اخبار ارز دیجیتال

عصر جدید سرمایه گذاری: قدرت تحول آفرین توکن سازی دارایی


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

از املاک و مستغلات گرفته تا فرنچایزها، انرژی های تجدیدپذیر گرفته تا هالیوود، توکنیزاسیون این پتانسیل را دارد که روش کسب و کار ما را تغییر دهد.

توکن سازی دارایی ها مدت هاست که یکی از جذاب ترین کاربردهای فناوری بلاک چین در نظر گرفته می شود. در ژوئن ۲۰۱۹، غول بانک سرمایه‌گذاری ایالات متحده BNY Mellon اعلام کرد که می‌تواند به طور چشمگیری تعادل قدرت را برای سرمایه‌گذاران تغییر دهد و فرصت‌های دور از دسترس را باز کند.

املاک و مستغلات یک نقطه شروع اجتناب ناپذیر است. توکن کردن املاک و مستغلات راه را برای مالکیت جزئی باز می کند و به افراد امکان می دهد بخش های کوچک تری از ساختمان ها را خریداری کنند. نوسانات بازارهای جهانی نشان می دهد که چرا تنوع مهم است، اما تاکنون برای بسیاری غیرقابل دسترس بوده است زیرا هزینه املاک و مستغلات بسیار بالاست.

مزایا ممکن است در اینجا متوقف نشود. تکمیل خرید خانه می تواند تا شش ماه طول بکشد. همه اینها به لطف یک فرآیند وقت گیر، پر زحمت و به طرز شگفت انگیزی مبتنی بر کاغذ است. Tokenization این پتانسیل را دارد که پردازش را سرعت بخشد و در عین حال درجه بالاتری از اعتماد و شفافیت را ارائه دهد. افزایش نقدینگی در نهایت می تواند بازار را احیا کند و معاملات را روان کند.

دنیای تجارت نیز تحت تأثیر قرار گرفته است. فرنچایز ثابت کرده است که راه بسیار محبوبی برای گسترش برند شماست. McDonald’s، Subway و Chick-fil-A تنها تعدادی از غول های فست فود هستند که به کارآفرینان اجازه می دهند فروشگاه های خود را باز کنند. با این حال، مشکل اینجاست. این نوع سرمایه گذاری هزینه زیادی دارد. طبق گفته شرکت منابع انسانی ADP، هزینه های راه اندازی می تواند به ۵ میلیون دلار برسد، که بیش از آن چیزی است که شما می توانید به تنهایی بپردازید. مالکیت کسری، که از طریق توکن‌سازی فعال می‌شود، موانع ورود را از بین می‌برد و مزایای ملموسی را برای همه شرکت‌کنندگان در چنین اکوسیستم‌هایی به ارمغان می‌آورد.

در جاهای دیگر، توکن‌سازی می‌تواند یک پیچ و تاب مدرن به سرمایه‌گذاری جمعی اضافه کند و محصولات پیشرفته را با حمایت مصرف‌کنندگان روزمره به بازار بیاورد. پذیرش بلاک چین به کارآفرینان این امکان را می دهد که به طیف وسیع تری از سرمایه گذاران دسترسی پیدا کنند و در عین حال سطح نقدینگی بالاتری را ارائه دهند. این همچنین می‌تواند راه‌اندازی پروژه‌های زیرساختی گران‌قیمت، به‌ویژه در بخش انرژی‌های تجدیدپذیر را تغییر دهد. این نه تنها می تواند پول جدیدی در رقابت برای کاهش انتشار کربن به ارمغان بیاورد، بلکه هزینه های خانوار را نیز کاهش می دهد.

Tokenization هم اکنون در شهر ستارگان هالیوود جای خود را می گذارد. از ساخت فیلم گرفته تا حق چاپ موسیقی، علاقه مندان اکنون می توانند به آثاری که بیشتر به آنها اهمیت می دهند کمک مالی کنند. این سازندگان محتوا را از محدودیت‌های شرکت‌های موسیقی و استودیوهای فیلم برای ریسک کردن و کنترل سرنوشت خود رها می‌کند. حتی بهتر از آن، این بدان معناست که هر کسی می تواند یک سلبریتی شود. یکی از موارد استفاده قانع‌کننده در این فضا مربوط به گربه‌های Stoner است، یک مجموعه انیمیشنی با پشتیبانی NFT که توسط میلا کونیس در سال ۲۰۲۱ راه اندازی شد. فقط در ۳۵ دقیقه فروخته شد.

فعال کردن نشانه گذاری

در حالی که برخی ممکن است استدلال کنند که این فقط نوک کوه یخ در مورد موارد استفاده بالقوه برای توکن‌سازی است، چالش‌هایی وجود دارد که در این راه وجود دارد. یکی از آنها مقررات است، با چارچوب های پراکنده در حوزه های قضایی در سراسر جهان که نشان دهنده فقدان انسجام برای کارآفرینانی است که می خواهند از این فناوری استفاده کنند.

همچنین، این یک منطقه بسیار جدید با داده های تاریخی محدود است و به یک بازار بی ثبات گره خورده است. اینجاست که پلتفرم هایی مانند Brickken وارد می شوند. همانطور که Shopify فروشگاه‌های تجارت الکترونیکی سفارشی‌سازی شده را فعال می‌کند، Brickken شرکت‌های توکن‌سازی را قادر می‌سازد تا فروشگاه‌های توکن سفارشی خود را ایجاد کنند و توکن‌سازی را حتی ساده‌تر کند. هدف این پروژه این است که امکان ایجاد، فروش و مدیریت دارایی های دیجیتال به صورت یکپارچه فراهم شود. Brickken با ارائه مجموعه‌ای از ابزارها و ویژگی‌های کاربرپسند که بر روی یک پلتفرم همه کاره ارائه می‌شوند، به کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد تا به راحتی توکن‌سازی را بپذیرند و پیچ و تاب قرن ۲۱ را به مدل‌های تجاری خود تزریق کنند.

یکی از مهمترین موارد استفاده برای پلتفرم Brickken، توکن سازی املاک و مستغلات است. بریککن از فناوری بلاک چین برای تسهیل مالکیت جزئی املاک و مستغلات استفاده می کند و سرمایه گذاری در املاک و مستغلات را در دسترس تر و فراگیرتر می کند. از طریق توکن‌سازی، سرمایه‌گذاران می‌توانند توکن‌های مالکیت کسری را به دست آورند که نشان‌دهنده بخشی از ارزش املاک و مستغلات است. این رویکرد راه های جدیدی را برای نقدینگی باز می کند، موانع ورود را کاهش می دهد و بازار املاک و مستغلات را کارآمدتر و شفاف تر می کند.

فراتر از توکن‌سازی املاک و مستغلات، بریککن به کسب‌وکارها این توانایی را می‌دهد که اوراق بهادار و بدهی‌ها را نشانه‌گذاری کنند، و شیوه‌ی افزایش سرمایه را متحول کند. از طریق این پلتفرم، شرکت‌ها می‌توانند توکن‌های دیجیتالی ایجاد کنند که نشان‌دهنده ابزارهای سهام یا بدهی است و به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد در رشد و موفقیت کسب‌وکار خود مشارکت کنند. این رویکرد فرصت‌های جدیدی را هم برای شرکت‌های نوپا و هم برای شرکت‌های فعال باز می‌کند، دسترسی به سرمایه را بهبود می‌بخشد و اکوسیستم سرمایه‌گذاری فراگیرتری را تقویت می‌کند.

علاوه بر این، بریککن با توکن کردن پروژه‌ها و تسهیل مالکیت و دسترسی جزئی، به چالش سرمایه محدود در سرمایه‌گذاری‌های انرژی تجدیدپذیر می‌پردازد. سرمایه گذاران اکنون می توانند سهام کسری را برای غلبه بر موانع مالی و حمایت از طرح های پایدار خریداری کنند.

زندگی خود را با توکن سازی ساده کنید

اگرچه بریککن به عنوان یک راه حل بدون کد در طبیعت تبلیغ می شود، اما گفت که اکوسیستم جهانی از شرکا را ارائه می دهد تا اطمینان حاصل شود که هر مشتری در هر مرحله از سفر خود و تقسیم دارایی پشتیبانی می شود. آنها در حین انجام این کار دست در دست هم خواهند داشت.

یکی از اجزای اصلی این اکوسیستم، توکن بومی پلتفرم، BKN است که به کاربران امکان دسترسی به خدمات و مزایای مختلف را می دهد. دارندگان توکن می‌توانند در سرمایه‌گذاری‌های توکن‌شده شرکت کنند و با املاک، هنر، مالکیت معنوی و سایر کلاس‌های دارایی هیجان‌انگیز آشنا شوند. علاوه بر این، توکن‌های BKN به کاربران امکان دسترسی انحصاری به ویژگی‌ها، تخفیف‌ها و امتیازات برتر در بازار Brickken را می‌دهند. دارندگان همچنین می توانند در تصمیم گیری های حاکمیتی شرکت کنند و جهت آینده پلت فرم را شکل دهند.

نکات کلیدی آقای بریکن عبارتند از: توکن‌سازی ممکن است هنوز جریان اصلی نباشد، اما نمونه‌های قانع‌کننده‌ای وجود دارد که نشان می‌دهد چگونه توکن‌سازی ارزش واقعی به زندگی افراد می‌افزاید.

لودوویکو روسی، مدیر ارشد درآمد بریکن گفت:

“مالکیت تکه تکه یک پیشرفت انقلابی در اقتصاد اشتراک گذاری است، و توکن سازی دارایی ها یک توانمندساز قدرتمند است. آینده ما را شکل خواهد داد. مراقب باشید، امواج در راه هستند.”

برای تسهیل پذیرش دارایی های توکن شده، بریککن آکادمی صادرکننده توکن را راه اندازی خواهد کرد. این راهنمای جامع، آموزش ها و ابزارهایی را برای توکن سازی موفقیت آمیز سازمانی برای افراد و مشاغل ارائه می دهد. با پیوستن به آکادمی، شرکت‌کنندگان دانش مهمی در مورد نحوه ایجاد، توزیع و مدیریت توکن‌ها با استفاده از Brickken Token Suite کسب می‌کنند و آنها را قادر می‌سازد تا از پتانسیل فناوری بلاک چین و افزایش امور مالی غیرمتمرکز استفاده کنند.

درباره بریکن بیشتر بدانید

سلب مسئولیت. کوین تلگراف هیچ محتوا یا محصولی را در این صفحه تایید نمی کند. در حالی که ما قصد داریم تمام اطلاعات مهم موجود در این مقاله حمایت شده را در اختیار شما قرار دهیم، خوانندگان باید قبل از هر اقدامی در رابطه با شرکت تحقیقات خود را انجام دهند و مسئولیت کامل تصمیمات خود را بر عهده بگیرند. همچنین این مقاله را نباید توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفت. .

نویسنده: Chris Jones

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا