اخبار ارز دیجیتال

Aave نسخه ۳ را پس از ۱۰ ماه آزمایش در شبکه های دیگر به اتریوم عرضه می کند

نسخه جدید شامل ویژگی هایی است که توسعه دهندگان معتقدند بهره وری سرمایه را افزایش می دهد و قبوض گاز را کاهش می دهد

طبق توییت ۲۷ ژانویه تیم Aave، نسخه سوم اپلیکیشن وام دهنده ارزهای دیجیتال Aave برای اولین بار در اتریوم عرضه شد. “Aave V3” ابتدا در مارس ۲۰۲۲ منتشر شد و به زودی بر روی چندین بلاک چین دارای ماشین مجازی اتریوم (EVM) مستقر شد. تا پیش از این، کاربران اتریوم فقط می‌توانستند به نسخه قدیمی‌تر «V2» برنامه دسترسی داشته باشند.

Aave V3 شامل چندین ویژگی است که به کاربران کمک می کند در هزینه خود صرفه جویی کنند و کارایی سرمایه خود را به حداکثر برسانند. به عنوان مثال، حالت کارایی بالا به وام گیرندگان اجازه می دهد تا از برخی از پارامترهای ریسک سختگیرانه برنامه اجتناب کنند، اگر وثیقه آنها با دارایی هایی که قرض می گیرند بسیار مرتبط است. توسعه‌دهنده می‌گوید این می‌تواند برای وام‌گیرندگان استیبل کوین و مشتقات استیکینگ مایع مفید باشد.

به‌علاوه، ویژگی «تفکیک» به برخی از دارایی‌های با ریسک بالا اجازه می‌دهد تا زمانی که سقف بدهی خود را دارند و فقط برای استیبل‌کوین وام استفاده می‌شوند، به عنوان وثیقه استفاده شوند. در نسخه‌های قبلی، هیچ راهی برای محدود کردن انواع دارایی‌هایی که با توجه به انواع خاصی از وثیقه قابل استقراض هستند، وجود نداشت. این بدان معناست که سکه‌هایی با ارزش بازار پایین و نقدینگی پایین اغلب نمی‌توانند به عنوان وثیقه استفاده شوند.

مربوط: پس از حمله نافرجام آیزنبرگ، Aave 2.7 میلیون CRV می‌خرد تا بدهی‌های بد را نقد کند.

V3 همچنین شامل یک الگوریتم بهینه‌سازی گاز است که توسعه‌دهنده می‌گوید قبض‌های گاز را بین ۲۰ تا ۲۵ درصد کاهش می‌دهد.

کد V3 در نوامبر ۲۰۲۱ منتشر شد. در مارس ۲۰۲۲، Aave DAO اولین رای برای استقرار نسخه جدید را تصویب کرد. در طی چند ماه آینده، V3 برای Avalanche (AVAX)، Arbitrum (ARB)، Optimism (OP) و Polygon (MATIC) عرضه شد. با این حال، نسخه اتریوم Aave همیشه روان‌ترین نسخه بوده است و V3 قبلاً در دسترس نبود.

طبق پیشنهاد رسمی، تنها ۷ سکه برای عرضه اولیه وجود خواهد داشت. رای گیری برای راه اندازی در ۲۳ ژانویه آغاز شد و به مدت دو روز به طول انجامید. اجرای این پیشنهاد می تواند تا ۲۷ ژانویه پس از پیروزی حامیان در رای گیری ادامه یابد. کمتر از ۰.۰۱ درصد از اعضای DAO به این پیشنهاد رای منفی دادند.

در نوامبر ۲۰۲۲، Aave پس از حمله کوتاه مدت ۶۰ میلیون دلاری که در نهایت شکست خورد، رویه های حاکمیت خود را تغییر داد.نویسنده: Tom Blackstone

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا