اخبار ارز دیجیتال

نه سال پس از ظهور اولین دستگاه خودپرداز بیت کوین، اکنون 38804 دستگاه در سراسر جهان وجود دارد

از یک کافی شاپ Candian گرفته تا یک شبکه جهانی با حدود 39000 دستگاه، دستگاه های خودپرداز ارزهای دیجیتال به مدت 9 سال مورد استفاده قرار گرفته اند و انتظار می رود به رشد خود ادامه دهند.

اولین دستگاه باجه خودکار (ATM) بیت کوین (BTC) در دسترس عموم جهان است که توسط Robocoin اداره می شود، در یک کافی شاپ در مرکز شهر ونکوور، کانادا، در 29 اکتبر 2013 افتتاح شد.

این خودپرداز ارز دیجیتال در هفته اول فعالیت خود 348 تراکنش و 100000 دلار را تأیید کرد.

از 30 اکتبر 2022 – نه سال و یک روز بعد – Robocoin فعالیت خود را متوقف کرده است و ممکن است ATM اصلی ارز دیجیتال حذف یا جایگزین شده باشد. رادار خودپرداز سکه ای

اما مرکز جهانی دستگاه‌های خودپرداز کریپتو از آن زمان به بعد حرکت کرده است، به طوری که ایالات متحده در حال حاضر نزدیک به 88 درصد از عرضه خودپرداز ارزهای دیجیتال جهان را در خود جای داده است و 90 درصد از تمام خودپردازهای جدید نصب شده در چند ماه گذشته.

تنها در ماه اکتبر، 129 از 205 دستگاه خودپرداز تازه نصب شده در جهان در ایالات متحده بودند.

بر اساس داده‌های Coin ATM Radar، کانادا، خانه اولین خودپرداز ارزهای دیجیتال، نه سال بعد تعداد خود را به 566 افزایش داده است، اما با 6.6 درصد از کل، در رتبه دوم قرار دارد.

در همین حال، اسپانیا با 0.6 درصد سهم با 215 دستگاه خودپرداز در 22 اکتبر به سومین مرکز بزرگ خودپرداز ارزهای دیجیتال تبدیل شده است.

بر اساس گزارش جولای از Research and Markets، فضای خودپرداز کریپتو در حال حاضر 46.4 میلیون دلار ارزش دارد و به دلیل رشد حواله‌ها و نصب خودپردازهای رمزنگاری، بیش از 10 برابر افزایش می‌یابد و تا سال 2027 به 400 میلیون می‌رسد. پیش‌بینی می‌شود 72 دلار باشد. میلیون.

با این حال، مانند بسیاری از محصولات مرتبط با کریپتو، نصب خودپردازهای کریپتو در سال جاری به دلیل بازار خرس کریپتو دشوار بوده است.

نصب خودپردازهای رمزگذاری شده از ژانویه تا می کند شد، سپس از ژوئن تا آگوست اندکی بهبود یافت، اما در سپتامبر شاهد اولین افزایش جهانی در نصب پس از حذف 459 دستگاه از شبکه جهانی بودیم.

مربوط: نرخ های خودپرداز بیت کوین در یونان در طول فصل توریستی رکوردشکنی

بیت‌کوین همچنان محبوب‌ترین ارز دیجیتالی است که در دستگاه‌های خودپرداز دارای رمزارز معامله می‌شود و تقریباً 100 درصد تراکنش‌های بیت کوین به ازای هر رادار خودپرداز سکه را پشتیبانی می‌کند. با این حال، به نظر می رسد که رمزهای دیگر نیز در سراسر شبکه پشتیبانی می شوند.

لایت کوین (LTC) با نزدیک به 81 درصد از دستگاه های خودپرداز که از ارزهای دیجیتال پشتیبانی می کنند محبوب است، اتر (ETH) با نزدیک به 74 درصد از طرفداران نزدیک است و Dogecoin (DOGE) با کمی کمتر از 40 درصد از به اصطلاح Memecoin پشتیبانی می کند در جایگاه چهارم قرار دارد. .

در اوایل اکتبر، مقامات ایالات متحده هشدار دادند که دستگاه های خودپرداز ارزهای دیجیتال به عنوان راهی محبوب برای کلاهبرداران برای دریافت ارزش و کلاهبرداری از قربانیان ظاهر شده اند. مهاجمان به عنوان شرکای عاشقانه بالقوه ظاهر می شوند، اعتماد را به دست می آورند و از قربانیان می خواهند که پول بفرستند، اغلب در کلاهبرداری های “قبح خوک”. ، یا در برخی موارد ارزهای دیجیتال.

نویسنده: Jesse Coghlan

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا