🚨 اخبار ارز دیجیتال

قیمت ثابت بیت کوین می تواند منجر به شکست ETH، XRP، LDO، RNDR شود


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

ETH، XRP، LDO و RNDR می‌توانند اولین آلت‌کوین‌هایی باشند که در صورت تثبیت قیمت بیت‌کوین بالای ۲۵۰۰۰ دلار، بازگشتی را نشان می‌دهند.

قیمت آلت کوین پس از اعلام شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) علیه بایننس و کوین بیس در اوایل هفته، به شدت کاهش یافت. پس از اینکه SEC در دو شکایت جداگانه علیه دو صرافی بزرگ رمزارز، ۲۳ ارز دیجیتال را به عنوان اوراق بهادار نامگذاری کرد، سرمایه گذاران عصبی به نظر می رسند. این تعداد کل ارزهای رمزنگاری شده را که SEC آنها را اوراق بهادار می نامد به ۶۷ می رساند.

بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) در این آشفتگی نسبتاً خوب ایستادگی می کنند، که کمی مثبت است. این نشان می دهد که سرمایه گذاران نهادی وحشت زده نمی شوند و موقعیت های خود را رها نمی کنند. این عملکردها برتری بیت کوین را به بالاترین سطح سال گذشته یعنی ۴۷.۶ درصد و اتر را به ۲۰ درصد رساند.

نمایش روزانه داده های بازار ارزهای دیجیتال. سس: سکه ۳۶۰

عدم اطمینان کوتاه مدت احتمالاً برخی از سرمایه گذاران را در حاشیه قرار می دهد. در این دوره، ارزهای رمزپایه که حفظ شده اند، معمولاً با بهبود احساسات بازار، عملکرد خوبی دارند.

بیایید نگاهی به ۵ ارز دیجیتال برتر بیندازیم که سعی می‌کنند بالاتر از سطح پشتیبانی مربوطه خود باقی بمانند و شروع به بازگشت کنند. سطوح حمایتی و مقاومتی کلیدی که باید مراقب آن ها باشیم چیست؟

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

بیت کوین در ۱۰ ژوئن دوباره به حمایت بحرانی ۲۵۲۵۰ دلار سقوط کرد که نشان می دهد خرس ها فشار را حفظ می کنند. آزمایش مجدد سطح حمایت در فواصل زمانی کوتاه باعث تضعیف سطح حمایت می شود.

نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

شیب پایین میانگین های متحرک و قلمرو منفی شاخص قدرت نسبی (RSI) نشان می دهد که خرس ها در کنترل هستند. جفت BTC/USDT در صورت شکست منطقه حمایتی بین ۲۵۲۵۰ تا ۲۳۸۹۶ دلار ممکن است با فروش وحشتناک مواجه شود. پس از آن، سقوط به سطوح مهم روانی ۲۰۰۰۰ دلار امکان پذیر است. از خریداران انتظار می رود تمام تلاش خود را برای رعایت این سطح انجام دهند.

اگر گاوها بخواهند از کاهش شدید جلوگیری کنند، باید قیمت را سریعتر به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۶۷۲۱ دلار) برساند. چنین حرکتی نشان دهنده تقاضای قوی در سطوح پایین تر است. این جفت می تواند ابتدا به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۲۷۴۶۴ دلار) و سپس به خط مقاومت کانال افزایش یابد. خریداران باید قیمت را به بالاتر از این سطح برسانند تا نشانه از سرگیری روند صعودی باشد.

نمودار ۴ ساعته BTC/USDT. منبع: TradingView

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که بازیابی از حمایت ۲۵۲۵۰ دلاری با فروش در ۲۰-EMA مواجه است. این نشان می‌دهد که خرس‌ها به گاوها فرصتی برای برگشت نمی‌دهند. خرس ها برای تثبیت بیشتر موقعیت خود باید قیمت را به زیر ۲۵۲۵۰ دلار کاهش دهند.

برعکس، اگر قیمت افزایش یابد و به بالای ۲۰-EMA برسد، جفت می تواند تا ۵۰-SMA حرکت کند. شکست در این سطح احتمالاً جفت را به سمت ۲۷۴۰۰ دلار خواهد برد.

تجزیه و تحلیل قیمت اتر

اتر در چند روز گذشته در مرحله اصلاح بوده است. خرس‌ها در ۱۰ ژوئن قیمت را به زیر سطح ۵۰% فیبوناچی اصلاحی ۱۷۵۵ دلار رساندند، اما گاوها از حمایت قوی در ۱۷۰۰ دلار دفاع کردند و از سقوط جلوگیری کردند.

نمودار روزانه ETH/USDT. منبع: TradingView

گاوها تلاش خواهند کرد تا یک تجمع نجات را آغاز کنند که می تواند به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۸۳۵ دلار) برسد. این سطح مهمی است که باید به آن توجه کرد زیرا یک شکست و بسته شدن نشان می دهد که جفت ETH/USDT می تواند برای مدتی در محدوده ۱۷۰۰-۲۰۰۰ دلار باقی بماند.

برعکس، فروشندگان تلاش خواهند کرد تا بهبود را به تاخیر بیندازند و قیمت را به زیر سطح حمایت ۱۷۰۰ دلاری برسانند. اگر آنها بتوانند آن را انجام دهند، جفت می تواند پای اصلاح شده بعدی را شروع کند. حمایت کوچکی در ۱۶۰۰ دلار وجود دارد، اما اگر نتواند آن را حفظ کند، جفت ممکن است به ۱۳۵۲ دلار سقوط کند.

نمودار ۴ ساعته ETH/USDT. منبع: TradingView

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که گاوها تا کنون به شدت از سطوح ۱۷۰۰ دلاری دفاع کرده اند و ممکن است دوباره این کار را انجام دهند. خریداران باید بر موانع میانگین متحرک غلبه کنند تا بهبودی پایدار را آغاز کنند که می تواند قیمت را به ۱۹۲۰ دلار برساند.

برعکس، اگر قیمت به زیر سطوح فعلی یا میانگین‌های متحرک سقوط کند، خرس‌ها سعی خواهند کرد دوباره این جفت را به زیر ۱۷۰۰ دلار کاهش دهند. یک موفقیت می تواند فروش را تسریع کند و ۱۳۵۲ دلار را دوباره آزمایش کند.

تحلیل قیمت XRP

XRP (XRP) از مقاومت سربار نزدیک به ۰.۵۶ دلار در ۱۰ ژوئن سقوط کرد و به زیر متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰.۵۰ دلار) سقوط کرد.

نمودار روزانه XRP/USDT. منبع: TradingView

با این حال، این یک روکش نقره ای است که خریداران بلافاصله به SMA 50 روزه (۰.۴۷ دلار) خریدند، همانطور که دم دراز شمعدان در روز نشان می دهد. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه یک سطح کلیدی برای گاوها است و اگر بالاتر از آن باقی بمانند، جفت XRP/USDT می تواند دوباره به ۰.۵۶ دلار برسد.

در عوض، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، نشان می دهد که سطوح بالاتر فروشندگان را جذب می کند. سپس این جفت می تواند به SMA 50 روزه کاهش یابد. شکستن زیر این سطح می‌تواند باعث کاهش بیشتر به ۰.۴۱ دلار شود.

نمودار ۴ ساعته XRP/USDT. منبع: TradingView

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که بازیابی با فروش نزدیک به ۲۰-EMA مواجه است. این نشان می دهد که احساسات کوتاه مدت منفی باقی می ماند و خرس ها در حال فروش صعودی هستند. اگر قیمت از سطوح فعلی کاهش یابد، خرس ها سعی خواهند کرد جفت را به زیر ۰.۴۷ دلار کاهش دهند. اگر این اتفاق بیفتد، جفت می تواند تا ۰.۴۴ دلار کاهش یابد.

از سوی دیگر، اگر خریداران قیمت را بالاتر از میانگین متحرک قرار دهند، راه را برای افزایش احتمالی تا ۰.۵۵ دلار هموار می کند.

مربوط: ایالات متحده در نهایت “نتیجه مناسب” را برای ارزهای دیجیتال پیدا خواهد کرد – مدیر عامل Coinbase

تجزیه و تحلیل قیمت Lido DAO

Lido DAO (LDO) در چند روز گذشته در یک الگوی کانال نزولی محدود شده است، که نشان می دهد خرس ها دست بالا را دارند.

نمودار روزانه LDO/USDT. منبع: TradingView

جفت LDO/USDT در ۱۰ ژوئن سقوط کرد، اما دم بلند کندل‌ها در آن روز نشان می‌دهد که گاوها به شدت در حال خرید نزولی به حمایت ۱.۵۷ دلار هستند. خریداران تلاش خواهند کرد تا بهبودی را آغاز کنند که بتواند به میانگین متحرک برسد.

با این حال، فروشنده ممکن است برنامه های دیگری داشته باشد. آنها نمی خواهند به خریداران آزادی بدهند و سعی می کنند قیمت را به ۱.۵۷ دلار کاهش دهند. اگر این سطح بشکند، جفت ممکن است شروع به نزول به خط حمایت کانال نزدیک به $۱ کند.

نمودار ۴ ساعته LDO/USDT. منبع: TradingView

یک سطح بسیار بیش از حد فروش در RSI نشان می دهد که یک تجمع نجات ممکن است قریب الوقوع باشد. خریداران تلاش کردند تا بهبودی را آغاز کنند، اما خرس ها اجازه ندادند قیمت به بالای ۱.۹۰ دلار برسد. به این ترتیب، این به یک مانع مهم تبدیل می شود که خریداران باید برای شروع بازیابی بر آن غلبه کنند.

سپس این جفت می‌تواند به سمت ۲۰-EMA حرکت کند، جایی که گاوها احتمالاً با فروش قوی خرس‌ها مواجه خواهند شد. خریداران باید بر این مانع غلبه کنند تا یک رالی قوی‌تر شروع کنند. اگر قیمت به زیر ۱.۶۵ دلار سقوط کند، دیدگاه مثبت ما در کوتاه مدت باطل خواهد شد.

تحلیل قیمت توکن رندر

رندر توکن (RNDR) در ۱۰ ژوئن اصلاح قابل توجهی انجام داد و به زیر خط روند صعودی رسید، اما تلاش گاوها برای عقب بردن قیمت به بالای سطح شکست یک امتیاز کوچک است.

نمودار روزانه RNDR/USDT. منبع: TradingView

اگر قیمت بالاتر از خط روند صعودی باقی بماند، نشان می دهد که کاهش اخیر ممکن است یک تله خرسی بوده باشد. پس از آن، جفت RNDR/USDT می تواند به سمت متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲.۳۱ دلار) حرکت کند، جایی که احتمالاً با یک آزمایش واقعی روبرو خواهد شد.

از طرف دیگر، اگر قیمت نتواند بالاتر از خط روند صعودی حفظ شود، نشان می دهد که خرس ها خط روند صعودی را به مقاومت معکوس کرده اند. پس از آن، این جفت می‌تواند نزول را افزایش دهد و به حمایت بعدی نزدیک به ۱.۶۰ دلار سقوط کند.

نمودار ۴ ساعته RNDR/USDT. منبع: TradingView

نمودار ۴ ساعته نشان می دهد که گاوها تلاش می کنند قیمت را به بالاتر از سطح شکست برگردانند، اما خرس ها خودداری می کنند. منطقه بین خط روند صعودی و ۲۰-EMA سطح کلیدی برای تماشا باقی می ماند. اگر قیمت از این منطقه خارج شود، جفت می تواند تا ۲.۴۰ دلار افزایش یابد.

برعکس، اگر قیمت به کاهش از سطوح فعلی ادامه دهد و به زیر ۱.۸۰ دلار سقوط کند، نشانه از سرگیری روند نزولی خواهد بود. پس از آن، این جفت ممکن است تا ۱.۶۰ دلار سقوط کند، که می تواند خریداران را وادار به اتخاذ دفاعی قوی کند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Rakesh Upadhyay

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا