🚨 اخبار ارز دیجیتال

گزارش: یک سوم دارندگان کریپتو در ایالات متحده سرقت را تجربه کرده اند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

۱۰ درصد از دارندگان ارزهای دیجیتال مورد بررسی حاضر به محافظت از دارایی های خود نبودند. قربانیان بر اساس سن بسیار متفاوت بودند.

ارائه‌دهنده خدمات امنیت سایبری Kaspersky گزارشی در مورد خطرات مرتبط با استفاده از ارزهای دیجیتال منتشر کرده است. این گزارش با عنوان «تهدیدهای رمزنگاری ۲۰۲۳» بر ایالات متحده متمرکز بود و عملکردهای امنیتی ضعیف کاربران را به طرز تکان دهنده ای نشان داد.

کسپرسکی در اکتبر ۲۰۲۲ از ۲۰۰۰ بزرگسال آمریکایی نظرسنجی کرد و دریافت که ۲۴ درصد از کل پاسخ دهندگان دارای ارزهای دیجیتال یا دارایی های دیجیتال هستند. نرخ مالکیت از ۳۶ درصد برای افراد ۲۵ تا ۴۴ ساله تا ۱۰ درصد برای افراد بالای ۵۵ سال متغیر است.

یک سوم از صاحبان ارزهای دیجیتال مورد بررسی گزارش دادند که ارزهای دیجیتال آنها به سرقت رفته است و تعداد مشابهی نیز قربانی کلاهبرداری شده اند. سرقت هویت، سرقت اطلاعات پرداخت و از دست دادن دسترسی به حساب منجر به کلاهبرداری شد.

میانگین ارزش دارایی های سرقت شده ۹۷۵۸۳ دلار بود. با این حال، میانگین بسیار کمتر است زیرا تنها ۲۹٪ از سرقت ها بالای ۱۰۰۰۰ دلار و ۳۹٪ ارزش آنها ۱۰۰۰ دلار یا کمتر است. باز هم، تفاوت سنی واضحی وجود دارد، به طوری که ۴۷ درصد از افراد ۱۸ تا ۲۴ ساله سرقت ارزهای دیجیتال را گزارش کرده اند، در حالی که ۸ درصد از افراد ۵۵ سال به بالا گزارش داده اند.

مرتبط: مراقب ایردراپ های آربیتروم جعلی باشید، هشدارهای جامعه

بسیاری از زیان هایی که پاسخ دهندگان تجربه کرده اند را می توان به امنیت ضعیف نسبت داد. بر اساس این مطالعه، صاحبان ارزهای دیجیتال آخرین بار شش هفته پیش ارزهای دیجیتال خود را مشاهده کرده‌اند و حساب‌های آن‌ها حداقل محافظت شده است.

۲۷ درصد از کاربران ارزهای رمزنگاری شده را در حساب های صرافی بدون محافظت اضافی ذخیره می کنند، اما تنها ۳۴ درصد از تأیید هویت چند عاملی برای محافظت از حساب های خود استفاده می کنند.

۱۰٪ از پاسخ دهندگان گزارش دادند که هیچ تلاشی برای محافظت از رمزنگاری خود انجام نداده اند و ۱۴٪ ادعا کردند که عبارات اولیه یا کلیدهای خصوصی را ذخیره نمی کنند. این گزارش نتیجه می گیرد:

بدون مقررات و عقل سلیم، مردم باید اقدامات احتیاطی را برای محافظت از خود انجام دهند.

کسپرسکی در گزارش‌های قبلی گفته بود که کاربران بهتر می‌توانند کلاهبرداری را شناسایی کنند و با بهبود روش‌های تنظیم و ردیابی، استفاده از بیت‌کوین (BTC) در حملات باج‌افزار کاهش می‌یابد. در گزارش قبلی، ما نسبت به خطر فزاینده اکسپلویت ها در متاورس هشدار داده بودیم.نویسنده: Derek Andersen

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا