اخبار ارز دیجیتال

Loophole به FTX اجازه داد تا مجوز استرالیا را بدون بررسی کامل ایمن کند: ASIC’s Longo

جوزف لونگو از ASIC به حفره‌ای اشاره کرد که به FTX اجازه می‌دهد تحت نظارت دقیق مجوز خدمات مالی استرالیا را دریافت کند.

جوزف لونگو، رئیس کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا (ASIC) خواستار بسته شدن شکاف نظارتی برای اجازه به FTX برای دریافت مجوز خدمات مالی استرالیا (AFSL) در کشور بدون بررسی کامل شده است.

بر اساس گزارش ۵ دسامبر از استرالیا فایننشال ریویو، لونگو این اظهارات را در طی سخنرانی در کمیته مشترک پارلمانی در مورد خدمات تجاری و مالی در روز دوشنبه به وقت محلی بیان کرد.

موضوع اصلی بررسی شده توسط کمیته، البته، سقوط اخیر FTX و Alameda Research بود که توسط بنیانگذار سام بنکمن-فرید، که اکنون با مشکل مواجه شده است، رهبری می شود.

آقای لونگو وقتی در مورد اینکه چگونه و چرا به FTX اجازه دادند AFSL را دریافت کند، از رگولاتورها دفاع کرد و استدلال کرد که خلأهای نظارتی به ASIC اجازه مداخله یا اجرای بررسی های مناسب را می دهد. من توضیح دادم که نمی توانم این کار را انجام دهم.

طبق گزارش‌ها، FTX هنگام خرید IFS Markets در دسامبر ۲۰۲۱، توانست از روند عادی برای دریافت AFSL چشم پوشی کند. FTX استرالیا سپس در مارس ۲۰۲۲ فعال شد.

به گفته Longo، این شکاف باعث می شود ASIC هیچ مبنای قانونی برای بررسی دقیق شرکت به همان روشی که صاحبان مجوز جدید مورد بررسی قرار می گیرند، نداشته باشد.

FTX “خرید [its AFSL] دارندگان مجوز موجود را خاموش کنید. لونگو گفت: طبق ترتیبات قانونی فعلی، این طبیعی است، و افزود: “این موقعیت به ما اطلاع داده شد، اما تعویض مجوز شخص دیگری بسیار آسان است.”

لونگو همچنین اضافه کرد که ASIC صراحتاً از دولت سابق به رهبری اسکات موریسون خواسته بود که شکاف نظارتی را برطرف کند، اما این موضوع در نهایت مورد توجه قرار نگرفت.

در حال حاضر، ASIC فقط می‌تواند شرکت‌ها را به‌صورت انتها به انتها مورد بررسی قرار دهد، زیرا آنها برای یک AFSL جدید درخواست می‌کنند تا تعیین کند که آیا انطباق مناسب و مدیریت سرمایه وجود دارد یا خیر.

مربوط: دارایی های دیجیتال می تواند سالانه ۴۰ میلیارد دلار به تولید ناخالص داخلی استرالیا اضافه کند: گزارش شورای فناوری

در پاسخ، سناتور دبورا اونیل تأکید کرد که شکافی که اساساً اجازه می دهد FTX توسط ASIC بدون بررسی دقیق توسط تنظیم کننده ها تأیید شود، برای مصرف کنندگان استرالیایی نگران کننده است.

«فقط به این دلیل که علاوه بر خود تراکنش ارز دیجیتال، یک AFSL توسط ASIC بررسی شده است، آیا هیچ تضمینی برای یکپارچگی وجود ندارد؟»

FTX کم بود یا نداشت [corporate] حکومت.ما با گاوچران های واقعی صحبت می کنیم که بهای آن را پرداختند [for an AFSL] … AFSL برای همه مقاصد از ASIC بررسی شده است … اما خطر بزرگی در اینجا وجود دارد.”

نویسنده: Brian Quarmby

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا