🚨 اخبار ارز دیجیتال

پیشنهاد جنجالی Aave برای مسدود کردن ادعاهای وام بنیانگذار محدود


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این پیشنهاد پیشنهاد می کند برای استفاده از CRV به عنوان وثیقه محدودیتی اعمال شود و از دادن وام های بیشتر به این آدرس کیف پول جلوگیری شود.

پیشنهاد ۱۲ ژوئن AAVE (AAVE) که هدف آن جلوگیری از انباشت بیشتر بدهی توسط حساب‌های خاص است، جنجال‌هایی را برانگیخته است و برخی از شرکت‌کنندگان استدلال می‌کنند که این پیشنهاد می‌تواند در برابر سانسور یا مقاوم در برابر سانسور در امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) باشد. او استدلال کرد که اصل “بی طرفی” را نقض کرد.

برخی از شرکت کنندگان بر این باورند که این حساب متعلق به مایکل اگورف، بنیانگذار Curb (CRV) است. کوین تلگراف نتوانست به طور مستقل تأیید کند که مالک حساب چه کسی است.

با توجه به پلتفرم مدل‌سازی مالی Gauntlet، نویسنده پیشنهاد، آدرس اتریوم 0x7a16ff8270133f063aab6c9977183d9e72835428 به ارزش ۶۷.۷ میلیون دلار در دلار آمریکا (USDC) و Tether (USDT) از طریق پروتکل Curmul5 دلاری با V1 تا ۸ دلار است. بدهی ها از

Gauntlet ابراز نگرانی کرد که این حساب ممکن است به ایجاد بدهی ادامه دهد و در صورت کاهش ناگهانی قیمت منحنی منجر به خطر انحلال شود. پیچیده‌تر مسائل از نظر گانتلت این واقعیت است که CRV در چند ماه گذشته با کاهش نقدینگی دست و پنجه نرم کرده است. ممکن است خریداران CRV کافی در بازار وجود نداشته باشند که مایل به پذیره نویسی چنین مقدار زیادی توکن باشند، بنابراین در صورت انحلال حساب ممکن است لغزش رخ دهد.

Gauntlett پیشنهاد کرد که این امر می تواند باعث شود AAVE میلیون ها دلار بدهی بد داشته باشد.

کاربر AAVE DecentMuse ادعا کرد که آدرس کیف پول “به عنوان متعلق به بنیانگذار Curve برچسب گذاری شده است” که نشان می دهد ممکن است متعلق به Egorov باشد. از نظر DecentMuse، این وام می تواند راهی برای بنیانگذاران باشد تا از فعالیت کارآفرینی خود از طرف Curve سود ببرند. Cointelegraph نتوانست هویت صاحب آدرس را تأیید کند.

Gauntlet در پیشنهاد خود پیشنهاد کرد که سازمان غیرمتمرکز خودمختار AAVE (AAVE DAO) باید وصله‌ای را اجرا کند که استفاده آینده از CRV را به عنوان وثیقه برای وام‌ها متوقف کند. این به حساب اجازه می دهد تا وضعیت وام فعلی خود را حفظ کند، اما از انباشت بدهی بیشتر نیز جلوگیری می کند.

مربوط: یک اشکال در Aave v2 Polygon باعث می‌شود که برخی از دارایی‌ها در قراردادها گیر کنند

برخی از شرکت کنندگان در انجمن از این پیشنهاد حمایت کردند و از آن به دلیل بدهی زیاد انتقاد کردند. به عنوان مثال، کاربری که از دسته “AAVEBull” استفاده می کند، طبق گزارش ها ادعا می کند که حسابش نباید قصد بازپرداخت بدهی های خود را داشته باشد، زیرا موقعیت های او به طور مداوم با کاهش قیمت توکن افزایش می یابد.

در پاسخ، منتقدان این پیشنهاد از این توضیح دفاع کردند. به عنوان مثال، کاربر pray.eth گفت که دارندگان حساب ممکن است به سادگی باور کنند که توکن CRV اساساً کم ارزش است. با کاهش قیمت ها، این امر باعث می شود آنها باور کنند که افزایش استفاده از آنها به عنوان وثیقه منطقی است.

نظر شرکت کننده در انجمن Aave در مورد این موضوع | منبع: Aave

مارک زلر، بنیانگذار Aave-Chan Initiative (ACI) و شرکت کننده مکرر انجمن نیز در مورد این پیشنهاد اظهار نظر کرد. او گفت که AAVE DAO باید مراقب باشد که “رویه اصلی بی طرفی DeFi” را نقض نکند. زلر گفت: «نیت کاربر و نحوه خرج کردن وجوه، نگرانی اصلی ما نیست،» و افزود که «کاربران باید آزاد باشند تا از پروتکل هر طور که می‌دانند استفاده کنند».

این پیشنهاد از تاریخ ۱۶ ژوئن به عنوان “توصیه شده” فهرست شده است. این بدان معنی است که این پیشنهاد هنوز یک پیشنهاد رسمی بهبود AAVE (AIP) نیست که بتواند توسط DAO به آن رأی دهد. نویسندگان بیان می کنند که تبدیل آن به یک AIP رسمی “گام بعدی” برای این پیشنهاد است.

شرکت کنندگان در اکوسیستم بلاک چین به بحث در مورد محدودیت های مقاومت در برابر سانسور ادامه می دهند. در ماه ژانویه، بسیاری از کاربران بیت‌کوین از کارمزدهای بالایی که سایر کاربران برای استخراج و معامله اعداد ترتیبی دریافت می‌کنند، شکایت کردند. برخی از کاربران ممنوعیت های معمولی را می خواستند، در حالی که برخی دیگر فکر می کردند ممنوعیت ها سانسور است.

در ۱۱ آوریل، تتر آدرسی را در لیست سیاه قرار داد که ۲۵ میلیون دلار از ربات پیشرو EVM استخراج کرد. JayntiKanani یکی از بنیانگذاران Polygon گفت که این لیست سیاه یک “سابقه بد” ایجاد کرده است که می تواند منجر به سانسور بیشتر تراکنش ها شود، در حالی که کارآگاه زنجیره ای ZachXBT گفت تتر به دستور دادگاه مجبور به انجام این کار شده است. ادعا کرد که ممکن است مجبور شده باشد درگیر شود. عمل.

مجله: Hyperbitcoinization در حال انجام است، RFK فراخوان برای اهدای بیت کوین، اخبار بیشترنویسنده: Tom Blackstone

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا