اخبار ارز دیجیتال

یک سال پس از Taproot، جامعه بیت کوین در تلاش است تا پتانسیل DeFi را باز کند

عملکرد قرارداد هوشمند شبکه بیت‌کوین می‌تواند منجر به پذیرش شود و نقدینگی بیشتری برای DeFi فراهم کند.

یک منبع به کوین تلگراف گفت: پشتیبانی صنعت از Taproot یک سال پس از سافت فورک بیت کوین ادامه می یابد و نشان دهنده پتانسیل قوی برای نوآوری و پذیرش گسترده راه حل های Web3 است که از طریق بزرگترین ارز دیجیتال جهان باز می شود.

ساتوشی در اوایل متوجه شد که با ایجاد یک لایه در بالای بلاک چین بیت کوین، افزودن قابلیت برنامه ریزی باعث می شود بیت کوین نه تنها پول خوبی داشته باشد، بلکه بهترین انتخاب برای ساخت ویژگی های Web3 است. من پیش بینی کرده بودم که می توان آن را تبدیل به یک چارچوب برای پلت فرم توسعه دهنده Web3 Hiro.

ارتقاء Taproot در نوامبر 2021 انجام شد و زمینه را برای تسریع خدمات مالی غیرمتمرکز از طریق شبکه بیت کوین (BTC) فراهم کرد. این امکان تأیید کارآمدتر اسکریپت‌های چند امضایی را برای رفع نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی فراهم می‌کند و با کاهش اندازه تراکنش‌های پیچیده‌ای که روی شبکه رخ می‌دهد، ذخیره‌سازی بلوک را بهبود می‌بخشد.

این تغییر مشتاقانه توسط صنعت انتظار می رود زیرا بسیاری از دارندگان بیت کوین از سکه های خود در برنامه های مالی غیرمتمرکز (DeFi) استفاده نمی کنند. دومینیک ویلیامز، بنیانگذار و دانشمند ارشد DFINITY، بنیان پشت بلاک چین کامپیوتر اینترنتی، یکی از شرکت هایی که برای باز کردن پتانسیل DeFi بیت کوین کار می کند، گفت: من اینجا هستم.

اینترنت کامپیوتر ادغام شبکه اصلی خود با شبکه بیت کوین را در 5 دسامبر اعلام کرد. این به عنوان یک لایه 2 عمل می کند که در آن قراردادهای هوشمند می توانند بیت کوین را به صورت بومی نگهداری، ارسال و دریافت کنند، بدون نیاز به شخص ثالث یا پل بلاک چین، که یکی از اهداف هکرها بوده است. 2022 زمانی که میلیاردها دلار سرازیر شد. به گفته این شرکت، تقریباً تمام برنامه‌های کاربردی DeFi که بر روی بلاک چین رایانه‌های اینترنتی ساخته شده‌اند، به دلیل نقدینگی که فراهم می‌کند، قصد دارند بیت کوین را در خود جای دهند.

مربوط: آینده پذیرش قرارداد هوشمند سازمانی

از طریق ویژگی قرارداد هوشمند بیت کوین، کاربرانی که مایل به شرکت در DeFi هستند می توانند سکه ها را به آدرس قرارداد هوشمند بیت کوین ارسال کنند و سکه ها را مستقیماً از کیف پول خود خارج کنند. “به زودی می توانید پیام های چت ساده ای مانند “تولدت مبارک! 100000 ساتوشی!” ارسال کنید. ویلیامز گفت: ما از خدمات کاملاً زنجیره‌ای Web3 مانند Open Chat استفاده می‌کنیم.

الکس میلر گفت: فعال کردن Web3 در بلاک چین بیت کوین همچنین به معنای اعتماد بیشتر به ارزهای دیجیتال و برنامه های کاربردی DeFi است.

“انفجار اخیر در یک نهاد متمرکز مانند FTX متوجه این واقعیت است که تراکنش ها به طور الگوریتمی در سطح اجماع محافظت می شوند و کاربران مجبور نیستند به متولیان شخص ثالث برای “انجام کار درست” اعتماد کنند. این فقط به افزایش علاقه به امور مالی غیرمتمرکز کمک می کند. با سکه هایشان با توجه به سابقه آن به عنوان پیشگام در تراست های غیرمتمرکز، بیت کوین منطقی ترین مکان برای افراد برای انجام تراکنش های DeFi است. ”

به گفته میلر، سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAO) نیز می‌توانند از قابلیت‌های قرارداد هوشمند بیت‌کوین بهره ببرند، اما DeFi می‌تواند بیشترین رشد را به خود اختصاص دهد. “مردم می خواهند بدانند که در چند سال آینده یک بلاک چین وجود خواهد داشت تا زمان و پول خود را روی آن سرمایه گذاری کنند. بیت کوین سابقه خود را در اینجا ثابت کرده است. در بازار نزولی، توسعه دهندگان و سرمایه گذاران به طور یکسان به دنبال دارایی های امن تر برای تمرکز هستند و بیت کوین همانطور که به سال 2023 نگاه می کنیم، فکر می کنم DeFi بزرگترین نقطه رشد در اکوسیستم ما خواهد بود.

بیت کوین نزدیک به 14 سال است که وجود دارد و چندین فورک سخت و نرم را تجربه کرده است که توسط جامعه ارزهای دیجیتال راه اندازی شده است. به روز رسانی های آینده ممکن است شامل شرایط مندرج در پیشنهاد بهبود بیت کوین (BIP) 119 باشد که لیست آدرس هایی را که کاربران می توانند به آنها وجوه ارسال کنند محدود می کند.

نویسنده: Ana Paula Pereira

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا