اخبار ارز دیجیتال

A16z سیستم رای گیری ناشناس را برای اتریوم منتشر کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این سیستم از یک “پازل قفل شده در زمان” برای رمزگذاری آرا استفاده می کند و تا زمانی که صندوق های رای بسته نشود آنها را غیرقابل خواندن می کند.

صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر Andreessen Horowitz که با نام A16z نیز شناخته می شود، یک کتابخانه Solidity منتشر کرده است که می تواند برای رای گیری ناشناس در اتریوم استفاده شود. این کتابخانه که “Cicada” نام دارد، از مشخص شدن انتخاب های فردی رای دهندگان قبل از بسته شدن نظرسنجی جلوگیری می کند. طبق پست وبلاگ مایکل ژو، مهندس A16z در ۲۴ مه، هنگامی که با یک سیستم عضویت در گروه دانش صفر مانند سمافور ترکیب شود، هویت رای دهندگان نیز می تواند برای همیشه ناشناخته باشد.

ژو گفت که Cicada بر پازل‌های قفل‌شده با زمان تکیه می‌کند، نوعی رمزگذاری که به کاربران اجازه می‌دهد یک مقدار مخفی را رمزگذاری کنند که تنها پس از مدت زمان معینی قابل رمزگشایی است.

این پازل ها از سال ۱۹۹۶ وجود داشته است. با این حال، قبل از سال ۲۰۱۹، کاربر باید مقدار مخفی را پس از گذشت مدتی فاش می کرد. در سیستم رای‌گیری، این امر می‌تواند مشکلاتی را در جایی که کاربران پس از ارسال آرای خود آفلاین می‌شوند، ایجاد کند و باعث شود همه آرا شمارش نشود.

در سال ۲۰۱۹، مفهوم یک پازل قفل شده در زمان “هم شکل” توسط رمزنگاران خولیو مالاولتا و آراویند تیاگاراجان ارائه شد. این به ما اجازه داد تا برای ایجاد پازل نهایی پازل هایی اضافه کنیم که حل آن بسیار ساده تر از جمع کردن پازل های فردی بود. حل پازل نهایی مقادیر فردی را که این کل را تشکیل می دهند نشان نمی دهد، فقط مجموع مقادیر فردی را نشان می دهد.

با توجه به پست A16z، Cicada از این پازل های هم شکل استفاده می کند تا امکان شمارش آرا حتی زمانی که کاربران آفلاین هستند را فراهم کند.

محققان A16z هنگام تلاش برای انتقال سیستم Malavolta و Thyagarajan به بلاک چین، با موانعی در ایجاد یک سیستم رای گیری منصفانه مواجه شدند. من نیاز داشتم که هر انتخاب را به عنوان یک مقدار بولی “۱” یا “۰” رمزگذاری کنم. این بدان معنی است که یک مهاجم می‌تواند با رمزگذاری اشتباه آرا، برای مثال با رمزگذاری “۱۰۰” به عنوان مقدار، قدرت رای را افزایش دهد.

در این پست آمده است که برای حل این مشکل، Cicada از رای دهندگان می خواهد که گواهی عدم دانش را ارائه دهند که اعتبار برگه رای را به همراه هر برگه رای اثبات می کند. این شواهد نشان می دهد که رای به درستی رمزگذاری شده است، اما نشان نمی دهد که رای درباره چه چیزی بوده است.

مربوط: Anchorage Digital رای گیری DeFi را برای مشتریان حضانت باز می کند

سیکادا فقط از مشخص شدن رأی در زمانی که رأی گیری در حال برگزاری است جلوگیری می کند. پس از پایان “رای گیری” یا پس از سپری شدن دوره قفل زمانی، هر کسی می تواند با گردآوری راه حل های معماها در مورد رای تصمیم بگیرد. با این حال، A16z پیشنهاد کرد که ترکیب Cicada با سیستم‌های عضویت گروه دانش صفر مانند Semaphore، Semacaulk و اثبات‌های حالت دانش صفر می‌تواند این مشکل را حل کند. در این مورد، اعمال بی‌رحمانه معما فقط نشان می‌دهد که رای توسط یک رای‌دهنده واجد شرایط گرفته شده است، اما اعتبار مورد استفاده برای اثبات صلاحیت رای‌دهنده را آشکار نمی‌کند.

به عنوان مثال، ژو پیوندی به یک نمونه قرارداد ایجاد شده با استفاده از Cicada ارائه کرد که برای اثبات واجد شرایط بودن رای‌دهندگان نیز به Semaphore متکی است.

سیستم‌های رای‌گیری مدت‌هاست که اجزای سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAOs)، نهادهای حاکم که اغلب برنامه‌های بلاک چین را اداره می‌کنند، بوده‌اند. اما بیشتر DAO ها از توکن ها برای نمایش آرا استفاده می کنند. این بدان معنی است که اگر کاربران تعداد زیادی توکن در اختیار داشته باشند، می توانند تأثیر زیادی داشته باشند. به عنوان مثال، در ۲۲ مه، مهاجمان رای بیشتری به یک پیشنهاد مخرب برای به دست آوردن کنترل تورنادو کش دادند و از آن برای نفوذ به تمام سرمایه های قرارداد حکومتی استفاده کردند. سپس مهاجم پیشنهاد کرد که کنترل را به کاربر بازگرداند.

ساشا ایوانف، بنیانگذار Waves، استدلال کرد که DAO باید به سمت یک سیستم رای دهی دموکراتیک تر حرکت کند تا از چنین حملات حکومتی جلوگیری شود.نویسنده: Tom Blackstone

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا