🚨 اخبار ارز دیجیتال

پروتکل Aave استیبل کوین GHO را روی شبکه اصلی اتریوم راه‌اندازی کرد، ۲ میلیون دلار استخراج شد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

پروتکل مالی غیرمتمرکز Aave بالاخره یک الگوریتمی جدید GHO با ثبات دلاری را روی اتریوم راه اندازی کرد.

پروتکل مالی غیرمتمرکز (DeFi) Aave یک استیبل کوین GHO الگوریتمی مبتنی بر USD را در شبکه اصلی اتریوم راه‌اندازی کرده است که تاکنون GHO به ارزش ۲.۱۹ میلیون دلار ساخته شده است.

Aave راه اندازی استیبل کوین جدید خود را در یک پست وبلاگی در ۱۶ جولای اعلام کرد و استیبل کوین جدید GHO را به عنوان دارایی “غیرمتمرکز و بیش از حد وثیقه” توصیف کرد. استیبل کوین ها توسط دارایی های دیجیتال «بسیاری» از جمله ارز بومی اتریوم اتر (ETH) و توکن بومی Aave AAVE (AAVE) پشتیبانی می شوند.

راه‌اندازی GHO در شبکه اصلی پس از رأی‌گیری حاکمیت جامعه انجام شد و تقریباً ۱۰۰ درصد از ۴۲۴ آدرس شرکت‌کننده به نفع استیبل کوین جدید رأی دادند.

به گفته Aave، برخلاف استیبل کوین‌های متمرکز مانند USDT تتر (USDT) که برخی انتقادات را به دلیل عدم شفافیت آشکار در مورد ذخایر خود برانگیخته است، دارایی‌های پشتیبان GHO شفاف و قابل تأیید هستند. گفته می‌شود که می‌توان آن را تأیید کرد. داده های زنجیره ای

Aave نوشت: «همه تراکنش‌ها از طریق قراردادهای هوشمند خوداجرا انجام می‌شوند و تمام داده‌های مربوط به تراکنش‌های GHO مستقیماً از زنجیره بلوکی یا از طریق رابط‌های کاربری متعدد در دسترس و قابل ممیزی هستند».

علاوه بر این، Aave گفت که درآمد GHO باعث تقویت بیشتر مالی DAO می شود و حکومت را به دارندگان توکن AAVE و stkAAVE واگذار می کند.

کل عرضه GHO در گردش از زمان پیدایش آن.منبع: دفیلاما

استیبل کوین GHO اکنون برای عموم باز است.

هر کسی می‌تواند GHO را با استفاده از دارایی‌هایی که بازار پروتکل Aave V3 Ethereum را به عنوان وثیقه عرضه می‌کنند، ضرب کند، و اطمینان حاصل شود که GHO توسط تعداد زیادی از دارایی‌ها بیش از حد وثیقه است.

مربوط: مدیر عامل Circle به کنگره درباره سناریوی سقوط برای دلار آمریکا هشدار داد

راه‌اندازی GHO نشان‌دهنده افزوده دیگری به رتبه‌های رو به رشد استیبل کوین‌های الگوریتمی بومی DeFi است. در ۴ می، پروتکل DeFi Curve پرچمدار الگوریتمی پایدار کوین crvUSD خود را راه اندازی کرد.

براساس داده‌های DeFiLlama، استیبل کوین مبتنی بر اتریوم MakerDAO در زمان انتشار، بزرگترین استیبل کوین الگوریتمی در گردش است که ارزش بازار آن ۴.۲۸ میلیارد دلار است.

با این حال، کل بازار استیبل کوین همچنان تحت تسلط ناشران متمرکزی مانند تتر و سیرکل است.

تسلط استیبل کوین توسط ارزش بازار.منبع: دفیلاما

USDT تتر و سکه دلار دایره ای (USDC) در حال حاضر ۸۷ درصد از کل عرضه در گردش همه استیبل کوین های ثابت شده با دلار را تشکیل می دهند.

با توجه به داده‌های قیمت‌گذاری CoinMarketCap، در زمان انتشار این مقاله، GHO با قیمت ۰.۹۹۲۷ دلار معامله می‌شد، دقیقاً زیر قیمت ۱ دلار مورد نظر، قبل از اینکه در ۱۶ جولای به ۰.۹۸۱۴ دلار سقوط کرد.

Cointelegraph برای اظهار نظر با Aave تماس گرفت، اما بلافاصله پاسخی دریافت نکرد.

مجله: سکه های ناپایدار: از بین بردن چربی، نصب و راه اندازی، و سایر خطرات در راه استنویسنده: Tom Mitchelhill

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا