اخبار ارز دیجیتال

۹۲۰ میلیارد دلار عدد قابل توجهی است زیرا کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال از ۱ تریلیون دلار فراتر رفته است.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بازار ارزهای دیجیتال در حال سقوط است و سه دلیل کلیدی وجود دارد که چرا ارزش ۳۸۰ میلیارد دلاری بیت کوین پشتیبان قابل توجهی برای کل بازار است.

اعداد دور بزرگ همیشه علاقه سرمایه گذاران را به خود جلب می کند و کل سرمایه بازار کریپتو به ارزش ۱ تریلیون دلار از این قاعده مستثنی نیست. پس از ۱۶ ساعت حرکت منفی ۸.۶ درصدی، شاخص به ۹۱۴ میلیارد دلار سقوط کرد که پایین ترین سطح از ۱۳ ژانویه است.

کل سرمایه بازار کریپتو به دلار، ۱ روز.منبع: Trading View

نگرانی در مورد ثبات صنعت بانکداری ایالات متحده، به ویژه فروپاشی و بسته شدن متعاقب آن بانک سیلورگیت (SI) در ۸ مارس و بسته شدن بانک سیلیکون ولی (SVB) در ۱۰ مارس توسط دپارتمان حفاظت مالی و نوآوری کالیفرنیا یکی از این موارد است. دلایلی که ما از حمایت سرمایه ۱ تریلیون دلاری کوتاهی کردیم. سیلورگیت یک شبکه دروازه فیات برای مهم ترین صرافی ها و واسطه های ارزهای دیجیتال بود.

وزارت حفاظت مالی و نوآوری کالیفرنیا توضیحی در مورد بسته شدن بانک SVB ارائه نکرده است. با این وجود، این موسسه مالی می گوید که این اولین بیمه شده FDIC خواهد بود که در سال ۲۰۲۳ شکست می خورد.

بانک سیلیکون ولی بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار دارایی دارد و خدمات مالی را به بسیاری از سرمایه‌گذاری‌های مبتنی بر کریپتو از جمله Andreessen Horowitz و Sequoia Capital ارائه می‌کند.

با این حال، بیایید تلاش های مداوم فدرال رزرو ایالات متحده برای کنترل تورم را فراموش نکنیم، از جمله افزایش نرخ بهره بالای ۲ درصد در آگوست ۲۰۲۲ و کوچک کردن ترازنامه از طریق فروش دارایی. لطفاً. علاوه بر این، داده‌های بازار کار ایالات متحده که در ۱۰ مارس منتشر شد نشان داد که ۳۱۱۰۰۰ شغل در فوریه ۲۰۲۳ ایجاد شده است، به این معنی که ضداقتصادی فدرال رزرو از این ایده حمایت می‌کند که قدرت آتش لازم است.

پیامد غیرمنتظره مواضع محتاطانه بانک مرکزی این است که رکود احتمالا طولانی تر و شدیدتر خواهد بود. منحنی اوراق قرضه معکوس به بالاترین سطح خود در ۴۰ سال گذشته رسید زیرا سرمایه گذاران خواهان بازده بالاتری برای اوراق قرضه دولتی ۲ ساله نسبت به اوراق قرضه بلندمدت بودند.

ارزش بازار ۹۲۰ میلیارد دلاری چه اهمیتی دارد؟

با رسیدن کل سرمایه ارزهای دیجیتال به ۹۲۰ میلیارد دلار، رشد قابل توجهی داشت. این ممکن است در ابتدا قابل توجه به نظر نرسد، اما نشان دهنده سطح قابل توجهی از خریداران بزرگ برای ارز دیجیتال پیشرو، بیت کوین (BTC) است. ابتدا باید بدانیم که بیت کوین به استثنای استیبل کوین ها حدود نیمی از کل سرمایه ارزهای دیجیتال را تشکیل می دهد.

در نتیجه، ارزش بازار ۳۸۰ میلیارد دلاری بیت کوین در مجموع ۹۲۰ میلیارد دلار است. سه دلیل وجود دارد که چرا این سطوح از منظر ارزش گذاری مهم هستند.

بیت کوین از ۳۸۰ میلیارد دلار فراتر رفت و از غول خرده فروشی Walmart (WMT)، پردازنده پرداخت بین المللی Mastercard (MA) و قدرت اختیاری مصرف کننده پربازده Procter & Gamble (PG) پیشی گرفت. پس از چنین دستاورد چشمگیری، یافتن علت شکست دشوارتر می شود.

بیت کوین با افت ۵۰ درصدی به ۱۹۶۵۰ دلار در ۱۲ ماه، با عملکردهایی از جمله Credit Suisse Group (CS) 63 درصد، First Republic Bank (FRC) 51 درصد و Warner Bros (WBD) و سایر شرکت های میلیارد دلاری کاهش یافت. ۴۳٪، شرکت اینتل (INTC) 43٪.

در نهایت، با حفظ سرمایه ۳۸۰ میلیارد دلاری، هفتمین پول پایه جهانی نسبت به ارز فیات باقی می ماند. به عنوان مثال، دلار استرالیا (AUD) دارای عرضه ارز ۳۷۸ میلیارد دلاری است، در حالی که دلار کانادا (CAD) دارای عرضه ارز ۲۲۰ میلیارد دلاری است. با پایه پولی ۵۰۰ میلیارد دلاری، روپیه هند هدف بالقوه بعدی است.

در حال حاضر، نسبت گزینه های قرار/تماس ثابت هستند

معامله گران می توانند احساسات کلی بازار را با اندازه گیری اینکه آیا فعالیت بیشتری از طریق گزینه های تماس (خرید) یا فروش (فروش) انجام می شود، بسنجند. به طور کلی، گزینه های فراخوان برای استراتژی های صعودی و گزینه های فروش برای استراتژی های نزولی استفاده می شوند.

نسبت قرارداد به تماس ۰.۷۰ نشان می دهد که علاقه باز به گزینه های فروش صعودی است و از گزینه های تماس بیشتر عقب است. در مقابل، اندیکاتور ۱.۴۰ به گزینه های قرار داده می شود که یک علامت نزولی است.

مربوط: دولت داکوتای جنوبی لایحه حذف ارزهای دیجیتال از تعریف “پول” را رد کرد

نسبت قرار دادن به تماس حجم گزینه های BTC. منبع: laevitas.ch

از ۸ مارس، تقاضا برای کالاهای محافظ افزایش یافته است که نشان دهنده ریسک گریزی برای معامله گران مشتقه است. جدای از یک مازاد بر کوتاهی در ۹ مارس زمانی که نسبت قرارداد به تماس از ۱.۵۰ عبور کرد، این حرکت با سقوط قیمت بیت کوین به زیر ۲۲۰۰۰ دلار همزمان شد، بنابراین هیچ چیز غیرعادی نبود.

شکاف به نفع شاخص‌های ریسک اختیار خرید در حال بسته شدن است و حتی معامله‌گران حرفه‌ای نیز نشان می‌دهند که بازار کریپتو به پایین‌ترین سطح خود ادامه می‌دهد.

مهمتر از آن، هیچ نشانه ای از استرس در بازار آپشن بیت کوین وجود ندارد. با توجه به فشار شدید بخش بانکی و چشم انداز اقتصاد منقبض، این امر دلگرم کننده است.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Marcel Pechman

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا