اخبار ارز دیجیتال

پس از حمله نافرجام آیزنبرگ، Aave 2.7 میلیون CRV می‌خرد تا بدهی‌های بد را نقد کند.

پس از یک حمله کوتاه ناموفق، اُبراهام آیزنبرگ، بهره‌بردار DeFi، با زیان ۱۰ میلیون دلاری از Aave منحل شد.

در یک پست جدید در ۲۶ ژانویه، مارک زلر، رهبر ادغام در پروتکل وام دهی غیرمتمرکز مالی (DeFi) Aave، گفت که این شرکت ۲.۷ میلیون توکن Curve (CRV) خریداری کرده است. ۱۵ ساعت برای یک دوجین تراکنش. این حرکت منوط به تأیید جامعه پروتکل بهبود Aave (AIP) 144 است. قرارداد مبادله ای برای به دست آوردن ۲.۷ میلیون واحد CRV، با محدودیت هزینه سکه USD (USDC) 3،۱۰۵،۰۰۰ دلار و حداکثر قیمت واحد ۱.۱۵ دلار برای هر CRV.

بدهی بد پروتکل Aave توسط یک سوء استفاده پیچیده در ۲۳ نوامبر ایجاد شد. آواراهام آیزنبرگ، که قبلاً پروتکل DeFi Mango Markets را فاش کرد و منجر به ضرر خالص ۴۷ میلیون دلاری شد، یک سری موقعیت‌های کوتاه CRV با حجم بالا در Aave گرفت. تلاشی برای تعدیل فشارهای کوتاه و وادار کردن توسعه دهندگان به بازخرید موقعیت ها با لغزش ۱۰۰٪ یا بیشتر به دلیل کمبود نقدینگی.

با این حال، مشخص شد که Aave نقدینگی بسیار بیشتری از حد انتظار دارد و طبق گزارش ها، آیزنبرگ ۱۰ میلیون دلار از این معامله ضرر کرده است. با این وجود، برخی از لغزش ها در نتیجه این حادثه رخ داد و ارب را در مجموع ۲,۶۵۶,۰۰۰ CRV با بدهی بد در حالی که موقعیت آیزنبرگ را انحلال می کرد، باقی گذاشت.

در همان روز، Mango Markets شکایتی علیه آیزنبرگ تنظیم کرد و از دادگاه خواست که قرارداد جایزه ۴۷ میلیون دلاری با هکرها را برای نقش او در سوء استفاده ۱۱۷ میلیون دلاری در ۱۲ اکتبر ۲۰۲۲ لغو کند. من درخواست کردم. کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، آیزنبرگ را به دزدی ۱۱۷ میلیون دلاری دارایی های دیجیتال متهم کرده است. آیزنبرگ در ۲۷ دسامبر ۲۰۲۲ توسط اداره تحقیقات فدرال در پورتوریکو به اتهام دستکاری کالا و کلاهبرداری از کالا دستگیر شد.

آبراهام آیزنبرگ (راست) در طول مصاحبه.منبع: یوتیوب، پادکست “Unchained”.

نویسنده: Zhiyuan Sun

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا