتکل جدید که دیفای و فارکس را ترکیب می کند، تضمین کرد.

پروتکل غیرمتمرکز نقدینگی Aave به طور موقت بازار وام دهی 17 توکن را به حالت تعلیق درآورده است تا از خطرات نوسانی که می تواند منجر به تلاش های بیشتر برای دستکاری بازار شود، جلوگیری کند.

نویسنده: Ezra Reguerra

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا